Autor Tema: Nada umire poslednja :)  (Pročitano 7175 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladakg

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Nada umire poslednja :)
« poslato: Jun 29, 2012, 06:37:49 posle podne »
Pozdrav svima,

Kao sto naslov teme kaze, nadam se da cu nekad da skupim pare da kupim prvi SLR aparat. Uskoro zapocinjem nesto pored mog redovnog posla, pa se nadam da ce da kapne neka kinta, da se kupi tamo na prolece neki aparat. Znaci trenutno sam kao ona deca u onom crtanom filmu kad stoje naslonjeni na zid poslasticarnice i posle sanjaju o svim tim djakonijama, gledam po ceo dan ali i dalje mi je nedostupna kupovina aparata. Tako da znaci ne morate da zurite sa savetima :) . Razmisljao sam da dam izmedju 500 i 600 evra za neki aparat. Totalni sam pocetnik koji se divi lepoj fotografiji. Do sad sam imao samo Canon A550 i sada Canon IXUS 220HS, znaci prakticno nista. E sad ja imam neku dilemi izmedju 6 aparata, pa ako mozete da mi pomognete na koji od njih da se usredsredim. Imam dve cenovne kategorije i jedan aparat izmedju koji mi lebdi u vazduhu :). Prva cenovna kategorija bi bila:

 - Canon 1100D, Nikon D3100 - oni su mi najjeftiniji u izboru i sigurno bi bili vise nego odlicni za mene ali ne znam za koji da se odlucim izmedju ta dva da kupujem sad.

 - Nikon D5100, Nikon D3200, Canon 600D su mi u drugom cenovnom rangu. Dosta su skupi za moj dzep, ali su mi ova prva dva nekako vec dugo prisutna, i zeleo bih neki noviji model posto sam se uvek palio da kupim nesto najnovije :P. Ne znam takodje koji je od ova tri aparata najbolji, i zanima me da li bi za Nikon D3200 pala cena na prolece posto je on veoma skoro izasao.

 - Canon 550D mi je cenovno izmedju svih ovih i veoma me privlaci da izbor padne na njega.

Citao sam testove o svima, i gledao slike slikane njima, i mozda mi se po tim slikama najvise svidja Canon 600D, cini mi se kao da daje najbolje slike, al sta ja znam :).

Sta znam, jel bi mogao neko da mi da neki savet, a da pri tome uzme u obzir da bi ta kupovina verovatno znacila sad (ipak verovatno na prolece) i ko zna kad, barem ne sledecih 5 godina.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 29, 2012, 06:41:26 posle podne od strane vladakg »

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2012, 06:43:52 posle podne »
Od svih njih je najbolji Canon 600D, takodje bolji je i od novog Nikona D3200 :D
A ta price o snovima, pa i ja sam u tim vodama, za sad :D
usput, cijena Nikona D3200 je trenutno slicna cijeni Canona 600D :) samo sto je taj Nikon u klasi nekog Canona 1200D koji jos nije izasao :)
Ovo ti sve govorim, jer sam za sve te fotoaparate smarao Storma na pp, a on je davao realne odgovore koje ja prenosim tebi...
E sad, vazno je i uzet nesto sto ti se svidja izgledom za malu sitnicu manje od recimo nekog boljeg aprata.

Van mreže vladakg

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2012, 06:48:00 posle podne »
Hvala puno na odgovoru :)

Jos samo da san postane java  :-\

Van mreže Chabex

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #3 poslato: Jun 29, 2012, 06:55:07 posle podne »
Pozdrav i tebi.
Ja bih od svih nabrojanih izabrao 600D, ali ako imas 500-600evra jos nemas dovoljno za kupovinu ovde i sada :), moze sada ali u inostranstvu, evo bas malopre sam gledao 600D sa 18-55 IS II 560evra novo ;). Ako budes dovoljno strpljiv neka slicna cena ce doci i ovde (jednom a mozda ni tad :)), s obzirom da izlazi (izasao je) 650D pa bi to trebalo da cenu 600D-a da pogura malo na dole.

Inace i 1100D je sasvim ok za pocetnika, ali ja recimo iz principa ne bih kupio taj aparat jer je Canon (neki mnogo pametan baja) odlucio da ga bar malo degradira u odnosu na 1000D pa su izbacili mehanizam za ciscenje senzora. Nekom to nije nesto vazno i to u principu ne treba da bude prepreka za kupovinu ali mene takve stvari uzasno iritiraju kod proizvodjaca  >:(.

Nikon 5100 je isto veoma dobar izbor cini mi se, ne znam sad koliko kosta, i nesto bas nisam pratio cene i tacne specifikacije ali 5100 sa osnovnim kit objektivom, 15-55VR je sasvim ok... E ja sad moram da zurim i ne mogu da detaljisem vise, lai javice se siguran sam nekolicina iskusnih clanova koji ce ti dati savete da nabavis najbolje za svoj novac ;). Za kraj, bolje uzeti slabije telo da ti ostane novaca za bar 2 objektiva. Pozdrav.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #4 poslato: Jun 29, 2012, 10:18:12 posle podne »
Svi navedeni aparati su odlicni.
Ako si slab sa novcem, slobodno uzmi 1100D ili D3100, ako se ukaze povoljna cena.

Kvalitet slika na 550D i 600D je isti, na noviji se ide uglavnom zbog obrtnog ekrana (pretezeno za makro i video) i wireless kontrole eksternog blica.

Novi D3200 ce imati ogromnu rezoluciju, koja ce da vuce i dobre hardwerske zahteve za obradu RAW fotografija. Testove jos uvek cekamo.



Ja bih licno isao na Canon u ovom cenovnom rangu. Taj 1100D je odlicna masina, slobodno uzmi nju. Ako sigurno nemas nameru da uzimas novi aparat narednih nekoliko godina, a kapnu ti neke pare, onda razmisli o tom 600D. On bi trebalo da pokrije sve tvoje potencijalne potrebe.




"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže vladakg

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #5 poslato: Jun 29, 2012, 11:56:50 posle podne »
Hvala svima na savetima.

Ako kapnu neke pare uzimam Canon 600D, ako kapnu neke manje pare uzimam Canon 1100D ili Nikon D3100 :).

Pozdrav svima

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #6 poslato: Jun 30, 2012, 07:37:44 pre podne »
Dilema između 6 aparata nikako nije mala ;)

Do proleća imaš ti dosta vremena i svašta na tržištu može da se odigra. U stvari - svašta će da se odigra! 8)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #7 poslato: Jun 30, 2012, 01:52:56 posle podne »
Do proleca ima mnogo vode da protece, a svi nabrojani aparati ce manje vise biti vec matori. Pored onih koji tek dolaze, 650d ce biti najbolje resenje a malo ces da se neckas i oko nikona d3200.
Na kraju ces da kupis 650d :D ...

Zivi ili pa videli... ali kao sto rekoh, do proleca ima mnogo vode da protece.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #8 poslato: Jun 30, 2012, 11:40:47 posle podne »
Ovo ti sve govorim, jer sam za sve te fotoaparate smarao Storma na pp, a on je davao realne odgovore koje ja prenosim tebi...

Znate i sami da na fourmima lako dolazi do nesporazuma i zamena teza, pa bi bilo dobro da izostavljamo ovakve uopstene reference.
Zamolio bih sve clanove da pokusaju da obrate paznju na to. Poz.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #9 poslato: Jul 01, 2012, 11:08:16 pre podne »
Vlado, idi u radnju, uzmi u ruku sve aparate sa liste i vidi koji ti najbolje lezi.
Bukvalno sam bio otisao da kupim aparat, uzeo ga u ruku (Canon 60D) i odustao, onda sam uzeo D7000 i ponovo odustao...

Takodje razmisli, ako imas mogucnosti, da uzmes opremu na odlozeno placanje (cekovi, rate...), jer ma koliko to trivijalno zvucalo moze da ti omoguci da (do)kupis jos neko parcence hardvera koje ti moze znaciti (npr. neku fiksnu 50icu, neki filter, dodatnu bateriju...).
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Chabex

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #10 poslato: Jul 01, 2012, 11:54:30 pre podne »
Ok predlog, jedini problem što kod nas obično nema ni pola od onog što me/nas zanima. Uvek ono .."pa znate nemamo mi to trenutno, možemo da naručimo ako ćete sigurno kupiti" itd. Ima najjeftinijih modela, ovo ostalo jok. Ovo pričam za Novi Sad, verujem da je u BG-u mnogo bolje...ali ko nije iz prestonice mora da ide tamo da eventualno pregleda/pogleda šta ga zanima.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #11 poslato: Jul 01, 2012, 04:06:33 posle podne »
Ima ovde, a i nije toliko skupa povratna karta?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže vladakg

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #12 poslato: Jul 01, 2012, 06:25:07 posle podne »
To jeste problem, da se nadje u radnji i da se vidi kako fizicki izgleda i da li odgovara u ruci. Ja sam inace iz Kragujevca, i definitivno bi za kupovinu trebao da odem do BG-a. Sto se tice rata, ostale mi jos dve za televizor, pa cu onda da vidim da se mozda upustim i ranije nego sto je planirano pa da uzmem aparat na rate. Mada bi valjalo da imam bar polovinu para, a ostalo na rate.

Sto se tice moje nedoumice oko kupovine, mnogo ste mi pomogli i odlucio sam se da kupim Canon 600D, tako da sa moje strane tema moze pod lock.

Hvala puno svima i veliki pozdrav

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #13 poslato: Jul 01, 2012, 08:19:54 posle podne »
Јагодина ти је најближа. ;D ;D ;D
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/ponuda/canon-eos-600d/

Van mreže aleksa87

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #14 poslato: Jul 02, 2012, 03:08:48 posle podne »
Da se nadovezem na temu ako vladakg dozvoljava :D

Isto kao pocetnik dvoumim se koji aparat izabrati u najjeftinijoj klasi. Planiram kupovinu za nekih nedelju dana.  8)
Da li AF-Assist lampa na nikonu dosta znaci u odnosu na strobo efekat internog blica kod canona? Eksterni blicevi su mi skupi (bar za pocetak) tako da cu duze vreme biti podredjen internom blicu.
Deluje mi da pravljenjem sistema objektiva (tele i prajm) canon je u prednosti (finansijski). Kakva je situacija u kvalitetu za tele 55-200, 55-300 (nikon) ili 55-250 (canon)? Ili je tu ono to su najjeftiniji objektivi ne ocekuj cuda (koliko para toliko muzike).

Iz svega ovoga dolazim da mi je najbolje resenje 550d :) glavni protivnik je nikon d3100. Noviji aparati (d3200 i 600d) su mi skupi, a ne donose neke meni znacajne stvari.
Canon 600D 18-55 IS II

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #15 poslato: Jul 02, 2012, 05:17:31 posle podne »
Citat
Iz svega ovoga dolazim da mi je najbolje resenje 550d
Neces se pokajati :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Nada umire poslednja :)
« Odgovor #16 poslato: Jul 02, 2012, 06:55:35 posle podne »
Potpuno podrzavam 550D, ako ga nadje u prodaji tada.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D