Autor Tema: Canon 5d mark II problem :(  (Pročitano 13045 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #20 poslato: Jun 16, 2012, 12:38:17 pre podne »
^Zato što realno nema potrebe, jer se, kako su mu i rekli, to jako retko dešava i spada u domen statističke greške. I tako gledano, to zadovoljava kvalitativnu normu. Broj otkaza (minoran) pokazuje da to  ne utiče na sveukupnu izdržljivost i zbog toga se na tome štedi.

Istina je da aparati mahom traju poprilično dugo... gledano u odnosu na HW, to bi se moglo prevesti u "beskonačno". :D

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #21 poslato: Jun 17, 2012, 12:49:53 pre podne »
Slazem se sa Stormom, samo moram da konstatujem da taj zupcanik zaista vredi 10 din.
Nije problem sto je stavljena plastika, verovatno bi trebalo da izdrzi svoj radni vek, ali zasto je toliko skupa zamena, heh.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #22 poslato: Jun 17, 2012, 01:12:05 pre podne »
Smarko, a u kom si to ovlascenom servisu popravio. ???
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #23 poslato: Jun 17, 2012, 01:44:22 pre podne »
Slazem se sa Stormom, samo moram da konstatujem da taj zupcanik zaista vredi 10 din.
Nije problem sto je stavljena plastika, verovatno bi trebalo da izdrzi svoj radni vek, ali zasto je toliko skupa zamena, heh.
Jbg, zato što im se može. A taj zupčanik stvarno ne vredi ni tih 10 dinara.
Doduše, način rastavljanja aparata je takav, da mnogi ni sami sebi ne bi naplatili manje od 100€... nešto komplikovanije stvarno nisam video. :D

Pozdrav

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #24 poslato: Jun 17, 2012, 01:58:42 pre podne »
Pa kad hoce da upakuju sve u sto manje prostora.
Rastaviti se jos nekako i moze, al' sastaviti posle to.... da te bog sacuva. Lakse je biti hirurg.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #25 poslato: Jun 17, 2012, 10:43:20 pre podne »
Pa kad hoce da upakuju sve u sto manje prostora.
Rastaviti se jos nekako i moze, al' sastaviti posle to.... da te bog sacuva. Lakse je biti hirurg.

Pa to se uglavnom zavrsi, kao kod mog brata, ''sa viskom dijelova''.

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #26 poslato: Jun 17, 2012, 01:04:17 posle podne »
Kada smo vec kod rastavljanja, da li se neko od vas, nekada, upustio u tu avanturu?
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #27 poslato: Jun 17, 2012, 02:07:56 posle podne »
Smarko, a u kom si to ovlascenom servisu popravio. ???
Pixel plus, Mihizova u Beogradu.
Ma ja sam zadovoljan... kvar je otklonjen, aparat radi punom parom, a ocekivao sam da ce biti i skuplje, tako da sam bio psihicki pripremljen. Bas zbog toga sto ne znam koliko je to komplikovano uraditi ne postavljam pitanje da li je realna cena ili ne. Jedino sto bih voleo da postoji prava konkurencija za servis, pa da se formira neka realna cena... Za pixel plus sam cuo sa vise strana, pa mi je to bilo najsigurnije. Taman posla da dam nekom susteru pa da placem posle toga...

Kao reper, u isto vreme sam nosio 17-40 L, neki sraf se otkacio iznutra (culo se zveckanje) i nekad mi je mehanicki kocio zum. Nikakvih drugih problema nisam imao. Serviser mi se javio i dijagnostifikovao mi je taj kvar + neki problem sa fokusom... Pretpostavio je je taj sraf setao po ploci i da je neku elektroniku za fokus poremetio... Hteo je da zameni neku plocu... Posto pre toga bas nikad nisam imao problem sa fokusom (cak sam bio prezodovljan kako radi), rekao sam mu da samo otkloni mehanicki kvar, a da ne menja plocu, dok se licno ne uverim u kvar.
Cena da se namesti taj sraf iznutra je bila oko 3500 din... da se zameni ploca uz to - nesto preko 7000, ne secam se tacno koliko.
Na kraju mi je rekao da je malo "pojacao napon" na ploci i da sad sljaka ok...
Stvarno malo znam o tim stvarima, tako da sam definitivno pogodna ovca za sisanje. S druge strane, ne zelim nikako da optuzujem nekog za nesto, bas zato sto sam laik...
Kao sto vec rekoh, jedino sto bih zeleo je da postoji vise takvih servisa...

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #28 poslato: Jun 17, 2012, 04:04:53 posle podne »
Citat
Kao sto vec rekoh, jedino sto bih zeleo je da postoji vise takvih servisa...
... ma da, u potpunosti te razumem. Zato sam i pitao. :(
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #29 poslato: Jun 19, 2012, 06:32:18 posle podne »
Ma meni nije jasno kako je onaj plasticni zupcanik mogao onako da se unisti..kao da ga je neko brenerom zapalio...ko zna kako si ti to slikao sa njim  xixixixiixixixxiii  :) :) :) 

A sto se tice garancije i ono sto spada ili ne u garanciju toga ima u svemu.Evo recimo situacije sa tojotom avensis 2.0 dizel kupljenom novom...posle tipa 2-3 meseca i predjenih 15-20 hiljada ode pumpa... Garancija kazu ne pokriva sistem ubrizgavanja...cena nesto koliko se secam 170.000 din...i nema sanse da mozes da izguras na silu....platili i placi...
Skoro sam isao da uzmem za firmu KIA vozilo...veci je spisak bio sta garancija NE POKRIVA nego sta pokriva...kocioni sistem nije u garanciji..to je kao potrosni deo..sistem ubriznagavanja isto nije u garanciji...sa fabricki deklarisanih 20.000 km za redovan servis..oni rukom precrtali i napisali 10.000 km...kao zbog loseg ulja i goriva u srbiji...a oni mi sipaju ulje...ma haosss.....Odu diskovi posle 20.000 km...jednostavno se iskrive...diskovi i plocice nove 45.000 din....Da ne pricam vise, odma se iznerviram...Inace znam u mom poslu da je redak vrlo slucaj gde proizvodjac daje bezuslovnu garanciju...to skoro ne postoji...Sve garancije imaju uslove neke.

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #30 poslato: Jun 21, 2012, 12:36:38 posle podne »
Mom ortaku na bmw 750i desi se neki kvar na vesanju, pre nekoliko godina.
Posto bmw dokumentacija ne poznaje taj kvar, ljudi u servisu sve zamene i nasteluju za dzabe, iako je auto bio star 15 godina.  Naravno, sve se dogadja u Svedskoj.

Isto tako je trebalo zameniti coveku i taj zupcanik na canonu,  o trosku proizvodjaca, pa neka oni racunaju statistiku kvara kad budu morali sami da plate.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 5d mark II problem :(
« Odgovor #31 poslato: Jun 21, 2012, 01:07:30 posle podne »
Slazem se... pa nije to cokolada pa da se pokvari zato sto stoji na polici toliko dugo... Sam serviser je rekao da je aparat presao oko 12000, a vidi se na samom aparatu da je tretiran sa paznjom.

Tojota u hrvatskoj, pod garancijom, ali skoro istekla. Nesto se pokvarilo, nisu znali sta je, zamenili su coveku 90% delova, maltene novi motor je dobio. Na kraju su uboli kvar...  Sve nove delove su mu ostavili, jos mu se izvinjavali na kraju jer je cekao malo duze...