Autor Tema: Jara  (Pročitano 8095 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dusan79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Jara
« poslato: Jul 06, 2012, 01:41:20 posle podne »
Pozdrav drustvo, nov sam u celoj prici, pa reko najbolji nacin da vezbam i usavrsavam tehniku jeste da primim kritike. Imam prosumer Nikon P500, za koji smatram da je dobar za neki pocetak u fotografiji. Inspirisan paklenim vrucinama, napravio sam jedan mali opus. Vezbam, pa rekoh najbolje je ovako. Svaka kritika je vise nego dobrodosla.

1.

2.

3.

4.

5.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #1 poslato: Jul 06, 2012, 03:10:23 posle podne »
Dobrodosao Dusane na forum :)
Interesantan ti je opus, samo kaci :)
... nego, jel 5. "Vero" na Konjarniku, ako jeste, kad su poceli da sredjuju decije igraliste  ???
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Dusan79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #2 poslato: Jul 06, 2012, 03:57:31 posle podne »
Hvala na dobrodoslici. Jeste, to je "zvanicno" Vero na Konjarniku, mada ga mi Zvezdarci svojatamo, obzirom da je upravo Mis Irbijeva i rimska granica Zvezdare i Konjarnika. :D

Poceli su jutros da sredjuju i eto slucajno sam naleteo, ucinilo mi se interesantno i blic skljoc....a odmah je usledilo pitanje: "u kojim novinama cemo da izadjemo?" :D

Neka kritika na racun kompozicije......bilo sta sto bi se moglo popraviti....

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #3 poslato: Jul 06, 2012, 04:48:53 posle podne »
Ova selektivna desaturacija se ne radi. Smrtno je opasna za pojedine ugrožene oblike života na planeti.
Na forumima, pa i ovom imaš dosta znalaca, što se lako vidi po priloženim fotografijama, i zaključićeš da tu pp manipulaciju jednostavno niko ne koristi. Rekao bih da postoji dobar razlog za to.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #4 poslato: Jul 06, 2012, 04:50:34 posle podne »
Meni najvise smeta ovaj watermark...selektivna desaturacija se retko kad koristi, ali u nekim slucajevima moze bas dobro da ispadne...mada u ovim slucajevima nije potrebna :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Dusan79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #5 poslato: Jul 06, 2012, 05:27:35 posle podne »
Ova selektivna desaturacija se ne radi. Smrtno je opasna za pojedine ugrožene oblike života na planeti.
Na forumima, pa i ovom imaš dosta znalaca, što se lako vidi po priloženim fotografijama, i zaključićeš da tu pp manipulaciju jednostavno niko ne koristi. Rekao bih da postoji dobar razlog za to.

Samo cu da te zamolim da mi prevedes na Srpski. Ipak sam nov u celoj prici. Hvala!

Van mreže škrabalica

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 629
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
    • Škrabalica
Odg: Jara
« Odgovor #6 poslato: Jul 06, 2012, 07:09:42 posle podne »
Osim na prvoj smanjio si sve boje osim crvene. To se ne radi, ili sve u boji ili sve crno belo.
Inače, dobro došao, i samo nastavi!
Canon EOS 550D (Kiss X4 Digital),
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II,
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM,
Canon EF 50mm f/1.8 II,
Canon Speedlite 430EX II.

Van mreže Dusan79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #7 poslato: Jul 06, 2012, 09:50:59 posle podne »
Ok! Ali mene zanima i zasto? Nov sam ,a zelim da ucim, pa samim tim pitanje zasto? :D

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #8 poslato: Jul 06, 2012, 10:17:33 posle podne »
Dušane, u fotografskim vodama imas nekoliko legendi koje se prenose sa koleno na koleno. Svakako najpoznatija je da blic u glavu rezultira umiranjem jedne pande, a druga se upravo odnosi na selektivnu desaturaciju. Legenda kaze da postoji mogucnost odpadanja piše :)

Šalu na stranu, selektivna desaturacija se definiše kao kič, a ispred tebe kao fotografa nalazi se niz mogućnosti da istakneš neki detalj na fotografiji... kao što je recimo igranje dubinskom oštrinom ili nekim drugim kreativnim pristupom.
Dakle ukratko, selektivna desaturacija nije omiljena međ ljubiteljima fotografije.

E sad, druga kritika bi se odnosila na potpis... tačnije na izbor fonta i odabir mesta na koje ga stavljaš.  Recimo, na trenutak možeš pomisliti da je na govornici grafit, a ne potpis autora. Dakle, ćušni ga u neki od uglova, stavi neki manje kitnjast font i u zavisnosti od osvetljenosti ugla, odabereš belu, sivu ili crnu boju. On treba da je neupadljiv i da ne remeti samu fotografiju, a opet da na neki diskretan način pruži info o autoru i eventualnim copyright pravima.

Eto tako
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #9 poslato: Jul 06, 2012, 11:02:18 posle podne »
Dusane dobrodosao :)
Fotografije ne bi komentarisao, vec su kolege odradile, a i ne verujem da bi ti se dopala kritika.
Savet za pocetnike...citaj sva moguca foto-stiva, nauci funkcije svoje kamere sto je moguce bolje...
setaj, trazi motive, vezbaj oko..."manje je vise", sto ce reci, mnostvo "elemenata" neuko ukomponovanih, vise zbuni nego sto zaseni.
Ah da, najvaznije, nastavi da slikas i kacis radove, ne daj se pokolebati ;)

Pozdrav
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #10 poslato: Jul 06, 2012, 11:53:38 posle podne »
1. Los kadar, na desnoj strani slike si uhvatio komac drveta koji je rebalo da izbegens. Na levoj strani si isekao coveka.
2. Na ovaj potpis na govornici gledam kao na dobru foru. Svidja mi se ideja. To znaci da ne treba skoro da ti se ponovi.
3. Ovde si pogesio igrajuci se sa bojama. Kuche izgleda kao da ima menstruaciju, mislim... da ne pricam dalje.
4. Ovde je desaturacija odlicno legla. Vrela crvena boja naglasava hidrofor i kamion s vodom koji su jedini spas od jare :)
5. Nije loshe.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Dusan79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #11 poslato: Jul 07, 2012, 09:56:47 pre podne »
@ Zoran @Bole

Drugari, hvala na komentarima i objasnjenjima. To da je vise manje sam naucio kroz aqua scaping kojim se bavim godinama.
Ovo je bila prva serija i ne da se necu pokolebati, nego nikad nisam bio sigurniji da nesto zaista zelim, a to je da savladam fotografiju do jedne izvesne tacke. Ovo je samo pocetak.

Sto se tice kritika koje mi se nebi dopale, pa ...moracu da insistiram da ih izneses, jer kako bi inace nesto naucio. Dakle pucaj. :D

Nego zao mi pande... :'(

@cronin

Hvala na kritikama. Imacu sve to u vidu.  ;)

Van mreže Dusan79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #12 poslato: Jul 09, 2012, 03:33:00 posle podne »
Dragi ljubitelji fotografije, jos jednom da se zahvalim svima na kritikama i komentarima, zaista mi puno znaci od takvih znalaca kao sto ste vi. Resio sam da ne otvaram novu temu, vec da ovde dodajem sve moje fotke vezane za ovu tematiku.

Evo jedne meni interesantne teme. Ne kazem da je fotka interesantna ili dobra, samo kazem da mi je tema interesantna.


Van mreže Dusan79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #13 poslato: Jul 11, 2012, 03:34:56 posle podne »
Dakle dolazim do zakljucka da je fotografija iznad ove poruke, toliko losa da nije ni vredna komentara.
Ok.....idemo dalje. :D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #14 poslato: Jul 11, 2012, 03:59:56 posle podne »
Ne moras tako, fotografija nije losa, ali nije ni nista posebno :) hajde idemo dalje  ;D

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #15 poslato: Jul 11, 2012, 05:15:11 posle podne »
Bila je vec gomila fotografija tog pilona, relativno skoro. Malo smo se zasitili :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Dusan79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #16 poslato: Jul 12, 2012, 10:33:27 posle podne »
aktuelne, gradske. I slobodno mogu da otkacim sa mog spiska stvari koje moram da uradim. :D

Najzad, deluje!!!!!






Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #17 poslato: Jul 12, 2012, 10:41:03 posle podne »
Zadnja je perfektna :) ni manje ni vise...

Van mreže Dusan79

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #18 poslato: Jul 12, 2012, 10:59:38 posle podne »
Hvala Igore! I meni se ta najvise dopada.
« Poslednja izmena: Jul 12, 2012, 11:28:42 posle podne od strane Dusan79 »

Van mreže Toba

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 285
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Jara
« Odgovor #19 poslato: Jul 13, 2012, 12:08:51 pre podne »
I meni se zadnja svidja! Svaka cast Dusane!
Canon PowerShot SX40 HS