Autor Tema: kupovina foto aparata  (Pročitano 14085 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže obrenovac11

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
kupovina foto aparata
« poslato: Mart 25, 2012, 06:47:41 pre podne »
postovani posetioci,

zainteresovan sam za kupovinu DSLR aparata,pocetnik sam sto se tice fotografisanja ali me jako interesuje ta oblast,dvoumim se izmedju Nikon d5100 i Canon t3i(600D) ali naravno zeleo bih da cujem savete i za modele Nikon d3100,Canon t2i(550D),Canon T1i(1100D),Canon T3(500D).Zivim u Americi pa sam zato stavio duple oznake a ovde su aparati prilicno jeftiniji nego u Srbiji!
Nadam se da ce te mi pomoci!
Srdacan pozdrav!

Van mreže Indijanac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2012, 10:21:56 posle podne »
             Pozdrav svima na forumu !!!

Nedavno sam se registrovao na forumu ,mada pratim isti već skoro godinu dana . Imam problem kao i pokretač teme ,nadam se da neće

zameriti što ovako upadam , al reko da ne otvaram još jednu temu . Našao sam na oglasima   CANON 50D + 17-85mm IS USM za 700e. " u

izuzetnom stanju korišćen isključivo amaterski", napominjem da bi mi ovo bio prvi dslr (slr uopšte) . Ili je bolje da uzmem Canon 1100D , Nikon

D3100 sa kit objektivima 18-55 , 55-200(300). Hvala na odgovoru unapred !!!


  PS.   Ovo je jedan od boljih foto foruma koji sam posetio , ako ne i najbolji . . . Podrav !

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2012, 10:33:17 posle podne »
@obrenovac

Ako se dvoumis izmedju d5100 i 600d, onda je Canon u tom slucaju nesumnjivo bolji izbor. Inace, ako bolje pogledas http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/dslr-i-mirrorless-aparati/ videces da su na vrhu topovani testovi svih aparata koje pominjes. Mozda da procitas, pa onda da prodiskutujemo ako imas neku dilemu.
Ali ovako, na konkretno pitanje, konkretan odgovor: 600d


@Indijanac
50d je odlican aparat i ako je ocuvan, onda je svakako bolje resenje od ostalih koje si naveo. E sad, ja zaista nemam pojma koliko je ova cena realna ili nije ... javice ti se neko ko pazljivije prati oglase i kretanje cena.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Indijanac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2012, 10:47:12 posle podne »
Zorane ,hvala na brzom odgovoru , kao što sam naveo biće  mi ovo pri dslr , znam da je 50D bolji i ozbiljniji aparat ali mi je kupovina mačka u
džaku . Ne razumem se nešto posebno u ova sokoćala , a ona druga dva bih mogao kupiti nova za iste novce , bojim se da ne kupim nešto
što ću morati uskoro popravljati , ipak nisu to baš male pare , barem za mene . Pozz. . .

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2012, 11:27:39 posle podne »
Pa cekaj,  imas 600d za manje para NOV
http://pcfoto.biz/canon-600d

Canon 600D KIT (18-55 IS II) - 675 EUR

Posle ujuris neki 55-250 IS i da pevas
novo i sa garancijom ... a odlicno
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Indijanac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2012, 11:36:53 posle podne »
Eh , skroz prevideo , hvala , e sad će morati nova kalkulacija , he he ima ovi moji skroz da me utepaju . . .

Van mreže motorola_la

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #6 poslato: April 02, 2012, 03:27:46 posle podne »
Da ne otvaram dr temu ako mogu ovde da pitam , vec duze vreme planiram kupovinu prvog dslr-a, pogledao sam brdo snimaka na youtubu ,  koristio bi ga kako za slikanje tako i za snimanje :) gledao sam 550D ,sony a55 ( a mozda i a57 trebalo bi da ga izbace sad u aprilu ) , ne zurim mnogo sa kupovinom , ima li neko iskustva sa sony ?? on je brzi po specifikacijama dosta .  Zanima me dal vredi cekati i uzeti sony a57 :) ili da kupim sad 550d ?

Hvala

Van mreže lucjiano

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 344
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #7 poslato: April 02, 2012, 08:40:00 posle podne »
A da pogledas Canon 600D kao sto je Zoran ( Jedan od ozbiljnijih i iskusnijih clanova ovog foruma) preporucio. Dodas 75eura na cijenu za koju bi kupio 550D i imas bukvalno sve. Inace ja imam 600D i prezadovoljan sam. Imas test ovog fotoaparata i imao sam toplu preporuku od Storma, covjeka koji je napravio test za 600D. Imas i moju preporuku sa obzirom da ga koristim od  novembra mjeseca... U svakom slucaju evo ti test pa vidi sta ti se najvise isplati.

http://pcfoto.biz/canon-eos-600d-test

Pozdrav
Canon 6D, Canon 24-105mm f/4 L IS USM, Canon 50mm f/1.8, Canon 70-200 f/4 L USM, Canon 85mm f/1.8, Canon 135mm f/2 L USM, Yongnuo 568 EX

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #8 poslato: April 02, 2012, 11:50:15 posle podne »
@motorola_la ako bi ga koristio za slikanje i snimanje, onda uzmi 600d kao sto ti je predlozio lucjiano, neces se pokajati. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Bahier

  • Junior
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #9 poslato: April 18, 2012, 07:42:37 posle podne »
+ za 600D, ja kupio svoj u Parizu i stvarno je odlican.
Dobijas Photo+Video.;)

Van mreže obrenovac11

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #10 poslato: April 28, 2012, 06:48:18 pre podne »
Moram malo biti dosadan sa pitanjima,ko pita ne skita
Dobio sam ponudu za nov Canon t1i(500D)kit paket:Telo,Objektivi 18-55 i 55-250,memo kartica 32GB SDHC,2 baterije,dodatno blic,mali i veliki stalak,wide angle macro lens,telephoto lens,3 pice filter kit(UV-CPL-FLD),kablovi,punjac,citac kartica,torba sve to kosta 780$ ili 600Eura.
Problem je sto ja jurim Canon T3i(600D) ali cena je 750$ sa objektivom 18-55 i osnovnim pakovanjem!
Pocetnik sam u fotografiji,da li je bolje da uzemem ovaj prvi paket ili da cekam da padne cena t3i i kupim njega posto je t3i u paketu koji dobijam t1i negde oko 980$ i da li meni kao pocetniku uopste treba t3i ili ce bviti dovoljan t1i.Iskreno ne znam ni koje su razlike osim sto t3i ima vise MP (koliko je to uopste bitno) i ima obrtni displej!
Nadam se da cu dobiti adekvatan i iskren odgovor!
Srdacan pozdrav!!!

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #11 poslato: April 29, 2012, 02:13:16 pre podne »
Ovo gore sto si naveo da je u ponudi je skroz nedefinisano,sta ti je wide angle macro lens..koji stalak,pise mali i veliki,koji blic dodatni..Moze da bude blic od 500 e a moze i neki krs,moze da bude stativ od 200 e a moze od 10 e..
SVe u svemu ako kupujes novo,onda kupi aktuelan model aparata.Bar bi ja tako uradio..znaci 600d...
Sa 500d sam slikao i ne lezi mi u ruci dobro..cini mi se da je 600d veci i bolji ergonomski....sto je recimo meni vaznije nego bilo kakva memorijska kartica koju dobijas ,ili stalak neki..
« Poslednja izmena: April 29, 2012, 02:16:54 pre podne od strane borko1206 »

Van mreže obrenovac11

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #12 poslato: April 29, 2012, 02:52:46 pre podne »
Nije problem ni memo kartica ni stalak ni dodatni delovi jer u tom kitu koji je u ponudi stavljaju sve najjeftinije,sto ti kazes krs,i sve to ukupno ne vredi vise od 100$ ali najbitnije je st se dobija i dodatni objektiv 55-250,zbog toga sam mislio da je aktuelna ponuda.Naveo sam da sam pocetnik i koliko mi je uopste bitan novi aktuelni model ako necu uspeti da iskoristim sve njegove kvalitete zbog ne znanja i neiskustva a ipak cu ga dobro platiti!

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #13 poslato: April 29, 2012, 03:15:52 pre podne »
Pa dobro sad sve zavisi od tvojih namera.Da li ces se malo vise posvetiti fotografisanju ili ces kupiti aparat koji ce da skuplja prasinu. Tebi ce sigurno biti dovoljan i aparat kao sto je 500d.Tj ne samo tebi nego i ogromnoj vecini nas svih koji fotografisemo iz hobija i ljubavi. To je super aparat, i naravno da je dovoljan.E sad 6ood je noviji,ima drugi senzor ima bolju ergonomiju,ima obrtni ekran sto zna da bude prilicno korisno.Verovatno je i taj ekran kvalitetniji,sad to ne znam jer nisam pratio u poslednje vreme bas detljano te modele.Sa 500 d sam slikao ,solidan je aparat.U principu neces pogresiti ni sa jednim ni drugim.Verovatno sad da imas oba tu,ne bi ni primetio razliku neku. Ali 500d je 2009 godine izasao i ja bi licno radije uzeo novi model.To ti je ono sto bi ja uradio.A ti izvagaj sta tebi znaci sta ne ,i koliko novca imas.To je sad na tebi.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #14 poslato: April 29, 2012, 02:14:00 posle podne »
Najbitnija je razlika sto 500D nema FullHD video ni obrtni ekran.
Senzor jeste nesto slabiji, ali nista presudno.

Ako nameravas da snimas video, ili da se bavis makro fotografijom, ovabezno razmisli o 600D.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Na mreži pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #15 poslato: April 29, 2012, 05:05:42 posle podne »
500D ima Full HD video.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #16 poslato: April 29, 2012, 05:29:05 posle podne »
^Ima rezoluciju, ali to ipak ne bih nazvao "videom", već više slideshow-oom, s obzirom na maksimalnih 20fps. :D

Pozdrav

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #17 poslato: April 29, 2012, 05:32:53 posle podne »
500D ima Full HD video.

Ima ali u po meni ne upotrebljivih 20FPS! Nego vidim da se vodi rasprava za nesto sto i mene zanima, kakva je razlika izmedju stativa od 20 i onog od 120 eur :) , da pitam kad se vec i to spominje, a nije mi jasno.
Btw. dobra mi je ta ponuda za 600 eur, sta vise odlicna. Danas sam nabasao na Canon 550D sa 18-55IS-om, 8GB karticom i torbicom za 550eur sto je po meni ok cijena :)

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #18 poslato: April 29, 2012, 05:58:51 posle podne »
^Ogromna je razlika... i više nego ogromna. Stativ od 20 evra ne treba ni nazivati stativom, već drškom za aparat. Mnogi misle da oba zadovoljavaju bazičnu namenu, ali nije tako. Teoretski, mogli bi da rade identično u nekim laboratorijskim uslovima, i ukoliko aparat ne bi bio nešto veće od kompakta. Prvo, jer uslovi u realnosti podrazumevaju i strujanje vazduha (često u obliku vetra ili barem povetarca)... drugo, jer SLR aparati produkuju svojevrsni trzaj prilikom okidanja, usled zaklapanja mehanizma ogledala, a treće, zbog toga što teža oprema ume da pravi mikro-pomeraje inače vrlo nejake glave na stativima od 20€, zbog čega duže ekspozicije izlaze nedovoljno oštre. :)

Niz problema se širi nakon duže eksploatacije.

Pozdrav

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: kupovina foto aparata
« Odgovor #19 poslato: April 29, 2012, 08:05:22 posle podne »
sad sam upravo slikao sa hamma stativom od 20e....sve sto je storm napisao sve je tako bilo :) povetarac mrda aparat...cak ni daljinski nije pomagao..
sve se cini da ekranu da se ne pomera ali bukvalno ne smem da disem iako sam zategao po svim osama..znaci u principu krs nevidjeni...bolje da stavis aparat na zidic neki ....