Autor Tema: Olympus sz-30mr da ili ne?  (Pročitano 2863 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže prepek2000

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Olympus sz-30mr da ili ne?
« poslato: Jul 23, 2012, 10:40:44 pre podne »
Pitanje za profesionalce, da li je Olympus sz-30mr dobra kupovina u segmentu travel zoom kompakta?

Merkam ovaj aparat zbog jako dobrog zuma 24x, solidno drzi bateriju jer nema GPS, kao i relativno je malih dimenzija. Svidja mi se i to sto mu je blic postavljen na sredini aparata, a ne na levoj strani kao kod vecine kompakta iz ove klase.
 Kad smo vec kod polozaja pop-up blica, da li on smeta u svakodnevnom fotografisanju?

Hvala vam unapred!

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus sz-30mr da ili ne?
« Odgovor #1 poslato: Jul 23, 2012, 11:42:17 pre podne »
Ja ga imam, i najveca mu je prednost sto ima CMOS senzor, tako da u kuci navece i nemoras koristiti ukljucen blic, a fotografije na ISO 800 skoro da i nemaju šuma.Zbog njega i prodajem Canon G9, jer G9 ima CCD senzor, i vec preko ISO 200 je prevelik šum.Odlican aparat Olympus, toplo ga preporucujem svakome!
Eh da, taj zum 24x je u stvari 600mm, i sto je najbitnije nista se ne kvari fotografija na najvecem zumu!
Posto on nema Manual opciju-blic ne moras ukljucivati po danu kad je sunce, kad je oblacno i zelis nesto/nekoga uslikati ukljuci ga da popravis sjenke, stavi na Auto rezim(mislim na blic!) i on ce sam odrediti koliku jacinu opucati!Tako ja radim, taj Olympus mi je sredstvo za rad(posto radim Nedjeljom na auto pijaci reklamirajuci aute na internetu, a nije bas preporucljivo nositi tesku dSLR opremu-mogao bih ostat bez nje!).Odlican aparat s kojim ces mnogo što-šta postići osim Travel fotografisanja....
« Poslednja izmena: Jul 23, 2012, 11:57:42 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže prepek2000

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus sz-30mr da ili ne?
« Odgovor #2 poslato: Jul 23, 2012, 11:50:06 pre podne »
Da, da, video sam par vasih slika koje ste slikali ovim aparatom i deluju impresivno stvarno...

Van mreže drdekzar

  • Član
  • **
  • Poruke: 168
    • Pogledaj profil
Odg: Olympus sz-30mr da ili ne?
« Odgovor #3 poslato: Jul 24, 2012, 01:36:09 posle podne »
ja se razmisljam o modelu sz -31 koliko vidim cena mu je ista a noviji je.Da li ga neko koristi kakvi su utisci