Autor Tema: Pomoc!!!  (Pročitano 4999 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Shuma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Pomoc!!!
« poslato: Jun 04, 2012, 01:54:17 posle podne »
Pomagajte ljudi! Imam problem sa sd karticom! U pitanju je Transcend SDHC 4GB class 4. Juce sam bio fotografisao svadbu, i jedan deo sam fotografisao i ovom karticom.. Kad sam dosao kuci i stavio karticu u komp kard rider ne vidi karticu, kao ni kamera... Pokusao sam sa jos 3 racunara i ni na jednom je ne otvara.. Znaci nije da su pogubljeni fajlovi da mi treba softver za poovracaj podataka nego kako da osposobim karticu... Inace cim sam ubacio karticu formatirao samm je u kamerici...
Pomagajte!!

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc!!!
« Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2012, 02:03:24 posle podne »
Uh, uh sad si me prepao! I ja upotrebljavam te iste kartice za svadbe, ali od 8 GB kapaciteta. Bas sam sad u srijedu proslu uradio svadbu, "pucao" sam do kraja... dok se nije pojavilo u View Finder-"Full".Inace pazim da nikad ne idem do kraja sa punjenjem kartice da mi uvijek ostane slobodno 2-3 snimka, ali sad sam se nesto zanio.Cuo sam da kad se puca do kraja, tj. kad se kartica napuni do kraja da moze biti problem, i cak da se sve slike izgube, valjda ona nesto preracuna da joj treba slobodnog prostora i sama formatira...tako sam cuo! Medjutim kad sam dosao kuci i prebacio slike sve je bilo u redu, ali vise se necu zezati da je prepunjavam, zato i nosim nekoliko komada od 8 GB.Rado bih ti pomogao sta da uradis ali ne znam ni ja sta uraditi...uglavnom znam po preporuci drugih da ne treba ici do kraja sa punjenjem kartice! ;) Neka ti je Bog na pomoći! ;)
« Poslednja izmena: Jun 04, 2012, 02:06:04 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc!!!
« Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2012, 02:06:08 posle podne »
Evo da prepadnem i ja nekog, ja koristim SanDisk kartice i isti mi se desilo?
Rjesenje barem u mom slucaju: Nadji nekog ko ima linux pa probaj, meni je linux prepoznao, skinuo sve s kartice pa je formatirao i od tada radi sasvim ok.

Van mreže Shuma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc!!!
« Odgovor #3 poslato: Jun 04, 2012, 02:10:52 posle podne »
Ma bio sam daleko od kraja kartice, to ne bi trebalo da je problem.... A ovo za linux moze da bude dobra ideja.. Probacu!

Van mreže Shuma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc!!!
« Odgovor #4 poslato: Jun 04, 2012, 02:26:06 posle podne »
Jel postoji mogucnost mozda da se vrsi citanje direktno sa chipa kartice? Mislim da li to neko radi kod nas?

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Pomoc!!!
« Odgovor #5 poslato: Jun 04, 2012, 04:30:00 posle podne »
http://www.datasolutions.rs <---
http://www.helpdisc.rs/

Cene ti se nece svideti, ali to zavisi od toga koliko su ti podaci bitni.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc!!!
« Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2012, 10:55:12 pre podne »
Dobih zanimljiv mail pre par danas:
BPC će spasiti podatke...
Spašavamo: porodične  fotografije,  knjigovodstvene podatke, e-mailove.......
Usluga dijagnostike je potpuno besplatna.
Dovoljno je da nas pozovete telefonom i dogovorite  primopredaju  uređaja..
Ukoliko ne uspemo da spasimo vaše podatke - ne košta vas ništa.
Cena usluge se određuje po broju utrošenih radnih sati.
Podatke vam isporučujemo na DVD ili USB flash mediju
Višegodišnje iskustvo u ovoj oblasti garantuje vam da možete imati poverenje
u naše usluge.

“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc!!!
« Odgovor #7 poslato: Jun 05, 2012, 11:04:28 pre podne »
Shuma, a jesi li pokusao da prebacis podatke direktno iz fotoaparata, putem kabla ?
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Shuma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc!!!
« Odgovor #8 poslato: Jun 05, 2012, 11:43:06 pre podne »
Jesam ali ni kamera ne vidi karticu, tako da mi kaze da nema slika kad joj kazem da DL slike...
@sanja Da li su ti mozda ostavili neki kontakt u mail-u jer ne mogu da ih nadjem na netu...

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc!!!
« Odgovor #9 poslato: Jun 05, 2012, 11:52:40 pre podne »
Jesam ali ni kamera ne vidi karticu, tako da mi kaze da nema slika kad joj kazem da DL slike...
@sanja Da li su ti mozda ostavili neki kontakt u mail-u jer ne mogu da ih nadjem na netu...

Hajduk Veljkova 11. Novi Sad
www.bp.rs
servis@bp.rs
tel 021 472-4-999

 
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen