Autor Tema: praktica ultrazoom  (Pročitano 2300 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
praktica ultrazoom
« poslato: Jul 19, 2012, 01:35:46 posle podne »
pozdrav svima (posebno onima koji uživaju u ljetu :D )

neki se sećaju, većina ipak ne, da već dosta dugo razmišljam o novom aparatu a to nikako da dođe na red (financije još uvijek ne dopuštaju ali informiram se za budućnost hehe).

najprije sam razmišljao o novom ixusu, pa sam se prebacio na sx220 ili 240 čisto zbog više manualnih kontrola i šireg objektiva na sx240. međutim, sve više i više mi fali bridge aparat, upravo zbog oblika, dobar grip, viewfinder, i najbitnije od svega  - puno jači blic. kompakti su toliko hendikepirani sa ultra slabim blicevima da sam ih izbacio i uzeo bi neki bridge.

odma da rješimo, max 250 eura i ni centa više.
razmišljao sam o fujijima, jer sam i prije imao fuji i znam kako dišu, ali niti jedan fuji bridge ne radi dobre slike, sve su mutne i preprocesirane. sviđa mi se nova fuji ls serija ali slike su užas.
nakon toga sam pogledao šta panasonic nudi, međutim osim fz48 nema ništa do 250€. a nije da su slike dobre (iako mi se sviđa f2.8 blenda i blic koji je deklariran na 9.5 metara) . canon ima samo sx30 i sx40 koji su preko 300€. nikon neću komentirati.
i došao sam do praktice, model 16-Z21C, (imate kolekciju slika u full rezoluciji tu: http://www.flickr.com/photos/praktica_deutschland/sets/72157629785447123/)
upravo proučavam, međutim u vikendici sam, jedini pc je mali netbook a internet veza je toliko spora da mi trebaju 2-3 min za 1 sliku otvorit. ne mogu naći pošten review, pa vas pitam dali ga netko ima ili ga je koristio i kakav je?
koliko vidim ima bsi-cmos senzor, ali slike na iso 1600 su u rangu aparata sa ccd senzorima.
ovo bi mi bio snapshot aparat, znači ništa preozbiljno (jer imam e-pl1 za to) već samo dodatak (ili mogu reć zamjena) za ixus 750.