Autor Tema: Baterije i kartica za Canon A720 IS  (Pročitano 3017 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dukej

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Baterije i kartica za Canon A720 IS
« poslato: April 30, 2012, 03:26:36 posle podne »
Pozdrav svima!

2008. sam kupio svoj prvi i jedini digitalni fotoaparat Canon A720 IS. Sa njim u paketu sam kupio još i Triax Power MW2078 punjač sa 4 AA baterije Triax CamPlus 2800mAh, i memorijsku karticu SD 2GB Kingston.

Fotoaparat je izuzetno malo korišćen, prve dve godine još i donekle (rođendani, slave i sl.), a poslednje dve godine gotovo uopšte. Baterije su naravno, od nekorišćenja (iako sam ih uvek ostavljao napunjene) odavno otkazale, i sad bih želeo da ponovo kupim jedan set od 4 AA punjive baterije za ovaj moj fotoaparat. Pošto ću najverovatnije i dalje fotoaparat retko koristiti, pretpostavljam da su mi bolji izbor neke baterije sa malim samopražnjenjem, pa bih voleo da mi neko preporuči neke takve baterije, a koje bi se mogle puniti sa ovim punjačem koji već imam.

Slična stvar je i sa memorijskom karticom. Hteo bih da kupim neku veću, samo što ja nit' znam koje kartice idu u ovaj Canon A720 IS, niti koliki je max kapacitet. Preporučite mi neko optimalno rešenje, jer meni nisu bitne neke velike performanse, više bi mi značilo da je iz nekog skromnijeg cenovnog ranga...

Hvala!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Baterije i kartica za Canon A720 IS
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2012, 04:11:34 posle podne »
Canon 720IS podrzava SDHC kartice, znaci moze sve i svasta.
Probaj sa ovim. Brzina je odilcna, a kapacitet solidan, moze i kasnije da ti posluzi za nesto.

Baterije, iskljucivo ove. Kolika je struja punjenja, i sta ce im tvoj punjac uraditi, treba proveriti u specifikacijama.
Najlakse je za 25 EUR kupitiu paketu i originalni punjac, koji prekida punjenje kad se baterije napune.


http://eneloop.altenergetika.com/
« Poslednja izmena: April 30, 2012, 04:13:41 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D