Autor Tema: Portrait Professional  (Pročitano 4873 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Portrait Professional
« poslato: April 29, 2012, 01:14:18 posle podne »

Evo da predstavim i ja jedan veoma zanimljiv program, posto vidim da o njemu do sada niko nije pisao. Naime radi se programu Portrait Professional koji sluzi (nije tesko zakljucit) za obradu portereta. Ono sto je zanimljivo, ovaj program veoma dobro radi ono za sta je zasluzen, idealan za pocetnike i one koji ne barataju dobro sa photoshopom, zasto? Zato sto radi sve sam, tek na kraju zavrsene obrade imate mogucnost da nesto dotjerate rucno ako niste zadovoljni automatskim modom.
Kako radi? Jednostavno otvoritie sliku, odaberete kljucne tacke (malo preciznije po mogucnosti) na licu, tj jednostavno pratite mali vodic koji je stalno tu :) Posle mozete dotjerat sminku, sjene, kontrast, boju kose i jos kolicinu obrade itd.
Vise u video snimku:
Introduction to Portrait Professional

Mane ovog programa su te sto nije besplatan (ali i to se rijesi) imate trial da probate ako neko zeli. Program ima obicaj da promjeni citavu geometriju lica prilikom obrade, naravno to je veoma lako kasnije ispravit, tj iskljicit. Aplikacija ima obicaj da se sruci pri malo tezim fotografijama, naravno ne uvjek ali da ipak napomenem. Eto nadam se da cu nekom pomoc da pravi malo bolje portrete koji kasnije dobijaju onaj profi izgled.
Link do zvanicnog sajta:
http://www.portraitprofessional.com/

Vreme za obradu portereta je oko 2 do 5 min (za pocetnika)
Znanje za koristenje programa nije potrebno, malo engleski (al to svi znamo)

Ako neko skine program i isproba neka ubaci sliku prije i kasnije i napise iskustvo :)

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Portrait Professional
« Odgovor #1 poslato: April 29, 2012, 03:17:51 posle podne »
koristio sam ovaj program i mogu reci da je izuzetno dobar...sto se tice brze korekcije . Nekad mi je za slican posao u fotoshopu potreban ceo dan a ovde za par minuta..doduse koristio sam trial verziju jer nisam uzpeo da "resim" tj da provalim registracioni kod :) xixixix a nije mi se placalo..

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portrait Professional
« Odgovor #2 poslato: April 29, 2012, 03:30:20 posle podne »
Imao sam ja negdje na cd-u, pa ako nekom treba mogu pokusat nac, pa poslat na pp  8)

Van mreže Sima94

  • Junior
  • *
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portrait Professional
« Odgovor #3 poslato: April 30, 2012, 09:19:46 posle podne »
Jel naso neko kako da ovaj program bude Full...? Inace dobar je, probao sam ga. Samo sto ne mogu da sacuvam preradjenu sliku, zbog trial verzije. :-/
*Olympus X-43
*Nikon D3100
-Nikon DX AF-S Nikkor 18-105mm VR
-Nikon DX AF-S Nikkor 35mm 1.8G
-Nikon SB-24 TTL Speedlight

Van mreže Lord Ivanhoe

  • Član
  • **
  • Poruke: 185
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portrait Professional
« Odgovor #4 poslato: April 30, 2012, 09:53:15 posle podne »
Nasao sam ja, platis, i bude full.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Portrait Professional
« Odgovor #5 poslato: Maj 01, 2012, 10:57:17 pre podne »
Nije loš kao instant rešenje za web, ali je filtriranje previše agresivno za moj ukus. :(

Pozdrav

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portrait Professional
« Odgovor #6 poslato: Maj 01, 2012, 11:18:54 pre podne »
Nije loš kao instant rešenje za web, ali je filtriranje previše agresivno za moj ukus. :(

Pozdrav

Pa u sutini je to za one koje zele da dotjeraju portret a ne snalaze se u PS-u mada moze taj program i da parira PS-u ako se ulozi vise truda i smanji malo obrada, jer to sto on automatski uradi i nije bas sjajno, ipak PS je jedan :)

Van mreže Sima94

  • Junior
  • *
  • Poruke: 60
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portrait Professional
« Odgovor #7 poslato: Maj 05, 2012, 10:23:49 pre podne »
PS je majka to svi znamo, ali ovo je mogu vam reci super kada zelis da obradis fotku na brzinu i odmah posaljes nekom, mada rezultati su 50:50... :)
*Olympus X-43
*Nikon D3100
-Nikon DX AF-S Nikkor 18-105mm VR
-Nikon DX AF-S Nikkor 35mm 1.8G
-Nikon SB-24 TTL Speedlight