Autor Tema: Kupovina blica  (Pročitano 3983 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sima94

  • Junior
  • *
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Kupovina blica
« poslato: Jul 18, 2012, 02:05:05 pre podne »
Zdravo društvo. :)
Potrebna mi je pomoć oko kupovine blica.
Da li može da se kupi nešta kvalitetno za D3100 do 50e?
Pre neki dan sam koristio kolegin sb 24, fotkao sam rođendan u slabo osvetljenom restoranu, i završio mi je poso samo tako... nudi mi ga za 10e, ali sam mislio kad mi je već budzet veći, da uzmem nešta kvalitetnije...?
Video sam da i Japanci, Kinezi proizvode dosta bliceva, pa kako su se pokazali?

I da, da li da uzmem sad nešta do 50e na polovno, ali kvalitetno, što će mi završiti posao, ako ima takvog blica? ili da skupljam još kinte i povećam taj budzet(do koliko?)?? :)
*Olympus X-43
*Nikon D3100
-Nikon DX AF-S Nikkor 18-105mm VR
-Nikon DX AF-S Nikkor 35mm 1.8G
-Nikon SB-24 TTL Speedlight

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina blica
« Odgovor #1 poslato: Jul 18, 2012, 03:07:09 pre podne »
Uzmi ga za mene za te pare :)
« Poslednja izmena: Jul 18, 2012, 03:22:02 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Sima94

  • Junior
  • *
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina blica
« Odgovor #2 poslato: Jul 18, 2012, 11:34:35 pre podne »
Hehe, važi :)

Gledao sam sb25 dosta je bolji. :) ima onaj bounce i difuzer... samo ne znam kolko mu se kreće cena :)
*Olympus X-43
*Nikon D3100
-Nikon DX AF-S Nikkor 18-105mm VR
-Nikon DX AF-S Nikkor 35mm 1.8G
-Nikon SB-24 TTL Speedlight

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina blica
« Odgovor #3 poslato: Jul 18, 2012, 05:47:10 posle podne »
Stvarno ne znam da li ti stari blicevi 24/25/26 mere kako treba u kombinaciji sa  D3100.
Znam da SB-26 ima i ugradjen opticki slave.

Za cudo, ne mogu da nadjem cenu ni jednog od ova tri modela.
Nema ih na Limundu i Kupindu, a na e-bay ima dosta izlistanih cena, ali svi su sa nula ponuda.


 

"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina blica
« Odgovor #4 poslato: Jul 19, 2012, 10:44:40 pre podne »
Nisam googlao, ali mislim da taj Nikon ne radi TTL na DSLR telima. Ostaje ti da radis u manuelnom modu, kao sto si i probao.
Mislim da ces za 50E tesko naci neki TTL blic, pa cak i polovan. Mozda neki Kinez od pre par godina.
Ako trzais kavalitet, onda ce ti stariji blicevi odgovarati, samo da nisu ispucali gomilu svadbi.
Odluka je na tebi - manuelni ili TTL blic, pa onda planiraj buzdet.
Moja preporuka - skupi novce i uzmi TTL.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina blica
« Odgovor #5 poslato: Avgust 07, 2012, 07:35:41 posle podne »
naletio sam ovih dana na nešto simpatično na ebayu, pa da pitam fotografe šta misle o tome.

mali slave flash, iako ima i hot shoe pa ga se može direkt na aparatu koristiti.
piše gn 18, iako u komentarima sam vidio da je slabiji, tipa gn 12. prvenstvena namjena mu je da bude u torbici od olympus pen-a, iako buduća namjena mu je sa novim kompaktom kad ga kupim, s obzirom da je danas nemoguće nać kompakt a da ima pošten blic.

za duplo više para se može nabaviti yongnuo 460, ali to je ipak flash u punom smislu, puno veći, tilt-abilna glava, regulacijom snage, i GN 33 koliko vidim. i neznam dali može biti slave. osim toga, ogroman je, veći od kompaknih aparata, a i skoro pa veći od samog pen-a.

automatika, tj TTL mi ne treba jer bi blic koristio samo za onih 1% slika kad slikam vani s blicom. tipa 3-4 puta godišnje po par slika. a i znam koristit blic, još kao mali sam slikao sa analognom minoltom i pripadajućim blicom. ali to mi sečini preveliko. bačene pare. ionako bi bio doma.
ovaj manji, iako slabiji, se može spojiti preko nosača sa bilo kojim aparatom, i nije velik. a i nije mi potreban neznam koliko jak blic.

a sa penom to izgleda ovako, i nisam najminimalnije zadovoljan.
ovo je full slika

i crop na iso 800





Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina blica
« Odgovor #6 poslato: Avgust 07, 2012, 09:35:37 posle podne »
Sta reci, za te pare - to je to.
Ja bih ipak uzeo jaci blic i makar da ima slave digital mod. Znaci neki od tih YN.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II