Autor Tema: Canon EOS 1DC  (Pročitano 3775 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Canon EOS 1DC
« poslato: Jun 08, 2012, 12:44:29 pre podne »
Još jedan genijalan potez.

http://cinemaeos.usa.canon.com/products.php?type=Camera-1DC

Cijena? Sitnica, oko 10 000 evra, ako je verovati Refoto-u.

To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 1DC
« Odgovor #1 poslato: Jun 08, 2012, 12:59:28 pre podne »
Dobro, ovo je bilo ocekivano.
Znajuci Canon, ostavili su aliasing.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS 1DC
« Odgovor #2 poslato: Jun 08, 2012, 11:06:35 pre podne »
@Stalker
Za one kojima treba, ova cena NIJE previsoka... nije čak ni visoka.
Nisi valjda planirao da kupiš jedan za po kući, pa Ti ne odgovara cena? ;)

I sve to ako i zanemarimo da je vest stara poprilično... LINK

Canon je napravio neke glupe poteze PREMA VERNIM FOTOGRAFIMA ove godine, i iako sam i ja kivan na njih zbog tolikog guranja videa, EOS-1D C realno ima šta da ponudi onima kojima je namenjen, i to u obiliku koji niko drugi ne nudi. Osim toga, Canon ima tradiciju u tom segmentu, pa je i za očekivati da mu se posveti više nego konkurencija. Mnogo više. To se vidi i u video segmentu svih ostalih aparata. Nikon jednostavno ne uspeva da uhvati priključak, iako je bio prvi koji je turio video u DSLR.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 08, 2012, 11:10:28 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 1DC
« Odgovor #3 poslato: Jun 08, 2012, 05:36:41 posle podne »
Stara, nova...vrućina kume, siesta, ko će da proverava dal je bajato ili nije... :laugh:

Ni u ludilu ne bi dao pare za to, trebalo ili ne trebalo....zašto dati 10k evra za kameru kad mogu da dam 500, zašto dati 50 000  evra za bembaru kad mogu 14 000 za Hyundai, zašto dati 3500 evra za aparat ako mogu 1000...trošim novac ne lepše stvari. :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 1DC
« Odgovor #4 poslato: Jun 08, 2012, 05:53:36 posle podne »
Stara, nova...vrućina kume, siesta, ko će da proverava dal je bajato ili nije... :laugh:

Ni u ludilu ne bi dao pare za to, trebalo ili ne trebalo....zašto dati 10k evra za kameru kad mogu da dam 500, zašto dati 50 000  evra za bembaru kad mogu 14 000 za Hyundai, zašto dati 3500 evra za aparat ako mogu 1000...trošim novac ne lepše stvari. :)

Kad bi tako svi razmisljali bmw, porshe, ferari itd bi vjerovatno propali do sad. Nekome ta kamera treba i dat ce te pare, pa ljudi te pare daju za kvalitetan mikrofon, msm da je svaka dalja diskusija nepotrebna :)
Oslanjajuci se na tvoje razmisljanje, zasto uzet stan od 80 m2 kad imas stanova (garsonjera) od 18 m2, kad onu razliku mozes potrosit na ljepse stvari :)
Da je niko ne kupuje, vjerovatno se ne bi ni proizvodila  ;)

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 1DC
« Odgovor #5 poslato: Jun 08, 2012, 06:11:51 posle podne »
Ako živim sam, šta će mi stan od 80 kvadrata? Ako mojim potrebama odgovara auto sa actually velikim gepekom, x airbagova, 7 godina garancije na kojem ne moram da ispadnem ovca pa deljivu zadnju klupu platim 600 evra, zašto bih dao nekoliko puta više za auto koji mi nije potreban? Što reče Don Huan, život treba koristiti štedljivo. Koristiti štedljivo, ne živeti štedljivo. Sapienti sat.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS 1DC
« Odgovor #6 poslato: Jun 08, 2012, 08:16:14 posle podne »
^Pa i ne moraš!
Upravo u tome i jeste štos. Ako Tvoje i moje potrebe pokriva nešto 10x jeftinije, onda bismo to jeftinije i trebali da kupimo. :)

Ovo će kupiti neko ko će od 2-3 (a možda ni toliko!) izlaska na teren da isplati i taj aparat i set besnih objektiva. Mnogo se masne love uzima u toj branši... nije to kamera za godišnji odmor, već za velike i ozbiljne poslove. Mnogi su pričali da takvi aparati neće imati prođu u high-end segmentu, zbog ovog&onog, međutim, ispade da veliki igrači na tom polju itekako vide poentu HDSLR-ova, kao bitno jednostavnijih, JEFTINIJIH i portabilnijih sistema, često tehnički moćnijih od svojih mega-skupih video parnjaka.

Nisam stručan da izmerim koliko je ovo bolje od onog, ali cenim da oni koji to rade celi život valjda znaju. :)

Ovo je jednostavno pro sprava za pro namenu i svaka dalja diskusija o ceni je bespredmetna.

Pozdrav