Autor Tema: Problem sa blicem  (Pročitano 3078 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Problem sa blicem
« poslato: Mart 29, 2012, 09:40:37 posle podne »
Uzeo sam blic canon 420ez pre oko 2 nedelje od Artuditu-a...i nekad kada ga upalim(sve cesce se to desava), upali se normalno, ali nece da se napuni i gornji deo glave bude topao...to je krenulo da se desava bas cesto, i onda sacekam malo da se ohladi glava i upalim ga, ali opet isto, i onda okrecem glavu na sve strane minut-dva i tada odjednom proradi...sta moze da bude problem, i da li se isplati da se popravi, posto sam blic platio 20e...

Znaci, upalim ga, i cuje se da pisti unutra, kao da normalno radi, radi i osvetljenje ekrana, ne radi kada manuelno zumiram glavu, pritiskam dugme i na ekranu pise 24mm, pa 35mm, pa 50mm i tako dalje, ali se glava ne pomera...otprilike najvise fotkam na 1/32...sto je najslabije sto moze...

Sutra treba da radim neko punoletstvo, i mogu da ga radim sa pop up blicem, ali bi mi bilo mnogo lakse i fotke bi ispale bolje, ako bih radio sa eksternim blicem :(
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Problem sa blicem
« Odgovor #1 poslato: Mart 29, 2012, 11:55:05 posle podne »
To zahteva stručno lice.
Verujem da čika Miša sa Zelenjaka to može da reši, samo nije Ti baš blizu. Morao bi da dođeš do BG-a.

Čika Miša - 064/1200-675

Ja iskreno ne znam da li se on bavi blicevima, ali važi za iskusnog u oblasti foto-tehnike i za sitne pare rešava svakakve probleme. Pa eto, jedino s njim da probaš. Sam nemoj da čačkaš, da Te ne 'šine struja - prilično je zaebana u blic-kondenzatoru. :)

Pozdrav

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa blicem
« Odgovor #2 poslato: Mart 30, 2012, 12:34:38 pre podne »
Znam za cika Misu...pozvacu ga ovih dana, pa cu ga pitati :D

Hvala :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com