Autor Tema: Oloneo HDRengine  (Pročitano 2910 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Oloneo HDRengine
« poslato: April 30, 2012, 10:17:36 pre podne »
Danas sam odlucio da predstavim jos jedan program koji me naprosto odusevljava. Radi se o Oloneo HDRengine, jedan relativno nov i nepoznat program, ali veoma dobar. Oloneo HDRengine nudi tri modela HDR obrade – Tone Mapping, HDR ReLight i HDR DeNoise uz to nudi i direktnu RAW obradu fotografija.

Program se skine sa zvanicnog Oloneo sajta:
http://www.oloneo.com/en/page/products/hdrengine.html
trilal na 30 dana posle cega je potrebno platiti za punu verziju cijenu od 49 dollara.

Svakako preporucujem skinuti i isprobati - jednostavan je za upotrebu, ima zanimljivo radno okruzenje, veoma ja brz, zapravo prebrz  :) i veoma odlicne rezultate daje prilikom automatske obrade.

Na zvanicnom sajtu naci cete podatak da je to najbrzi program za HDR obradu sto cu svakako i ja potvrdit.

Ispod vam ostvaljam 3 fotografije koje sam koristio u obradi, i 6 fotografija koje su obradjene na razlicite nacine. Napomenut cu da je za  svih 6 fotografija koristen automatski mod bez imalo rucnog dotjerivanja.
PS: 3 fotografije koje sam koristio u obradi dolaze uz program kao demo, probao sam i neke svoje slike da obradim i rezultati su isto tako fenomenalni.

« Poslednja izmena: April 30, 2012, 10:30:58 pre podne od strane igortehno »

Van mreže yugo

  • Član
  • **
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • Photography helps people to see
    • Pogledaj profil
Odg: Oloneo HDRengine
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2012, 04:32:27 posle podne »
vidio sam vec sve ali zalud kad nema verzije za mac  :o
odlican je i photomatix radi dobro!
 ::)
Canon EOS 5D Mark III i Canon EOS 7D                  EF 24-70 F2.8L USM II
EF-S 17-55 f2.8 IS USM
EF 70-200 f2.8 L USM
EF-S 10-22 f 3.5-4.5 USM
EF 50mm f1.4 USM
Speedlite Canon 430 EXII ...

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Oloneo HDRengine
« Odgovor #2 poslato: April 30, 2012, 08:10:58 posle podne »
Pa sto se tice Mac-a bit ce uskoro i ovo je koliko znam prije par mjeseci izaslo  8)

Evo jedne moje fotke obradjene u ovom programu. Nisam znao da aprat krade jedan dio slike  :-[ pa mi zato fali malo krova na vrhu i na desnoj strani  >:( . Znaci koristio sam samo jednu sliku i rezultati su po meni odlicni.