Autor Tema: Проваљено у софтвер Canon и Sony апарата  (Pročitano 3006 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Проваљено у софтвер Canon и Sony апарата
« poslato: Avgust 19, 2012, 11:15:34 pre podne »
Ovo nema veze sa Nikonom....  8)



Ирски фотограф David Hunt пронашао је начин да побољша могућности свог фото-апарата. Hunt је инсталирао врло мали компјутер, не већи од кредитне картице, Raspberry Pi, са Linux софтвером на стари battery grip. Није се бавио програмирањем или репрограмирањем самог софтвера, већ се за сада задовољио тиме што је могао направити backup, контролисати апарат преко Интернета или фино подесити интервални начин снимања. Овај експеримент је био само увод у напад на софтвер који поседују Сони апарати. Због енкрипције овај софтвер је до сада одолевао нападима хакера .

Сада је потврђено. Власници Sony A55 могу са EOSHD форума преузети софтвер Someone 1.00. Помоћу њега могу приступити постојећем софтверу у апарату и у менију ће се појавити опција укључивања овог софтвера. Очекује се да се слично догоди и са моделом NEX 5.

Someone 1.00 тренутно тражи особе спремне да тестирају програм на моделу A55 као и оне које су сппремне да донирају тела модела NEX 3, NEX 5N и A77 за тестирање и анализу софтвера који ће бити проваљен и замењен хакованим. Будући да је реч о тестирању већег броја могућности потребно је више тела појединих модела као и што више заинтересованих за учествовање у пројекту.



Someone 1.00 у раду на моделу A55:

“Потврђена је могућност прилагођавања постојећег софтвера. За сада је могуће урадити измене софтвера на моделима A33, A55, Nex 3, 5 и VG10.

Ово је први успешан покушај напада на прву генерацију SLT и NEX апарата. До сада је њихова заштита била сигурна.

Основно питање је шта се сада може конкретно урадити. Која побољшања или откључавања скривених могућности су могућа? На ово питање за сада нема конкретног одговора.

Интересантно да нико не помиње један важан детаљ. Хакован софтвер може битно умањити могућности вашег апарата. Може се догодити да апарат почне да се гаси сам од себе, може да се замрзне али најбитније - овакав захват вас сигурно оставља без гаранције. У сваком случају, пре него што се одлучите на овакав захват, добро размислите.
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Проваљено у софтвер Canon и Sony апарата
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:38:44 pre podne »
Sve je to ok, ali da ja njim dam aparat na testiranje lijevog softvera, neka hvala :D

Van mreže Adonis

  • Junior
  • *
  • Poruke: 20
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • http://www.dragisabraunovic.jeunesseglobal.com/
Odg: Проваљено у софтвер Canon и Sony апарата
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2014, 11:43:12 posle podne »
Ja sam update-ovao firmware na mom savršenom SONY A77 aparatu na 1.07 iako je bio ok i sa pređašnjim i ne vidim svrhu hakovanja osim što može da dovede do trokiranja ili čak i wipe-out celog softwaer.a u aparatu koji savršeno funcioniše!
EVF je svaršen ali je usko povezan sa kompjuterskim čipom unutra kao i njegov savršeni phase tracking i sve ostalo naravno!
Kada bi izazvali samo mali kuršlus, sve bi moglo da ode u propast i ne pada mi na pamet da to uradim mojoj ljubavi jer me služi već dve godine više nego što sam mogao i da očekujem i po kiši, vetru i sušu, i prošli smo pola sveta od Antarktika, Čilea, Vulkana Osorna pa do Lime, Cuscko-a, Macchu Pichu sve do Srbije i CG.
Neka hvala! Neka se drugi igraju sa svojim aparatićima. Moj ljubimac i zenica oka mog, ostaje uz svoj savršeni update-ovan firmware i gotovo. Nemojte da se igrate sa takvim stvarima jer ne donose ništa dobro a još nisam čuo da popravlja kvalitet fotografije, čistoću, ili funkcionalnost osim što ste u stanju da ga rasturite ako poželite!
Upropastili bi mi i GPS čip, verovatno bih izgubio record beating 12Fps u punih 24Mph, super brzu detekciju i tracking, on board antishake mehanizam je takođe usko povezan i druge stvari a ništa ne bih dobio tim!
Achtung, achtung!!! >:D