Autor Tema: Moja baka model  (Pročitano 2867 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Darko012

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
  • Darko Popović
    • Pogledaj profil
Moja baka model
« poslato: Maj 22, 2012, 09:41:37 pre podne »
Isprobavao novu opremu pa baka bila koliko toliko raspolozena da pozira. Nadam se da je dobro.



Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Moja baka model
« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2012, 05:07:14 posle podne »
Oprema ti je super a baba ima potencijala..probaj malo da docaras ambijent.Stara kuhinja sa sporetom na drva,soba sa goblenima i te fore ;) il neki close up da istaknes bore. ovo je isto ok,iako malo ukocena fotografija. eto ;)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Moja baka model
« Odgovor #2 poslato: Maj 24, 2012, 07:46:23 pre podne »
Dobro je Dare, no ipak poslusaj Damirove savete... vremenom ce se sve to poboljsati, treba samo voleti fotografiju, i stalno snimati a prema sebi biti kritican.

Van mreže Darko012

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
  • Darko Popović
    • Pogledaj profil
Odg: Moja baka model
« Odgovor #3 poslato: Maj 24, 2012, 10:24:49 pre podne »
U pravu ste oboje, jeste ukocena fotka malo, bilo je bukvalno na brzaka, bez ikakvog plana, jos zurio na posao. Baka sedela ispred na terasi i ja reko daj samo da probam. Sledeca fotka ce sigurno biti neka u krupnijem planu, da se docaraju crte lica...

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moja baka model
« Odgovor #4 poslato: Maj 24, 2012, 12:24:44 posle podne »
Imas dve osnovne vrste portreta. Jedan je tzv "portret sa rukama", a drugi, "samo lice". Kod prvog je jako bitno da ruke cele udju u kadar sto znaci i laktovi, tako da kad namestas model za tu kompoziciju, sama glava ne mora da bude u sredini. To je vec ozbiljna kompozicija i ne radi se na brzaka, osim ako imas bas veliko iskustvo. Zato ti predlazem kad si u zurbi da fotkas samo lice tj glavu. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100