Autor Tema: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?  (Pročitano 10711 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« poslato: Jun 11, 2012, 01:03:12 posle podne »
Pozdrav.

Kao sto vidite u naslovu potrebna mi je pomoc da izaberem lap top jer mi je MSI cr 500 crkao. Uzeo bih do nekih 550 eura ali bih neku finu konfiguraciju zbog PS-a, Ilustratora, i ostalih programa za fotografiju i video. Ne bih da imam problema sa radom. E sad ako se pitate zasto bas lap top, to je zato sto sam student i 5 dana bih bio u Podgorici jer cu tamo studirati a vikend bih provodio u Baru kuci. Pa mi nije isplativo uzeti kucni racunar jer ne mogu da ga prebacujem kad god mi je volja.
Ja sam gledao neke konfiguracije i mislim da bi mi ovaj Acer sve pokrio:  http://tehnomax.me/LAPTOP/ACER_5750G-2434G75Mnkk.php ali reko ipak da pitam iskusnije ljude od sebe za preporuku.

Unapred zahvalan. :)
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2012, 01:25:45 posle podne »
Sve sto ima rezoluciju od 1368x u bilo kojoj dimenziji ekrana nije ni za kakav rad, na tome mi je licno problem i Internet da pretrazujem, jer je rezolucija mnogo uska po visini. Gledaj da ekran ima sto visu rezoluciju ili razmisli da uzmes zaseban monitor kako bi mogao da radis, jer nikada neces imati dovoljno mesta na desktopu i uvek ce ti neki toolbar stajati preko onoga sto radis...

Sto se tice sam hardverske specifikacije ovog konkretnog laptopa, ona je korektna. Mada bih licno trazio hard disk na 7200rpm, posto ce ti zbog njega sve izgledati dosta sporije, nego sto zapravo jeste. SSD u tom cenovnom rangu nije opcija, ali treba razmisljati o tome kao o kasnijem upgrade-u, posto ni 10GB RAM memorije nece ubrzati rad kao SSD.

Acer je korektan kao proizvodjac laptopova, ali je Dell, po nekoj mojoj internoj statistici, pokazao da ima najmanje kvarova.
Sa HP-om je lutrija, par radi kao sat, dok su drugi (isti model, kupljeni u mesec dana) imali kvarove na kuleru ili im je crkla baterija po isteku garancije. Od MSI-ja bežim k'o djavo od krsta, a Toshiba je najviše razočarala dizajnom, pošto nikada ne može da bude čista, jer koriste sjajnu plastiku.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2012, 01:43:32 posle podne »
Pa ja sam i mislio da uzmem lap top i pored njega monitor za rad. Jer bih imao svoju radnu sobu u Podgorici i mogao bih sve to da rasporedim. HVala puno na iscrpanom odgovoru. Moze li neka preporuka Dell lap topova sa odgovarajucom rezolucijom po nekom tvom misljenju? Jer meni ne trebaju igrice i tako to, vec ovo sto sam naveo. Mozda ponekad odigram Counter strike i to je to. :D
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2012, 01:45:39 posle podne »
Odlican racunar, ja sam nedavno kupio isti model (4gb i 500gb disk), znaci malo slabiji, i za ulozen novac tesko da ces naci bolje.

nedostaci:

NEMA USB3.0 (u startu sam mislio da mi i ne treba, ali... ipak treba)
Ekran je jako osetljiv na vertikalni ugao gledanja, sto ume jako da smeta.
Disk je spor.

Graficka je odlicna, isterace sve sto joj zadas, i5-2430 je odlican kao i uvek.

Ja na njemu uglavnom teram PS CS5 i After Effects CS5. Nema nikakvih problema.

Eto tako. Uz sve nedostatke, za te pare tesko da ces naci bolje.

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2012, 01:53:21 posle podne »
Pa i meni je izgledalo kao odlicno resenje za mene ali ipak reko da pitam za misljenja vas koji znate malo vise. :) USB 3.0 ovaj model ima. JEr sto sam citao u svim specifikacijama ima jedan ali mozda je to greska neka. Sto se tice ekrana, nece me opterecivati jer bih svakako uzeo monitor kasnije za laksi rad i bolje pregled. Hvala puno na odgovoru. Bas mi je trebalo misljenje nekoga ko koristi. A kakve je izrade Acer? Cuo sam da se niko ne zali na dizajn i cvrstinu ali bolje da pitam?
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2012, 05:53:57 posle podne »
To za usb je pisalo i na mom da ima, ali ipak nema. Za ovaj tvoj model sam nasao na tri sajta da ima a na tri da nema. ALi boze moj, preziveces i bez njega u slucaju da ga nema.

Izrada je vrlo solidna, meni je tastatura perfektna iako je neubocajena, pogledaj sliku negde, svaki taster je nekako... sam za sebe :) Ali kucam bolje nego na desktop tastaturi.

Izuzetno je tih, sto ja volim cak i kad je ventilator na najvecem broju obrtaja. Medjutim, ako igras neku zahtevniju igricu, ne mozes da ga drzis na krilu jer se leva strana POPRILICNO greje kad koristi maximalno nvidiu. Ali ventilator radi svoje i nema pregrevanja. Eto toliko, da budem jasan, mogu slobodno da ga preporucim. + naravno 2 godine garancije je sasvim dovoljno da mirno spavas :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2012, 07:51:24 posle podne »
Ono sto je kolega Storm rekao za Dell ja potvrdjujem iz licnog iskustva :)
http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/laptop-i-notebook-racunari/dell-Inspiron-N5110-(i5_2450M,-4GB,-500GB)-15296/
Evo jedan sa lijepim performansama, naravno SSD je najbolja varijanta ali i najskuplja. Rezolucija od 1366x768 jeste mala i stvarno ako imas nesto sa strane nemas na cemu skoro prostora za rad. Ali konektovanjem externog monitora ja sam rijesio problem kod sebe (sto povlaci sa sobom bezicni mis i tastaturu il zicne, kako god), tako da mi malan ekran i nije pretstavljao neki problem. Al iskreno na sve se naviknes! Al neko moje misljenje je da bi ti se isplatilo doplatit na neki lapotop sa monitorom od 17'' :D

Van mreže Desha

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 3255
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2012, 02:27:54 pre podne »
Lucjiano, nemoj da se iznenadis ako taj lap-top nece bas moci glatko da gura obrade fotki na monitoru. Za bilo-kakav rad koji podrazumeva obradu fotki, crtanja, slikanja, projektovanja, dizajniranja itd., a da "baca"sliku na 1-2monitora+lap-top i to sve u visokoj, upotrebljivoj rezoluciji su predvidjeni specijalizovani modeli (tzv. Workstation), koji imaju posebne graficke kartice namenjene za rad. U ATI taboru je to, AMD FirePro, a u konkurentnom NVIDIA Quadro. Tamo gde se ugradjuju ove G.kartice su i ostale komponente isto tako vrhunskog kvaliteta, a pogotovo displej. Ovakvi modeli su najskuplji, a tek posle idu gejmerski, pa sve ostalo. 8)
Uvek je "alat"(hardver)najskuplji, a posebno za grafiku, koja je najzahtevnija, pa je i cena, najjaca. Znam da ovo zvuci surovo ali je tako. :D
Bez obzira i ako je neko amater, (a u foto-opremu "spuca" par hiljada jura) shodno opremi mora da ima i podrzan hardver (pogotovo monitor) i softver, da bi to sto fotka, bilo to, u protivnom, "dzabe" skupa foto-oprema. ;)
Evo ti jedan od primera lap-topova za ozbiljan rad. - http://www.dell.com/us/enterprise/p/precision-m4600/pd
, a evo jedan gejmersjki ,koji bi uvek dobro odradio posao - http://www.dell.com/us/p/studio-xps-1647/pd
Sve ispod soma jura je "isto". Ako pogledas malo bolje, svi brendovi ugradjuju iste elemente, samo u razlicitim kombinacijama ili cak istim. Jedino se razlikuju u dizajnu, (pre svega ergonomije i kvaliteta iste) tako da nijanse odlucuju, a sa garancijom od 2 godine svaki ce lepo da te sluzi. :)

Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2012, 03:44:13 pre podne »
Uuu desha bas si mi ga fino pojasnio. :D
Ali kad pogledam ja sam sve slike do sada odradio na mom MSI CR500. Jer nisam imao drugog izbora i nisam znao za bolje tj nisam bio upucen pa mi je odgovaralo. Tako da si mi sada dao novu temu za razmisljanje. Sad bas trenutno nije da imam te novce da bih uzeo sve to a pogotovo za sada ne bih ni uspio da vratim ulozene pare. I upravo zbog ovakvog odgovora sam i trazio misljenje vas sto znate. Da znam makar mogu li ista priblizno da dobijem kupovinom lap topa od 560eura. Ali ipak izgleda da nije tako jednostavno.
Da li moze neka preporuka za dobar kompjuter sa kojim bih mogao da radim na ovim programima? Jer bih mozda razmislio i o tome samo da imam sto bolji radni prostor i sto vise mogucnosti za sto bolju obradu fotki. Mada mislim da bi mi kompjuter sa ovakvim perforamansama koje si ti predstavio ili makar pribliznim, bio skuplji.
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2012, 10:44:29 pre podne »
Desha sto mu onda ne preporuci Alienware ionako je od Dell-a :D tj nesto najbolje sto dell moze da podnudi.
Zar i oni naj tvrdokorniji profiji ne rade na Mac booku na masini sa i5 i 4gb rama a kosta 1200 jura?
Ja sam radio na duplo slabijoj masini od ove koju momak zeli s externim monitorom i integrisanom grafom, i nisam imao ama bas nikakvih problema. Koliko sam ja do sad skontao, da grafa i nema veze s obradom svega, mozda u novijim Adobe programima, jer ja koristim PS CS5.5 i AE CS4, i tu sam skontao da mi samo dere ram, tako da sam misljenja da uz jedan ssd i 8gm ddr3 rama moze da perfektno goni sve to i to glatko.
Skoro sam sjedio na masini sa i7 3rd. procesorom, 32GB DDR3 rama i to na 2400MHz i 2GB grafom DDR5 nezz kojom tacno i sa SSD diskom... Brz komp deff jest, al moglo bi brze... :) i uvjek je tako...
I da, DELL daje 3 godine garancije.
« Poslednja izmena: Jun 12, 2012, 10:54:08 pre podne od strane igortehno »

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2012, 07:25:35 posle podne »
Bole se dotakao teme o kojoj se moze do sutra, ali hajde da pokusam(o) da ne zalazim(o) u tu ulicicu, posto ona nema kraja, jer uvek moze bolje i brze (skuplje).

Koliki ti je fond i da li mozes da ga prosiris u skorije vreme? Da li ti je laptop zaista neophodan ili bi voleo da ga imas zbog portabilnosti (citaj da li mozes dva dana bez kompjutera)?
Pitam te zbog toga, jer je desktop kompjuter istih/slicnih performansi tu negde po ceni (nesto jeftiniji), ali imas prednost da biras monitor koji i kakav ti odgovara, sto je ujedno i najbitnija stavka vezana za bilo kakvu (ozbiljniju) obradu i pripremu za stampu.
Laptop sa ozbiljn(ij)im ekranom kosta preko 1000e, a za te pare moze da se uzme jako lep klasican desktop. Naravno, stvar potrebe/zelje.


Dakle, da li ti je laptop neophodan?
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2012, 11:04:29 pre podne »
Citat
Dakle, da li ti je laptop neophodan?

Citat
Pa mi nije isplativo uzeti kucni racunar jer ne mogu da ga prebacujem kad god mi je volja.

Pa covek je jasno rekao da mu treba laptop jer ne moze da seta desktop svakih 5 dana, a ti ga sad pitas "jel ti bas treba laptop?"

@Desha: laptop koji je naveo ce sasvim glatko da radi PS sa externim monitorom.

@igortehno: DEll koji si naveo ima samo HD3000 grafiku. Covek je rekao da hoce da obradjuje video.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #12 poslato: Jun 13, 2012, 11:11:31 pre podne »
Citat
Dakle, da li ti je laptop neophodan?

Citat
Pa mi nije isplativo uzeti kucni racunar jer ne mogu da ga prebacujem kad god mi je volja.

Pa covek je jasno rekao da mu treba laptop jer ne moze da seta desktop svakih 5 dana, a ti ga sad pitas "jel ti bas treba laptop?"

@Desha: laptop koji je naveo ce sasvim glatko da radi PS sa externim monitorom.

@igortehno: DEll koji si naveo ima samo HD3000 grafiku. Covek je rekao da hoce da obradjuje video.

Sve ja to razumijem ali prilikom obrade, rendanja i slicnog se vuce ram ne grafika, grafika je tu samo da omoguci prikaz recimo full hd snimka ali ne i da ga obradjuje, kad je to kod mene mogla bijedna GMA 965 zasto onda ne bi mogla i ta, ili grijesim?

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #13 poslato: Jun 13, 2012, 11:15:04 pre podne »
Da li moze neka preporuka za dobar kompjuter sa kojim bih mogao da radim na ovim programima? Jer bih mozda razmislio i o tome samo da imam sto bolji radni prostor i sto vise mogucnosti za sto bolju obradu fotki. Mada mislim da bi mi kompjuter sa ovakvim perforamansama koje si ti predstavio ili makar pribliznim, bio skuplji.

Ovo je decko napisao u drugom postu iznad mog... Zasto ne procitas sve sta je napisao, makar, onaj ko je postavio topic?
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2012, 11:32:28 pre podne »
Citat
Da znam makar mogu li ista priblizno da dobijem kupovinom lap topa od 560eura. Ali ipak izgleda da nije tako jednostavno.

Odgovor na ovo je prost: mozes.


U pravu si, jeste pitao i izvini ako sam zvucao drsko, ali me ovakve teme uvek iznerviraju jer se pretvore u to da ubedjuju coveka u nesto sasvim deseto od onoga sto zeli.

Za 560 evra moze da kupi VEOMA pristojan laptop koji ce da potera sve sto mu treba + ono sto je najbitnije: moze da ga nosi sa sobom jer putuje svakih 5 dana.

Za 560 evra ne moze da kupi desktop sa pristojnim ekranom (da ne pominjem IPS i minimum 22") i istim/boljim procesorom/grafikom/memorijom...etc etc.

I to je to.

Inace se slazem sa tobom, desktop jeste nezamenjiv sto se tice obrade fotki i videa i uvek ima prednost nad laptopom u ovom cenovnom rangu.

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #15 poslato: Jun 13, 2012, 11:43:05 pre podne »
Citat
Sve ja to razumijem ali prilikom obrade, rendanja i slicnog se vuce ram ne grafika, grafika je tu samo da omoguci prikaz recimo full hd snimka ali ne i da ga obradjuje, kad je to kod mene mogla bijedna GMA 965 zasto onda ne bi mogla i ta, ili grijesim?

Pa, gresis. Pocevsi jos od CS4 paketa, maltene svi adobe programi koriste GPU za ubrzavanje prikaza odredjenih stvari. Ali, to je mogla da izgura i bilo koja integrisana grafika. Medjutim od CS5 paketa, Premiere koristi CUDA tehnologiju zajedno sa Mercury playback engine da drasticno ubrza renderovanje i prikaz ogromnog broja "radnji". 
Konkretno:

Alpha Adjust
Basic 3D
Black & White
Brightness & Contrast
Color Balance (RGB)
Color Pass
Color Replace
Crop
Drop Shadow
Extract
Fast Color Corrector
Feather Edges
Gamma Correction
Garbage Matte (4, 8, 16)
Gaussian Blur
Horizontal Flip
Levels
Luma Corrector
Luma Curve
Noise
Proc Amp
RGB Curves
RGB Color Corrector
Sharpen
Three-way Color Corrector
Timecode
Tint
Track Matte
Ultra Keyer
Video Limiter
Vertical Flip
Cross Dissolve
Dip to Black
Dip to White

Otprilike sve :)


Medjutim dolaskom cs6 paketa, cak i After Effects dobija CUDA ubrzanje sto uzasno ubrzava rendering i prikaz layer-a i ostalih cudesa. Tako da... znaci dosta.

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #16 poslato: Jun 13, 2012, 11:49:46 pre podne »
U pravu si, jeste pitao i izvini ako sam zvucao drsko, ali me ovakve teme uvek iznerviraju jer se pretvore u to da ubedjuju coveka u nesto sasvim deseto od onoga sto zeli.
Sve opusteno ;) Samo ne zelim da se dize tenzija oko ovoga iz istog razloga koji si naveo.

Slazem sa ostatkom tvoje konstatacije, ali desktop uvek moze da se nadogradi, dok si sa laptopom ogranicen na to sto imas + tastatura i ekran kakvi dodju sa njim, a oni su katastrofa na novim laptopovima ispod 1000e tj tasturu mozes jos i da nadjes dobru, ali su ekrani, pre svega, zbog rezolucije tiha jeza.

Igrom slucaja ispred ociju mi prolazi dosta monitora, a imam dovoljno zelje da se sa svakim poigram. IPS jeste i ostace najbolje resenje, dok ne smisle nesto bolje i komercijalnije, ali sa eIPS panelima se dobija mnogo prednosti IPS-a po ceni TN-a tj za oko 150e.
Tu onda ostaje jos 400+e samo za masinu, a u tu cenu vec ide hardver slican ili jaci od onog sto dobija u laptopu.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #17 poslato: Jun 13, 2012, 11:50:26 pre podne »
@LordIvanhoe - Hvala za post iznad, taman sam krenuo da kucam, ustedeo si mi malo vremena :)

Nadovezacu se samo na to sto si napisao.

Razlog zasto se dosta rada u programima prebacilo na GPU je zato sto su graficki procesori mnogo jaci u kalkulacijama koje ne zahtevaju paralelizaciju procesa. Dakle svaka kalkulacija koja se radi u redu tj jedna za drugom ce se izvrsiti nekoliko puta brze na GPU nego na najbrzem procesoru (CPU).
« Poslednja izmena: Jun 13, 2012, 11:53:35 pre podne od strane Vocko »
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #18 poslato: Jun 13, 2012, 12:15:20 posle podne »
Eh, priznajem gesku, guglao sam malo i vidjeo da nisam upravu... desava se...
Iskreno momak je trazio lap-top i to je ok.
Ali da se nadovezem na ovu temu sa PC-ijem, iskreno gledajuci, ako imas budzet od 500 eura uvjek ces uzet jaci PC sa 21'' monitorom od laptopa za te iste pare, plus toga u laptopu u tom cijenovnom rangu je il zrtvovan procesor zaradi graficke ili je zrtvovana graficka (stavljenja integrisana) zarad procesora! Za 400 eur se moze uzet pristojna kofiguracija (na spram nudjenih laptopova) i za 100 eura se moze uzet sasvim dobar monitor od 21'', provjerio sam. E sad tu je mobilnost i tu dobija svako laptopom. Zato ja da sam na njegovom mjestu bih isao na 17'' laptop i to je to. Iskreno pored svega recenog misljenja sam da je bolje imat i5 i integrisanu grafu, nego dula core 1,6 il 2.0 sa nekom klasicnom grafickom.
Sto se mene tice uvjek bih glasao za Dell jeste najskuplji, ali je po mom iskustvu i najbolji. Imao sam i Asus, i Sony i Toshibu ali Dell se pokazao najbolji, 2x a nadam se da ce i treci put.
I da se razumijemo, za 500 eur se moze samo pruzit masina za solidan rad, jer kad hoces masinu za obradu onda moras bit spreman izdvojit min 1000 eur a i to je malo, a ko to od nas moze (par srecnika) tako da nek momak izabere nesto sto se njemu svidja, 2-3 laptopa ili PC-ija nek postavi ovdje pa cemo zajedno da mu pomognemo da odabere najbolje, jer to je na ovom forumu nesto sto mi se svidja, a to je drugarski nacin gledanja na sve..  :D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko dobre konfiguracije za lap top?
« Odgovor #19 poslato: Jun 13, 2012, 01:31:23 posle podne »
Ovo što si naveo kao zahteve za kupovinu lapa meni radi na nekoliko godina staroj Toshibi na koju sam dodao još 2GB rama.Neko ko jede hleb od fotografije će uvek kupiti nešto kvalitetnije jer mu je to,prosto,sredstvo za rad koje donosi novac.Za amatera i novac koji si spreman da uložiš može se kupiti sasvim dobra konfiguracija koja će odgovariti svim zahtevima.Mnogo puta sam bio prisutan kada vešti prodavci uvale mušterijama gomilu gluposti po logici skuplje je bolje.Onda "sretni" kupac koristi 5% mogućnosti mašine.