Autor Tema: pomoc oko kupovine novog ljubimca  (Pročitano 15515 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 30, 2012, 12:15:40 posle podne »
E sve sam ja to vagala i mislila sto ce mi bolji kada cu ga koristiti 10%... vec danima samo citam o razlikama medju aparatima i sto vise imam informacija cini mi se da sam zbunjenija ali na kraju smo odlucili taj 600D. Nekako sam isla na duzi period i mislim da bih ovim mogla biti zadovoljna dosta dugo... cak i ako se malo vise posvetim fotografiji... Inace i do sada sam voljela fotografiju ali od kad gledam vase slike (i jos neke po netu) dobijem jos vise volje za fotkanjem.... stvarno ima fenomenalnih slika...
Ako sve bude po planu sutra bih mogla imati u rukama novu spravicu pa ako me ne bude tu neko vrijeme da znate da sam u setnji negdje :P... ali svakako cu se pohvaliti a sigurno cu imati i jos pitanja jer se do sada nisam susretala sa ovom vrstom aparata su velike sanse da ce negdje zapeti :P
Uglavnom hvala vam svima jer ste se zaista potrudili da mi pomognete pri izboru

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 30, 2012, 01:44:57 posle podne »
Aparati su odavno postali najmanji problem u celoj prici, vec objektivi... tacnije kupovna moc. Zato ti iskreno preporucujem da razmotris kupovinu blica. Mislim ne bih te smarao, ali posto si pomenula porodicne fotografije onda je to najbolje resenje. Sa blicem i taj 18-55 IS postaje zver od objektiva.
Razmisli o 430EX II ili neki yongnuo koji je pandan tom blicu... a jeftiniji je.

Ide zima, manjak svetla a deca su u zatvorenom vise nego inace. Objektiv u decu, a blic u plafon... i eto veselja. ;)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 30, 2012, 01:53:52 posle podne »
To za blic se i ja slazem s zokijem, imas i kineza jeftinije (mada ja licno nisam za te varijante) al ljudi ih koriste i zadovoljni su, a za fotkanje djece ti i ne treba neki super brzi blic :)
Al javit ce se valkda i neki korisnik istih :)

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 373
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 30, 2012, 02:04:42 posle podne »
http://dx.com/p/yongnuo-y565ex-2-0-lcd-ttl-flash-speedlite-speedlight-for-canon-dslr-black-4-x-aa-104413

Naprimer ovaj blic sa linka, mozete ga i tu naruciti posto kod nas nema da se kupi (barem ne koliko ja znam)   

Ili http://dx.com/p/560-ii-2-0-lcd-flash-speedlite-speedlight-4-x-aa-124788
dosta jeftiniji ali potpuno manuelni blic tako da je onaj prvi mozda ipak bolje resenje....

Pozdrav.....

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 30, 2012, 03:14:07 posle podne »
naravno da razmisljam i o blicu. A zar ovaj 600D nema neki interni blic?? razmisljam i o objektivu... ali sve to morace cekati jer i za aparat skoro da nemam dovoljno love. a imam jos jedan mali canon aparatic ako zapne gdje sa novim. Nadam se do proljeca da ce se skupiti nesto za jos dodataka...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 30, 2012, 03:18:12 posle podne »
Ima, naravno, moze i on da posluzi, al dobijeas savjete koji ti znace za odlicno savrsenu fotografiju u svim uslovima...
Taj blic na aparatu ti recimo ne moze u susret suncu npr. Niti ga mozes usmjerit u plafon ili u stranu a i da mozes slabo je svjetlo da ides na odbijanje...
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2012, 03:20:37 posle podne od strane igortehno »

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 30, 2012, 03:22:35 posle podne »
Ma sve znam to...ali mogucnosti su jedno a zelje drugo :((
Zamalo i da ostanem bes aparata jer taman kada smo odlucili da kupujemo kcerkica je imala neocekivanih zdravstvenih problema i sada ce nam to biti dosta veliki trosak. Zato i idemo u Beograd na kontrolu pa usput koristim priliku da kupim fotic tamo. Ali bice i blic sigurno sljedece godine... a mozda i objektiv kakav...

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 30, 2012, 08:12:25 posle podne »
Najbitnije je zdravlje, a pogotovo deteta. Sve ostalo moze da ceka, pa i fotooprema, pogotovo sto ne zaradjujes na fotkama. Zelim ti brz oporavak deteta, a onda ce sve biti sladje i lepse, sta god da kupis.
Poz :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 31, 2012, 08:26:18 posle podne »
Konacno u mojim rukama :)
Bas mi je neobican poslije Olympusa i jedva skontah bar malo kako to radi, par slika napravila u kuci cisto da probam i cini mi se dobro... nazalost baterija dodje skoro prazna pa se sada puno :((
Recite mi jos jel treba bateriju formatirati, ono da se 12 sati puni... ne pise nista u uputstvu... I jos ne mogu da skontam nikako rucno podesavanje fokusa, cini mi se da fali neki dio na objektivu hihihi, ali polako skontacu... vrijeme je preda mnom.... Uglavnom tako sam sretna sa novom igrackom...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 31, 2012, 08:30:45 posle podne »
Pretppstavljam da je uzet 600D, cestitke, neces se pokajat def.
Baterija se ne treba fprmatirat, vec sam negdje u nekoj temi objasnio i zasto, samo uzivaj...

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 31, 2012, 09:12:49 posle podne »
bas sam sretna zbog aparata... nazalost vijesti kod doktora i nisu tako dobre pa to malo kvari zadovoljstvo.
Sada cekam da klinci legnu jer cim uzmem fotic eto i njih... buduci moji fotografi :P ... pa kada legnu da ja malo istrazujem :) Jedino taj rucni fokus me zeza... na slici je nacrtano kao da objektiv ima dva prstena, jedan za zoom a jedan za izostravanje, ali kod mene je samo jedan koji se okrece...
I da jeste 600D, jos su me i na granici zezali zbog carine pa sam bas ljuta... ali hajde sve je proslo i idemo dalje sa fotografisanjem :)

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 31, 2012, 10:05:05 posle podne »
Citat
Konacno u mojim rukama
Cestitam Svjetlana, lepo da te sluzi ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #32 poslato: Novembar 01, 2012, 05:32:47 posle podne »
POlako istrazujem pa ide ali sporooo... nadam se za par sedmica da cu savladati bar osnove. Evo jedna danasnja fotka novim aparatom... nemojte kritikovati tehnicku stranu jer kao sto rekoh jos se nisam snasla bas...
A danas kuvam rucak a sporet kraj prozora a vani nebo tmurno a istovremeno sunce i malo duge pa taman sam ugrabila priliku da malo vjezbam :)

Van mreže djulaga

  • Član
  • **
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #33 poslato: Novembar 01, 2012, 08:38:23 posle podne »
čestitam sugrađanko i ovdje :)


igra svjetlosti je bila fenomenalna danas
- Nikon D700;
- Nikon AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR
- Tamron SP AF 28-75mm F/2.8 XR Di LD Aspherical (IF);
- Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm 1:2,8G VR
- speedlight SB-900

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #34 poslato: Novembar 02, 2012, 12:16:14 pre podne »
Cestitam ti Svjetlana na novom ljubimcu :occasion14:
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #35 poslato: Novembar 02, 2012, 08:14:19 pre podne »
Hvala vam :)
Prizor je bio odlican djulaga ali nazalost fotograf ne bas odlican :P inace bi ovo bila fenomenalna slika....

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #36 poslato: Novembar 03, 2012, 10:02:27 pre podne »
Doci ce vremenom sve na svoje mesto.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže djulaga

  • Član
  • **
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #37 poslato: Novembar 03, 2012, 10:46:51 pre podne »
Hvala vam :)
Prizor je bio odlican djulaga ali nazalost fotograf ne bas odlican :P inace bi ovo bila fenomenalna slika....

sad barem znaš do koga je  ;D

nemožeš se na opremu izvlačiti ;D
- Nikon D700;
- Nikon AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR
- Tamron SP AF 28-75mm F/2.8 XR Di LD Aspherical (IF);
- Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm 1:2,8G VR
- speedlight SB-900

Van mreže svjetlana

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 317
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #38 poslato: Novembar 03, 2012, 01:09:02 posle podne »
Hvala vam :)
Prizor je bio odlican djulaga ali nazalost fotograf ne bas odlican :P inace bi ovo bila fenomenalna slika....

sad barem znaš do koga je  ;D

nemožeš se na opremu izvlačiti ;D

da,da....
ali jos mi se moze progledati korz prste jer je nova oprema... pa znas period navikavanja i to... :P

Van mreže škrabalica

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 629
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
    • Škrabalica
Odg: pomoc oko kupovine novog ljubimca
« Odgovor #39 poslato: Decembar 07, 2012, 11:12:05 posle podne »
Citat
Jedino taj rucni fokus me zeza... na slici je nacrtano kao da objektiv ima dva prstena, jedan za zoom a jedan za izostravanje, ali kod mene je samo jedan koji se okrece...
I da jeste 600D, jos su me i na granici zezali zbog carine pa sam bas ljuta... ali hajde sve je proslo i idemo dalje sa fotografisanjem
zašto ručno fokusiranje?
(prsten za fokusiranje je na samom obodu objektiva, ako nisi do sada skontala, i meni je trebalo neko vreme :angel:)
Canon EOS 550D (Kiss X4 Digital),
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II,
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM,
Canon EF 50mm f/1.8 II,
Canon Speedlite 430EX II.