Autor Tema: Samyang 8mm f/3.5 Fisheye  (Pročitano 2376 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pazuzu

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Samyang 8mm f/3.5 Fisheye
« poslato: Oktobar 06, 2012, 12:03:12 pre podne »
E pa ovako videh ima stakla iz naslova i za 230e polovno i to mi se jako svidja... e sad vredi li tih para ili ima nesto bolje?
Komentare, sugestije, savete, koje probao i ko nije...

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Samyang 8mm f/3.5 Fisheye
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 06, 2012, 01:08:54 pre podne »
Manuelni fokus, ta najjeftinija varijanta nema cip, pa se u EXIF ne upisuju podaci o objektivu, za te pare nema bolje, a pritom "pravilnije" krivi sliku od Nikon-ovih fisheye-eva, pa se fotke lakse ispravljaju ako za tim ima potrebe.
Kakvo je stanje na Canon frontu, ne znam.

Imam negde par fotki sa njim, doduse iz radnje, ali ga kolega sa foruma iz Slovenije, zaboravih nick u ovom trentuku, koristi na Sony-u i zadovoljan je, takodje i jos jedan momak koga sam pronasao preko neta, ali on je na Nikonu, je zadovoljan.


edit: btw razmisli dobro da li ti treba i da li tj koliko bi ga koristio, posto moze na kraju vise da ti skuplja prasinu, nego sto ces ga koristiti, a te pare mozes iskoristiti za neko drugo parce opreme koje ce ti mnogo vise u svakodnevnoj upotrebi znaciti npr 55-250mm ili 35/50mm f1.8. Njihova upotrebna vrednost je daleko veca od ribljegoka koje je za specificne namene i ne koristi se bas toliko cesto.
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2012, 01:18:34 pre podne od strane Vocko »
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Samyang 8mm f/3.5 Fisheye
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 06, 2012, 03:25:11 pre podne »
Odlican objektiv, bas ostar, narocito kada se malo blenda zavrne...e sad, Vocko je napisao...vidi da li bi imao nesto da fotkas sa njim, ako ti sluzi za zezanje, onda nemoj da ga kupujes, posto ces onda vrlo brzo hteti da ga prodas, i da uzmes nesto sto ti treba :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com