Autor Tema: Studijski stok portreti  (Pročitano 4858 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mosquito Slayer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Studijski stok portreti
« poslato: Mart 25, 2012, 01:07:32 pre podne »
Eto me opet ovde :D Rekoh da postavim i ovde nešto svojih studijskih portreta :)


Beauty portrait of a girl with crystal lips by MBekic, on Flickr


DSC_4200 by MBekic, on Flickr

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2012, 02:00:27 posle podne »
Obe odlične! Posebno što su u meni omiljenom (6x6) formatu.
Druga mi malo više leži (iako volim highkey, kao na prvoj), s tim da Ti je ostala korona dole oko ruke. Kad je za stock, onda nema praštanja. ;)

Dosta si napredovao u poslednje vreme, pa nemoj to da kriješ. Podeli s nama! ;)

Pozdrav

Van mreže Mosquito Slayer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2012, 02:20:41 posle podne »
fala vi :D pa sad što se tiče napredovanja to je samo u retušu dok sam za fotografisanje i dalje slab (mislim na studijsku) :)

Odista što se tiče zadnje ruke na drugoj izolacija je preoštra, mogao bih tu neki feather da metnem. Inače ona nije kvadrat :)

Sad malo muških, oca i sina tačnije. Na flickru u galeriji imate prikaze originalnih fajlova čisto da vidite kako su izgledale pre. Poslednja je samo sa sb600 u garaži snimljena, iz doba posedovanja D90 - obrada je samo novija


Guy with an idea by MBekic, on Flickr


DSC_3115 by MBekic, on Flickr


DSC_01512 by MBekic, on Flickr

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2012, 06:14:38 posle podne »
Svaka cast, obzirom na to iz cega izvlacis ovakve fotke... Na stranu to da verovatno ima artefakata usled ovolikog cupanja... Poradi dosta na samom fotkanju i originalnosti i nema zime za Tebe...
Ovakvih kao prve dve ima na hiljade i tesko je ispilivati na vrh cak i da su najbolje. Prva je odradjena vrhunski pa cu Ti skrenuti paznju na jednu stvar sto se nje tice. Nemam PS trenutno na kompu pa nisam 100% siguran u ovo sto pisem ali mi se cini da su se ruka i obraz utopili u pozadinu, a to ne bi trebalo iz prostog razloga sto ce mozda potencijalni kupac zeleti da izoluje devojku od pozadine, a ovako sprzenu, nece moci.

Ne znam koliko Ti je trebalo da ovako dobro savladas PS, ali SVAKA CAST! Razvalio si... :)
Sto se samog fotkanja tice... Trudi se da dobijes sto pribliznije rezultate zeljenim iz samog aparata. Vreme za kompom ces minimum prepoloviti, a mogucnost da dobijes artefakte usled sredjivanja se mnooogo smanjuje...

Pozz

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2012, 06:19:39 posle podne »
Gledao sam originale ovih okacenih fotografija (ne svih) kad si kacio na Dizajn zoni. Nista posebno. Posle obrade, razvaljuju! :)

Van mreže Mosquito Slayer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2012, 07:30:22 posle podne »
@Mihailo veruj mi nema toliko artefakta ni noisea (noise dodam ponekad na kožu zbog dodatne teksture ili na pozadinu zbog bandinga) :) Zato radim tehnikama koje ne srozavaju već čuvaju kvalitet. A što se tiče fotošopa s njim se bakćem još od 2005 al amaterski. Malo ozbiljnije sam krenuo tek od sredine prošle godine pošto dslr imam malko jače od godinu dana tako da sam od tada uopšte krenuo sa fotografijom :D Što se tieč prve fotke odista, tako sam hteo da izgleda kao neki fler da ne bude da kažeš izolovana da možeš sa clipping pathom da joj promeniš pozadinu :)

Evo od ovih dole 100% cropovi (doduše samo kao screenshot iz PS-a) pa ko želi nek baci pogled :D Nisam hteo da ih oštrim mada mogao sam ponegde

http://www.dodaj.rs/f/2u/lC/1XLyhhN0/2703.jpg
http://www.dodaj.rs/f/17/Nu/13DdmP6P/4200.jpg
http://www.dodaj.rs/f/q/Oh/2AYNFpLl/3115.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2L/v0/2k1nMg8E/0151.jpg
« Poslednja izmena: Mart 25, 2012, 07:33:50 posle podne od strane Mosquito Slayer »

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #6 poslato: Mart 25, 2012, 10:57:21 posle podne »
Prvo da se ogradim i da kazem da sve sto Ti pisem je iz ugla nekog ko stock poznaje jako dobro samo u teoriji... "Prakse" imas vise od mene, pa moje sugestije i ne moras shvatati ozbiljno.

Poenta bjuti fotki, a generalno i komplet stock fotki, je da budu jasno i lako citljive vec sa thumb-a... Smanji ove Tvoje fotke na tu velicinu i na prvi pogled ipak Ti nece biti jasno sta predstavljaju ruke na prve dve fotke... Toga pogotovu na bjuti fotkama ne sme biti. One moraju biti jasne, ciste... Beauty!

Gledao sam Tvoj port na FL i 123RF i moram priznati da Ti fali originalnosti. Sto pre pocnes da radis na nekom svom stilu, pre ces poceti da napredujes. Kako kreativno tako i novcano.

PS razvaljujes, tako da se sad koncentrisi na fotkanje i kreativnost i stock Ti vrlo brzo moze biti full-time job. I to jako lepo isplativ!

Pozz

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2012, 12:47:48 pre podne »
Stvarno lepo ti to radis @Mosquito Slayer, i lepo je sto si podelio tako lepe fotke sa nama ali imam jednu kritiku ... gde je exif ??? ... ako vec ocekujes neki komentar zar nije lepo i da vidimo sa cim i kojim parametrima si odradio svoje fotke, zar ne :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Mosquito Slayer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2012, 04:02:43 pre podne »
@Mihailo
voleo bih ja da mi stock bude full time posao i znam da bi tek tada išlo ko ludo, bilo bi sve bolje, al moram i na faks tako da ne mogu. Plus su moji alergični na to kad me vide sa fotoaparatom, odmah krene šta se time zaludjuješ i tako to. Tako da sa te strane nemam podršku :)

@desha
odista samo za dve postoji i to ove nekvadratne. Fora je u tome što fotke na kraju povećam malo i prebacim u drugi veći fajl kako se ne bi video exif i tako imam XXL veličinu. To radim pošto mi sa D7000 za XXL na IS-u fali svega 80-100px :D Ova sa seniorom je i XXXL jer sam ga uspravno snimio tako da sam dodao copyspace prostor sa desne strane da bi bio kvadrat i odmah dodjoh do te rezolucije :)

Prve četiri su u studiju sa dve visico 300vc blic glave sa dva 60x90 softboxa.
Beauty portrait of a girl with crystal lips - ISO 100, 1/160, F8, 50mm
Guy with an idea - identično za divno čudo :D  ISO 100, 1/160, F8, 50mm
DSC_3115 - ISO 100, 1/200, F5.6, 35mm
DSC_4200 - ISO 100, 1/200, F5, 35mm
DSC_01512 - ISO 100, 1/200, F8, 50mm (sb600)
« Poslednja izmena: Mart 26, 2012, 04:04:56 pre podne od strane Mosquito Slayer »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #9 poslato: Mart 26, 2012, 11:06:37 pre podne »
Hvala  Mosquito na brzom i podrobnom odgovoru, i mi, mali pacici bi nesto da naucimo  ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Mosquito Slayer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #10 poslato: Mart 26, 2012, 04:17:45 posle podne »
hah, samo se ti sprdaj :D

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #11 poslato: Mart 26, 2012, 06:25:25 posle podne »
hah, samo se ti sprdaj :D
Nikakvo sprdanje, malo sam rekao saljivim tonom, ali sustina je da mi je ova grana fotografije totalna nepoznanica, a jako je zanimljiva, ... tako da, sto vise prilozis fotki i sto vise ovakvih objasnjenja, meni je skroz super i zahvalan sam na tome, samo mi je zamerka kacenje bez exifa ali i to si objasnio :)
« Poslednja izmena: Mart 26, 2012, 06:30:06 posle podne od strane desha »
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Studijski stok portreti
« Odgovor #12 poslato: Mart 26, 2012, 07:53:46 posle podne »
Iako mi je ovo strana oblast,meni se baš sviđa kako ti ovo radiš.Pratim tvoje radove na DZ i pored fotografskog talenta poseduješ stvarno zavidno znanje u obradi :)