Autor Tema: Priručnik birokratskih fraza  (Pročitano 3650 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Priručnik birokratskih fraza
« poslato: Mart 20, 2012, 03:25:13 posle podne »
Za birokrate i razne državne službenike, političare, analitičare i slične "stručnjake", oduvek važi pravilo da prosipaju frazeraj, umesto da kažu nešto konkretno. Sposobni da satima dave posmatrače svojim mega-umnim rečenicama, u nekome možda izazivaju i respekt. Kod većine izazivaju samo prezir.

Sad su i konačno provaljeni! Procureo je njihov priručnik, pa i mi možemo da se podučimo ovom drevnom zanatu! ;D

Potrebno je da samo pratite ova uputstva, prilagođena predškolskom uzrastu (tako je nastao nepotizam - mladunci ovo nauče napamet i već su sposobni da naslede svoje pretke)! :screaming:

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 20, 2012, 03:29:11 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Priručnik birokratskih fraza
« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2012, 03:56:37 posle podne »
Za mene ovo nije nista novo. :P  Ja sam ovo citao sigurno pre vise od 15god. ;D ... kad su oni to nasledili od onih, a vidim da su i ovi to dobili od onih pa su sad kao oni sto su dali onima, a dace onima sto ce pricati kao oni sto su dali onima da bi i oni dobili ono sto su oni dobili. :o ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Priručnik birokratskih fraza
« Odgovor #2 poslato: Mart 20, 2012, 04:41:31 posle podne »
Ima li ovako nesto za polaganje ispita? ;D
Nikad mi nije islo to proseravanje, a moglo me je spasiti dosta puta... ;D