Autor Tema: pomoc u izboru fotoaparata  (Pročitano 3866 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kalahan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
pomoc u izboru fotoaparata
« poslato: Jul 08, 2012, 03:17:11 posle podne »
Zelim da kupim novi fotoaparat pa molim za malo pomoci jer se ne razumem previse. Cenovni rang oko 250eura  sa opremom (kartica , baterije itd). Sta preporucujete od sledecih aparata : Canon SX220 HS, Canon Ixus 1000, Canon SX150 IS, Canon Ixus 220 HS... Koji daje najbolji kvalitet fotografije? I koji je bolji pri slabom osvetljenju?

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u izboru fotoaparata
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2012, 03:34:06 posle podne »
Hmmm...ako hoces aparat malih dimenzija i koji je dobar u tamnijim uslovima, vidi da uzmes olympus pen e-pl1 sa 14-42mm objektivom...nov kosta oko 300e, a polovan je oko 200-250e i dobices mnogo blje fotke od ovih digitalaca sto si nabrojao... :)

Ja bih za te pare kupio polovan canon 1000d ili 450d sa 18-55is objektivom, oni jesu veci od kompakta, ali ne preterano, a kvalitet fotki ima je na skroz drugom nivou u odnosu na pen i kompakte :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Toba

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 285
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u izboru fotoaparata
« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2012, 04:05:48 posle podne »
Moj ti je savjet kad si vec skupio toliko para, da skupis jos 150 e i sebi priustis Canon sx 40 hs bez obzira da li ce proci mjesec dana da bi skupio pare, a vjeruj mi da ce ti se isplatiti i to dobro i da ces biti prezadovoljan!

Ne treba zuriti, a te pare zasigurno ces imati  :D
Canon PowerShot SX40 HS

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: pomoc u izboru fotoaparata
« Odgovor #3 poslato: Jul 08, 2012, 09:24:02 posle podne »
Zelim da kupim novi fotoaparat pa molim za malo pomoci jer se ne razumem previse. Cenovni rang oko 250eura  sa opremom (kartica , baterije itd). Sta preporucujete od sledecih aparata : Canon SX220 HS, Canon Ixus 1000, Canon SX150 IS, Canon Ixus 220 HS... Koji daje najbolji kvalitet fotografije? I koji je bolji pri slabom osvetljenju?
Od svih koje si nabrojao Canon SX220 HS sigurno najvise nudi. Moj ti je savet da obratis paznju i na Ixus 310 HS jer ima jako dobar objektiv ciji raspon krece od 24mm, a otvor blende od f/2, sto ce ti jako dobro doci u slabosvetlosnim situacijama. Pozdrav.

Van mreže kalahan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u izboru fotoaparata
« Odgovor #4 poslato: Jul 11, 2012, 10:24:40 posle podne »
Hvala na odgovorima. Ja svakako moram sam odluciti koliko vremena planiram posvetiti fotografiji. Ovaj Canon sx 40 hs  je bas cool, ali ne znam isplati li mi se dati tolike pare. Ja sam ipak amater. :)

Van mreže Toba

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 285
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc u izboru fotoaparata
« Odgovor #5 poslato: Jul 16, 2012, 12:20:23 pre podne »
Hvala na odgovorima. Ja svakako moram sam odluciti koliko vremena planiram posvetiti fotografiji. Ovaj Canon sx 40 hs  je bas cool, ali ne znam isplati li mi se dati tolike pare. Ja sam ipak amater. :)

Tvoja je zadnja!  ;D
Canon PowerShot SX40 HS