Autor Tema: Wedding photography  (Pročitano 8010 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mile_spas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Wedding photography
« poslato: Mart 26, 2012, 08:03:16 posle podne »
  Vaka ja pocnuvam ovaa tema , posto ova i go rabotam . Znaci da si razmenuvame iskustva okolu ovaa tema. Eve ima nekolku fotografii , pa slobodno komentirajte a pratete i vie nekoi. Ovie se fotografirani so Nikon D300 i Nikon D2Xs od mene , a nekoi se i od mojot kolega.

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1604
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2012, 08:44:58 posle podne »
Pozdrav Mile i dobro doso! Dosta si fotografija stavio pa je tesko prokomentarisati sve. Generalno steko sam utisak da treba da obratis paznju malo na kadriranje, na par mesta si kropovao i iseko mimo propisa :) Toliko od mene.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #2 poslato: Mart 27, 2012, 02:33:14 pre podne »
Dobrodosao i od mene Mile i kao prvo bih istakao da su ti modeli veoma raspolozeni sto je zasluga i fotografa pa ti na tome cestitam.
Kao drugo, dobro je da si pokrenuo i ovu temu i voleo bih da vidim jos fotki sa vencanja i od drugih autora. Nadam se da ce ti se pridruziti.
O nekim opsirnijim kritikama malo kasnije jer kao sto Emilijen kaze, dosta si ih okacio pa je tesko prokomentarisati sve od jednom ali se i slazem da su mnoge previse kropnute. Dodao bih eventualno i to da na nekim fotografijama moras da vodis racuna i o pozadini ako imas tamnu pozadinu i deo neceg belog (kao prozor na drugoj fotki ili sedmoj) slobodno treba da to uklonis u PSu pogotovo ako je u visini lica.
Za sada toliko,
pozz  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #3 poslato: April 08, 2012, 06:47:34 posle podne »
Ajd` da prokomentarisem kao bivsi svadbaros, mada sam vise radio svadbe kao reportaze za mladence a manje klasicno `ubijanje`.


Prvo, slazem se sa prethodnicima da su pojedini kadrovi malo tesni, ali klijentela to donekle voli jer obicnim kompaktima to tesko umeju oni sami da naprave, ali ne treba preterivati.
U svadbarenju ponekad estetska komponenta malo prepusti prednost prodajnoj tako da covek mora i na to da misli. S druge strane, radi se na terenu, sa ljudima koji nisu iskusni u poziranju, malo pod stresom zbog celog dogadjaja, na brzinu, tako da je neki popust pozeljan.

Ajmo redom:

 1 - sasvim korektna, fin portret,  prodaje se `ladno ali malo presarena pozadina
 2 - takodje; onaj prozor da ostane kao detalj da razbije mrak, ali da se malo potamni, valjalo bi i da se vidi mladina ruka
 3 - meni vrlo lep portret sa stanovista izrazajnosti, ruke, hm, popust vazi
 4 - lepo osvetljeno ako je slikano obicnim blicem ali nije izrazajno, kadar bih sekao odozgo do i sa desna, previse vela u slici, ovo je za popunu praznog mesta u abumu
 5 - zanimljivo i dobro, seci malo sa desna da se ne vidi mladozenjina leva ruka /tj. samo saka/, ovako izgleda kao da je imao laksi mozdani udar :)
 6 - `delete`/stomak ispao, pozadina/
 7 - fino ali malo siri kadar treba, bilo bi idealno da postoji neko svetalce pozadi da odvoji coveka od mraka
 8 - najbolja fotka, isto malo previse `stisnuta`.  Ova mlada izgleda k`o avion, bruka koliko je dobra, decko deluje malo njanjavo, zapravo ovde nisam objektivan jer blenem u cicu sve vreme..
 9 - zanimljivo osvetljeno za terenske uslove, ali fotka za popunu mesta u  albumu.

Sta sve koristis za rasvetu?

Generalno vrlo dobar rad, iako sam mozda strozije ocenjivao ali u najboljoj nameri; sad sta je tvoje a sta od kolege, ne znamo.
« Poslednja izmena: April 08, 2012, 06:56:27 posle podne od strane bobanf »

Van mreže mile_spas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #4 poslato: April 09, 2012, 07:50:24 posle podne »
Vaka  4, 5, 6, 7 i 9 fotografija se fotografirani od mene, a ostanatite 1, 2, 3, 8 od mojot kolega.  Fotografirani se so Nikon D300 i Nikon D2Xs, D300 ima optika 18-200 VR f3,5-5,6   ;  a NIkon D2Xs ima 17-55 f2,8.
  Moite fotografii se so D2Xs a na kolegata so D300. 

Van mreže mile_spas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #5 poslato: April 09, 2012, 07:52:45 posle podne »
Eve prakam uste edna fotografija ovaa e fotografirana so Nikon D200 i 70-210

Van mreže mile_spas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #6 poslato: April 09, 2012, 07:54:34 posle podne »
Zaboraviv da napomenam deka koristime blic SB-800. samo ne go koristime standard "napred" , pravime nekoi "modifikacii"....

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #7 poslato: Maj 09, 2012, 02:26:48 posle podne »
Ja radim vencanja pa bi malo prokomentarisao...Mozda cu ti zvucati pregrubo,bez uvrede,samo iznosim svoje misljenje..meni su ove fotke poprilicno dosadne..al ono,bas bas.  Poze prozvakane,lica retusirana...Mladenci pojma nemaju sta je dof,kontrast i sl.pa onda mislim da se vise treba fokusirati na recimo lokaciju i neku radnju,ili bilo sta ce podici fotografije i uciniti ih zanimljivim a mladence originanim. Ja mislim da u zivotu nisam opalio ni jednu ovavkvu fotku na vencanju i tako je obradio a ni necu. Ovde imas par fotki koje sam radio http://fotozine.org/index.php?knjiga=galerije&poglavlje=7772&list=33736
Uglavnom, mislim da je kreativnost i ideja iznad stakla i aparata u svatovskoj fotografiji.
Pozz.

Van mreže mile_spas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #8 poslato: Maj 09, 2012, 09:15:54 posle podne »
 Ova e tvoe mislenje . Plus celta mi bese druga. Te razbiram potpolno sto imas da kazes. Pravam i takvi fotografii, no imam staveno samo portreti , a ne sum stavil drugi sliki od pricina sto site se "stedat" . Ti si prviot sto pokazal kako raboti. Pozdrav

Van mreže mile_spas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #9 poslato: Maj 09, 2012, 09:19:12 posle podne »
Inaku za mene najdobra fotografija na svadba e koga ke se dolovi nekoj "realen" moment (spontan i vo del od sekunda), a ti si go zabelezal i si go dolovil. Znaci pri fotografiranje na nekoja svadba imame mesteni i spontani fotografii i se razbira ubavo e da ima "beganje" od "sablonite"

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2012, 02:55:24 posle podne »
Sori,al stvarno te nista ne razumem..ne znam dal se ljutis il sta.Nije mi bila namera da ti uvredim rad,samo izneo svoje misljenje jer i sam radim vencanja..eto.Pozz. ;)

Van mreže mile_spas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #11 poslato: Maj 11, 2012, 01:40:42 posle podne »
Ne se lutam na kriticko razmisluvanje. ne sakam da rabotam samo "pravo" ili kako da se izrazam samo "suetno". Pa zatoa ja otvoriv i ovaa tema da ima kritiki i diskusii.. pozdrav i mi se dopaaga kritikata

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #12 poslato: Maj 13, 2012, 12:14:55 posle podne »
Meni se svidja ovaj fazon slikanja vencanja ...  http://meninenuotrauka.lt/lt/wedding/2010/lina_bronius/
Inace na sajtu ima bas mnogo slika tj celih albuma sa vencanja..mislim da ima dosta korisnog da se vidi..

http://meninenuotrauka.lt/en/wedding/

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #13 poslato: Maj 13, 2012, 01:25:51 posle podne »
Ovu stranicu je neko vec postovao na nekoj drugoj temi,cini mi se..Meni se je super sa tehnicke strane,obrade ko da nema..al sešn deo mi je preklasican.park,fontana...vec vidjeno po milion puta.

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #14 poslato: Maj 15, 2012, 10:46:38 pre podne »
Pa sve je to slicno,ne treba izmisljati sad vrucu vodu samo da bi se razlikovalo.To je ono sto se slika kod vencanja uglavnom. Mislim shvatas sta hocu da kazem..ne treba sad mlada da hoda na rukama ili da drzi pitona oko vrata da bi slika bila jedinstvena :P . Naravno,slazem se da ne treba slikati redom svatove sa blicem u glavu..to se podrazumeva.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #15 poslato: Maj 15, 2012, 07:08:46 posle podne »
Vidi,nista se ne mora..al je pitanje da li ti tj.ja kao fotograf mozemo vise. Ja recimo idem prem tome da imam neobicne i originalne fotografije. Onaj sto fotka najjednostavnije i obicno ima vise posla i vise kinte.al jbg,meni je to bezveze i neda mi se. Inace,fotkanje vencanja smastram najobicnijom tezgom pa se trudim bar malo zabaviti,razvijati svoju kreativnost,iznositi ideje..pazi,imas modele koji tebi plate,sredjeni i nasminkani..iskoristiti to najbolje sto se moze!  :)

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #16 poslato: Maj 15, 2012, 09:53:04 posle podne »
Misliš li da će prosečni šabani koji igraju kolo ispred crkve, uz vrisku i ciku, imati razumevanja za kreativne svadbarske fotografije? Ne bih baš rekao. Njima to ne bi izgledalo dobro u zlatnom ramu postavljenom na milje na televizoru ili vodokotliću.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže mile_spas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #17 poslato: Maj 16, 2012, 01:57:01 posle podne »

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #18 poslato: Maj 16, 2012, 04:35:34 posle podne »
Dobre su fotke,tahnicki..ima i zanimljivih kadrova i ideja..majstorski. A ti,stalkeru,si apsolutno u pravu.jbg,prosecnost pobedjuje u svemu pa i u fotografiji. Evo sta mislim o tim sabanima!!

Van mreže mile_spas

  • Junior
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Wedding photography
« Odgovor #19 poslato: Maj 16, 2012, 09:40:48 posle podne »
ha ha .... jbg