Autor Tema: Pa, da se predstavim!  (Pročitano 21480 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #60 poslato: Avgust 24, 2012, 09:51:56 pre podne »
Hvala Desho na pohvalama. Za 3DeVilizam ne brini. Sta da slikam kada nemogu da vidim to sto uslikam :o  A sto se tice Pandze, nece ona nikuda od mene ;) Razmisljam u poslednje vreme o nabavci pravog DSRLa, i u kuci se poveli pregovori i razgovori o finansijama te neko od mojih ukucana predlozi otudjenje Pandze >:(, naravno da je takav predlog istog trena povucen kao nesto neizvodljivo! Druzicemo se ja i on dok nas zdravlje sluzi, a nesto novo moze samo da nam bude saputnik i saradnik ;)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #61 poslato: Avgust 24, 2012, 03:08:38 posle podne »
Dace Bog da ti se ostvare zelje i sto pre kupis DSLR, pa kad ih stavis jedan pored drugog, kao da parkiras limuzinu pored fice ;) :) :D
I ako je limuzina prava stvar, ficko je legenda :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #62 poslato: Avgust 28, 2012, 10:19:28 posle podne »
Problematika pozadine na makro fotografiji! Poceli smo pricu na tu temu u prethodnom postu. Nas drugar DeVil je takodje razradjivao tu problematiku u nekim ranijim postovima ( kartoncici hamera u boji, koliko se secam). Pre vise od godine dana sam i ja nesto eksperimentisao na tu temu iz razloga sto gomila mojih fotografija budu "neuspesne" zbog crne(tamne) pozadine ili pak jako nemirne(sarene) pozadine. Pokusavao sam na razne nacine da to eliminisem. Evo nekih "ranih radova" na tu temu. Sve cetiri fotografije su nastale u roku od dva minuta, uz pomoc asistenta koji je menjao pozadinu dok je to model dozvoljavao.
1.


2.

3.

4.

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #63 poslato: Avgust 29, 2012, 11:08:35 posle podne »
Jos malo proslogodisnjih eksperimenata sa pozadinom u macro fotografiji!
1.

2.

3.

4.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #64 poslato: Avgust 30, 2012, 01:38:53 pre podne »
Ove su bas zanimljive.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #65 poslato: Avgust 30, 2012, 11:39:57 posle podne »
Na ovakve " zezancije " i eksperimente sa pozadinom me je nateralo to sto kada slikam sa velikim uvecanjem i upotrebom blica, ako iza modela postoji prazan prostor , na fotografiji taj prazan prostor bude crn ili neka "kaki" boja, totalno neprirodna i neprijatna. Gomila fotografija koje su "obecavale" su ostale  samo to zbog gadne pozadine.
1.

2.

3.

4.

5.

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #66 poslato: Avgust 30, 2012, 11:44:26 posle podne »
greska!



« Poslednja izmena: Avgust 30, 2012, 11:46:58 posle podne od strane Kidza »

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #67 poslato: Septembar 01, 2012, 12:03:34 pre podne »
Pa da zavrsim pricu sa pozadinom! Ove dve fotografije su sa "umetnutom" pozadinom (list, malo poveci, koji mi je bio u tom trenutku pri ruci). On je dao ovako ujednacenu, zelenu, boju. Posto je bio na malo vecoj udaljenosti od modela nevidi se tekstura lista, vec je sve ovako "umiveno"
1.

2.


Sledece dve fotografije su takodje sa pozadinom od lista, ali posto je model dozvoljavao da se manipulise u njegovoj blizini, pozadina (list) je postavljena blize pa se nazire njegova tekstura koja je dala prirodniji izgled celoj fotografiji.
3.

4.

 
Meni licno, najvise se dopada ova poslednja varijanta, sa blize postavnjenim listom, mada i predhodna "pije vodu". Varijante sa pozadinama u boji(multicolori) su mi prihvatljive samo kao neki ekstremi , a one "kaki" pozadine su mi za delite. Inace ova igranka sa pozadinama je jako zajebana radnja iz prostog razloga sto ce retko koji model da dozvoli da se vi igrate u njegovoj blizi. Procenat uspesnih fotografija sa ovim zezalicama je porazavajuci nizak i veca je verovatnoca da cete se sa terena vratiti isfrustrirani nego zadovoljni :-[ Moj savet, fotkajte kao i do sada,a kada ste zadovoljni rezultatima, onda probajte da popravite fotku sa umetanjem pozadine. Tu vam ne treba nikakva priprema, lisca ima svuda oko vas, pa ne kosta nista da se probate! ;)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #68 poslato: Septembar 01, 2012, 11:46:00 pre podne »
Ova poslednja serija (sa prirodnim listom) je definitivno najbolja, sto se utiska (uticaj) pozadine tice na model  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #69 poslato: Septembar 06, 2012, 03:02:03 posle podne »
Najbolje su #1 i #2 zbog mesovitih boja u pozadini. To su komercijalne pozadine koje najbolje prolaze. Isprobavao sam razne pozadine sa prirodnom liscem i obojenim papirima i najbolje su se pokazali papiri sa razlicitim bojama. Na zalost, to je kucna stampa jer ne postoje takvi komercijalni posteri ili ih ja nisam pronasao. Eksperimentisi sa vise boja ;)

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #70 poslato: Septembar 06, 2012, 07:11:38 posle podne »
Djavole, nisam nacisto,jer ti se naj dopadaju 1 i 2 sa pocetka teme? Ako su to te dve, nasmejaces ce, jer tu je pozadina kutija cigareta koje je burazer drzao kao pozadinu! To da su komercijalne ne mogu da ti potvrdim jer sa komercijalnim delom fotografije jos nisam imao cast da se sretnem ;) Ustvari i ovaj minus na racunu zbog fotografije spada u komercijalu,jelte! Meni licno najvise "lezi" ova pozadina sa prirodnim listom, mada i to je vrlo tesko primeniti jer na terenu sam obicno sam ili sa klincima koji retko kada da su voljni da saradjuju :)  U pravu si kada kazes da treba nastaviti sa eksperimentima kad god se ukaze prilika, moze covek prijatno da se iznenadi :blob10:

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #71 poslato: Septembar 06, 2012, 07:55:06 posle podne »
Bas te sa paklom cigareta mi se najvise svidjaju  ;D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #72 poslato: Septembar 06, 2012, 10:05:15 posle podne »
Ti sa paklom od cigareta stvarno deluju prirodno, ali boje na kartoncicima su bas neprirodne. Ja bih probao da sa neke dobre fotke ukradem onom pipetom iz PSa neku lepu bojicu i odstampao na obicnom pljuckavcu ... mozda bi upalilo ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #73 poslato: Septembar 06, 2012, 10:25:20 posle podne »
Prve cetiri su bile kao zezanje i proba, prve dve pozadina kutija cigareta, druge dve iz te serije je koliko se secam flasica za vodu sa bicikle i novcanik. To je bilo pri ruci ;D.Sledece cetiri su radjene sa namerom i kao pozadinu sam koristio deciji kolaz papir ( uredno sam im vratio )i ti rezultati su po meni bas, bas ekstremi! Ovo je sve bilo cisto ekperimentisanje i rekoh aj da podelim sa vama mozda nekom i pomogne. U slavom slucaju ne steti nikome ;) Odoh da gledam Janka!

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #74 poslato: Septembar 09, 2012, 12:51:52 pre podne »
Je li to onaj sareni Sobranie u pozadini?  :laugh:
Ako nije, koje su cigarete u pitanju?
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #75 poslato: Septembar 09, 2012, 10:14:18 posle podne »
Mnogo me pitas druze, ima tome vise od godine dana, a i burazer je prestao da trosi duvanske proizvode! ( zabranjeno reklamiranje istih ). Inace:

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #76 poslato: Septembar 28, 2012, 11:40:44 posle podne »
Ne pamtim kada sam imao ovak manjak vremena za druzenje sa foto aparatom :homework: A sto je jos gore, mislim da ce potrajati ! Strasno!! Ne stizem ni da se upoznam sa novom aparaturom!
Posto skoro nece biti nista sveze,evo nadjoh nesto od pre dva meseca.
1.


I nesto sto do sada nisam fotkao, ali daj sto das :(
2.

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #77 poslato: Septembar 30, 2012, 10:15:03 posle podne »
Kidzo lep cvetic

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #78 poslato: Septembar 30, 2012, 10:24:39 posle podne »
Citat
Kidzo lep cvetic
Izuzetno lep!!
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Kidza

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pa, da se predstavim!
« Odgovor #79 poslato: Septembar 30, 2012, 10:41:47 posle podne »
Hvala drustvo, nemam obicaj da jurim cvetice, ali ko zna ,sa godinama....... ;)