Autor Tema: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom  (Pročitano 12690 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #20 poslato: Maj 16, 2012, 11:19:12 pre podne »
brate opr'o si i ovu temu 8)
Sa Stalkerom se slažem,boljih slika na forumu nema
ova pukotina od stakla po meni No1
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže baklava

  • Junior
  • *
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • jsphotomorgana
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #21 poslato: Maj 16, 2012, 11:05:43 posle podne »
brate opr'o si i ovu temu 8)
Sa Stalkerom se slažem,boljih slika na forumu nema
ova pukotina od stakla po meni No1

Hvala ti na komentaru ali, bez uvrede, ja se ne slazem ni sa Stalkerovim, a ni sa tvojim misljenjem:-)
Svaki novi dan, nije dan života više nego dan života manje!

Van mreže baklava

  • Junior
  • *
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • jsphotomorgana
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #22 poslato: Maj 16, 2012, 11:08:32 posle podne »
Ali iako se ne slazem sa vasim misljenjem, to ne znaci da ne mogu jos malo da vas umaltretiram ponekom fotkom:-)
Svaki novi dan, nije dan života više nego dan života manje!

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #23 poslato: Maj 17, 2012, 01:51:33 pre podne »
... neverovatne su ti ove sa Olyjem, izvukao si maksimum iz njega  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #24 poslato: Maj 17, 2012, 08:17:32 pre podne »
I ja nekoliko dana uživam u fotografijama druga baklave :) Fenomenalno fotografsko oko izdvaja detalje iz celine i prenosi nam svu lepotu i šarolikost različitih kultura na najbolji mogući način.Nešto kao NG :) Dobrodošao na forum i uvek nas častio ovako dobrim fotografijama!

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #25 poslato: Maj 17, 2012, 10:19:10 pre podne »
Motivi za snimanje nalaze se svuda oko nas. Treba samo malo suziti vidno polje i u obicnom pronaci ono neobicno, ono sto ne ocekujemo i sto nam izmice dok gledamo celinu:-)

'Ajde što si rekao, već si i pokazao kako treba ;)
Bravo za fotke i hvala za doprinos forumu!

Van mreže crnirg

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #26 poslato: Maj 17, 2012, 07:20:30 posle podne »
Od sada kad me pitaju zasto volim fotografiju ja kazem pitajte to Baklavu  i dam im link.

Tako sam i ja vidio svu ljepotu ovih fotosa - zaista milina ne vidjeti vec gledati i upijati ideje bez zelje za kopiranjem.

Sjajno !
650D,A650

Van mreže baklava

  • Junior
  • *
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • jsphotomorgana
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #27 poslato: Maj 17, 2012, 09:09:32 posle podne »
Od sada kad me pitaju zasto volim fotografiju ja kazem pitajte to Baklavu  i dam im link.

Tako sam i ja vidio svu ljepotu ovih fotosa - zaista milina ne vidjeti vec gledati i upijati ideje bez zelje za kopiranjem.

Sjajno !
Hvala ti na recima pohvale mada se na njih ne valja privikavati jer se onda kritike teze podnose:-) Ali dok jos imam prodju, evo jos malo gradskih i prigradskih motiva.
« Poslednja izmena: Maj 17, 2012, 09:42:44 posle podne od strane baklava »
Svaki novi dan, nije dan života više nego dan života manje!

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #28 poslato: Maj 17, 2012, 10:12:50 posle podne »
da nije fotografija  fes_farbanje6.jpg bila u REFOTO-u, ili mmi se čini, možda u nekom drugom časopisu ...
ako jeste , onda su tvoje fotke izlazile u tom časopisu ....
čaosopisi mi nisu pri ruci, ali još neke fotke koje su ovde, sliče onim koje sam tamo viđao ...
« Poslednja izmena: Maj 17, 2012, 10:14:35 posle podne od strane marelli »
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže baklava

  • Junior
  • *
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • jsphotomorgana
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #29 poslato: Maj 17, 2012, 10:18:33 posle podne »
da nije fotografija  fes_farbanje6.jpg bila u REFOTO-u, ili mmi se čini, možda u nekom drugom časopisu ...
ako jeste , onda su tvoje fotke izlazile u tom časopisu ....
čaosopisi mi nisu pri ruci, ali još neke fotke koje su ovde, sliče onim koje sam tamo viđao ...
Tvoja pretpostavka je tacna ali sve je to samo slucajno:-)
Svaki novi dan, nije dan života više nego dan života manje!

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #30 poslato: Maj 18, 2012, 10:11:59 pre podne »
baklava svaka cast na fotografijama. Na nekim lokacijama sam bio, ali nisam uspeo da to uhvatim i predstavim kao ti, zaista imas odlicno oko i osecaj za realizaciju vidjenog.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže baklava

  • Junior
  • *
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • jsphotomorgana
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #31 poslato: Maj 18, 2012, 10:52:27 posle podne »
baklava svaka cast na fotografijama. Na nekim lokacijama sam bio, ali nisam uspeo da to uhvatim i predstavim kao ti, zaista imas odlicno oko i osecaj za realizaciju vidjenog.
Hvala ti na komentaru ali sve to je samo stvar malo vezbe i malo prakse. Siguran sam da bi i tebi sada to isto poslo za rukom ili bolje reci okom:-)
Evo, danas sam protrcao kroz Svilajnac (u kojem, uzgred, nikad u zivotu nisam bio iako je tako blizu) i umesto da pokusavam da ga vidim kao celinu, ja skljocnuh par detalja koji meni sada predstavljaju taj grad. Verovatno bi mi neko od Svilajncana zamerio na izboru motiva, ali meni su oni bili simpaticni i mislim da prikazuju ono sto se nalazi ispod povrsine, a to je uvek zanimljivije:-)
Svaki novi dan, nije dan života više nego dan života manje!

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #32 poslato: Jun 17, 2012, 02:50:59 pre podne »
Odavde dobar broj fotki može slobodno na naslovnu stranu National Geographica.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže baklava

  • Junior
  • *
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • jsphotomorgana
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #33 poslato: Jun 17, 2012, 03:58:22 posle podne »
Hvala ti na laskavom komentaru al' mislim da cu na tu naslovnicu pricekati poprilicno:-) Mogao bi da me obradujes jednog dana i da javis da si ti postao urednik bar naseg izdanja i eto meni razloga za slavlje:-)))
Svaki novi dan, nije dan života više nego dan života manje!

Van mreže Sima94

  • Junior
  • *
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #34 poslato: Jun 18, 2012, 05:25:36 posle podne »
Svaka cast. Stvarno imas oko za fotografiju, samo napred, iskoristi to sto ti je Bog dao! Vredi ovakvog kolegu upoznati licno :)
*Olympus X-43
*Nikon D3100
-Nikon DX AF-S Nikkor 18-105mm VR
-Nikon DX AF-S Nikkor 35mm 1.8G
-Nikon SB-24 TTL Speedlight

Van mreže baklava

  • Junior
  • *
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • jsphotomorgana
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #35 poslato: Jun 19, 2012, 03:05:45 posle podne »
Svaka cast. Stvarno imas oko za fotografiju, samo napred, iskoristi to sto ti je Bog dao! Vredi ovakvog kolegu upoznati licno :)
Hvala ti na komentaru, a sve je vrlo jednostavno... Volim slikarstvo kojim se na bavim jer za to nemam talenta. Srecom, tu su fotoaparati da nam posluze umesto slikarske kicice. Pre nego sto sam poceo da pritiskam okidac fotoaparata mnogo sam gledao fotografije i profesionalaca i amatera, a o tome koliko sam slika klasicnih slikara video necu ni da pominjem. U svakom slucaju, nekako mi se izbistrilo u glavi sta bih voleo da zabelezim, i to samo "otimanjem" kadra iz celine koja me okruzuje, svodeci svoj uticaj samo na kadriranje, jer drasticne naknadne intrvencije ne volim. S obzirom da su pre mene sve vec ucinili ili priroda ili covek, ja dodjem nesto kao "lopov" koji fotoaparatom krade:-))))
Svaki novi dan, nije dan života više nego dan života manje!

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #36 poslato: Jun 20, 2012, 02:39:27 pre podne »
Svaka cast. Stvarno imas oko za fotografiju, samo napred, iskoristi to sto ti je Bog dao! Vredi ovakvog kolegu upoznati licno :)
Hvala ti na komentaru, a sve je vrlo jednostavno... Volim slikarstvo kojim se na bavim jer za to nemam talenta. Srecom, tu su fotoaparati da nam posluze umesto slikarske kicice. Pre nego sto sam poceo da pritiskam okidac fotoaparata mnogo sam gledao fotografije i profesionalaca i amatera, a o tome koliko sam slika klasicnih slikara video necu ni da pominjem. U svakom slucaju, nekako mi se izbistrilo u glavi sta bih voleo da zabelezim, i to samo "otimanjem" kadra iz celine koja me okruzuje, svodeci svoj uticaj samo na kadriranje, jer drasticne naknadne intrvencije ne volim. S obzirom da su pre mene sve vec ucinili ili priroda ili covek, ja dodjem nesto kao "lopov" koji fotoaparatom krade:-))))
Baklava, svaka cast na tvojim fotografijama, ali da li si bas siguran da nemas talenta za slikanje ... ???
... mislim, ne moras da me ubedjujes, samo iz iskustva znam da je nekad potrebno vise stvari da se slozi, da bi neko otkrio da ima potencijal. Mozda nisi prepoznao i sebi dao sansu u pravom momentu, jer si "sagoreo" otkrivajuci likovne poglede na svet i prirodu, kroz razna umetnicka dela. A onda, jednostavno nisi imao vise vremena za klasicno likovno stvaranje, vec ti je tehnologija i tehnika fotoaparata bila svrsishodnija u tom momentu da bi se likovno izrazio. Zato ces mozda nekad da "krades" motive sa svojih fotografija i da pravis slike ... nikad se ne zna i nikad ne reci, nikad ;) :) 
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže baklava

  • Junior
  • *
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • jsphotomorgana
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #37 poslato: Jun 20, 2012, 09:24:40 pre podne »

Baklava, svaka cast na tvojim fotografijama, ali da li si bas siguran da nemas talenta za slikanje ... ???
... mislim, ne moras da me ubedjujes, samo iz iskustva znam da je nekad potrebno vise stvari da se slozi, da bi neko otkrio da ima potencijal. Mozda nisi prepoznao i sebi dao sansu u pravom momentu, jer si "sagoreo" otkrivajuci likovne poglede na svet i prirodu, kroz razna umetnicka dela. A onda, jednostavno nisi imao vise vremena za klasicno likovno stvaranje, vec ti je tehnologija i tehnika fotoaparata bila svrsishodnija u tom momentu da bi se likovno izrazio. Zato ces mozda nekad da "krades" motive sa svojih fotografija i da pravis slike ... nikad se ne zna i nikad ne reci, nikad ;) :)
[/quote]

S obzirom da sam arheolog, a u arheologiji ima puno tehnicke dokumentacije, znam samo da mogu da se snadjem sa crtanjem za tu dokumentaciju. Ako to ukazuje i na talenat za slikanje, mozda si ti u pravu pa se desi jednog dana da budem umazan uljanim bojama:-)
Svakako hvala na ohrabrenju:-))
Svaki novi dan, nije dan života više nego dan života manje!

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kako baklava stoji sa urbanom fotografijom
« Odgovor #38 poslato: Jun 20, 2012, 03:01:24 posle podne »
S obzirom da sam arheolog, a u arheologiji ima puno tehnicke dokumentacije, znam samo da mogu da se snadjem sa crtanjem za tu dokumentaciju. Ako to ukazuje i na talenat za slikanje, mozda si ti u pravu pa se desi jednog dana da budem umazan uljanim bojama:-)
Svakako hvala na ohrabrenju:-))
Naravno da ukazuje ... dobar crtez je kao dobar temelj za kucu. Bez njega nema stabilne nadogradnje, sto ti sigurno vec znas. :)
Tvoji crtezi su izvrsni, sluze svojoj nameni i odmah me asociraju na tu nadogradnju. Bilo bi jako interesantno videti neke lazurne boje preko njih, koje odisu ambijentu iz koga su nastale. Nije sve u uljanim bojama. Ako imas "visak" para, za neku jeftiniju Wacom tablu za crtanje, skeniras crtez, PS imas, i igras se koliko hoces, a da ne pokvaris original. ;)
A ako volis tradicionalno slikarstvo, (sto je jos prakticnije kad putujes po tako inspirativnim lokalitetima) onda poneses neki blok za skiciranje i akvarel i udri studijske skice akvarelom, gvashom, olovkama i sta ti dodje pod ruku, a kad dodjes kod kuce, "razvijaj" ih dalje u studiju. ;)
Umetnik je veoma slican arheologu ... kao sto arheolog istrazuje kopajuci po urvinama zemlje da bi pronasao nesto vredno i zaboravljeno, tako slikar istrazuje prirodu i svet oko sebe, kopajuci po urvinama svoje duse, tragajuci za skrivenom lepotom. :) 
Ja sam veliki pobornik istrazivanja raznih medija u likovnom stvaralastvu. Jedino tako mozemo da znamo sta nam zaista lezi.
Eto, ja se dovatio i foto-aparata, da vidim ko ce koga pre da savata. Za sada je on u prednosti, ali nece dugo ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100