Autor Tema: Kupovina analognog fotoaparata?  (Pročitano 4270 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zeljkot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Kupovina analognog fotoaparata?
« poslato: Septembar 11, 2012, 09:36:58 posle podne »
Nešto razmišljam da kupim analogni aparat,

ponuda je razlicita a ja pojma nemam sta vredi,

da li uzeti nekog zenita ( recimo xp12 ) za 10-20e, ili nekoga canon-a ( rebel xs ) do 40-50e?

Ko ima iskustva neka me malo posavetuje.

pozzz

Van mreže Anjamen

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina analognog fotoaparata?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 18, 2012, 04:23:00 posle podne »
Imam Zenith 12XP i objektive Helios 44 58mm, Mir 37mm i Carl Zeiss 135mm kao i prateći prsten preko kojeg ih stavljam i na 550D (mada  je to više igra).

Ovo rusko sam dobio, praktično novo i nekorišćeno decenijama, od čoveka koji je to sve pokupovao u Rusiji jer je tada bilo jeftino a nije koristio.

Kutija od zenita se stalno rastavlja na dva dela pa nervira. Jednostavno se menja i navija film, ima i svetlomer koji svetli u zavisnosti od eksponiranosti.

Ako kupuješ da učiš onda ćeš se načekati rezultata (škljocanje+skeniranje) a moraćeš i da vodiš beleške oko vrednosti parametara koje si koristio.

Ima posla sa ručnim podešavanjem fokusa mada nisam mnogo mašio.
Tu je i prizivanje sreće da se pogodi dobar kadar :-)

Ispucao sam jedan film u boji i dobio fotke koje imaju filmski šmek ali sam svaku zanimljivu provukao kroz PS jer sam se , očigledno, navikao na jače boje i kontrast.

Mislim, ko ima iskustva, vremena i ruku taj pravi lepe fotke i na 35mm ali pored današnjih dslr aparata mislim da ne treba kupovati ovakav (zenit) sistem.

Eventualno kupi neki japanski iz poslednjih generacija.
EOS 550D/50 1.8/Tamron 17-50 2.8 VC/Marumi Super DHG CPL/Raynox DCR 250