Autor Tema: Podforum;Novi ste na forumu?  (Pročitano 31162 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Podforum;Novi ste na forumu?
« poslato: Februar 12, 2008, 11:23:09 pre podne »
Trebalo bi moje misljenje staviti(ubaciti)jos jedan podforum naziva;Novi ste na forumu? ,gdje ce novi gost predstaviti sebe,svoj aparat,iz kog grada dolazi itd.Ovako samo"bane"neki nov,niti znam odakle je....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže sergio

  • sergio
  • SuperModerator
  • Senior
  • **
  • Poruke: 574
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #1 poslato: Februar 12, 2008, 11:29:36 pre podne »
Nije losa ideja .. mozda bi mogli u potpisu napisati sa kojom opremom raspolazu , kao sto kod mene stoji ova duboka misao , a tebi pravdanje da to na avataru nisi ti  :D

ajde razmislicemo ..
hvala na predlogu ...
EOS 30 D / EF-S 17-85mm 1:4-5.6 IS USM / 50mm f1.8  / EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS  /  Canon 35-80mm f/4-5.6 (bez prednjeg stakla :) / Speedlite 580EX II

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #2 poslato: Februar 12, 2008, 12:48:00 posle podne »
Svidja mi se tvoja ideja, samo da od foto-foruma ne napravimo dating-sajt ;-)

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2008, 01:51:08 posle podne »
Moze to da se napravi i u okviru profila kao na primer ovako:

http://www.digicamfotos.de/4images/memberprofil.php?action=showprofile&user_id=40244
« Poslednja izmena: Februar 12, 2008, 02:14:47 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2008, 01:30:03 posle podne »
ja podrzavam ideju da je na forumu potrebno imati temu na kojoj bi se predstavili clanovi... posto ipak nismo samo oprema koju posedujemo. vec mnogo vise - komlpeksna ljudska bica sa nekom pozadinom i pricom.

« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2008, 06:35:20 posle podne od strane djolesije »

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 07, 2008, 01:56:42 posle podne »
posto ipak nismo samo oprema koju posedujemo. vec mnogo vise - komlpeksna ljutska bica sa nekom pozadinom i pricom.

Pazi, svi smo svesni toga da opema ne cini coveka, ali ovo je forum digitalni fotoaparati. Dakle, red bi bio da se zna ko kakvom opremom raspolaze...
Ja bih u okviru profila stavio kao obavezne stavke, oprema i godine...
Oprema: Vec smo rekli zasto.
Godine: Stariji, ozbiljniji ljudi uglavnom pricaju iz svog iskustva, dok mladji narastaji koriste internet, i sve sto nadju smatraju tacno... Iskreno, i ja sam bio ovakav, al' eto, par razgovora sa malo iskusnijim ljudima i strucnjacima iz ove oblasti, su mi otvorili oci!

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 07, 2008, 06:41:41 posle podne »
slazem se, ali i npr...

bavim se time i time...
fotografija se tu uklapa tako i tako...
fotografijom sam poceo da se bavim zato sto...
prica o mom apratu je sledeca...
omiljene teme su mi...
i tt.

naravno postoji i mogucnost predstavljanja uz fotografije na forumu... pa ovakvom pratecom pricom uz njih. ali nije lose imati te podatke o clanovima koji zele da ih podele - u jednoj temi.

p.s. prosli post sam zabrljao... heto da kazem jedno pa drugo, pa sam ispao nepismen :D jbg sry



Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 07, 2008, 06:58:46 posle podne »
Ima dosta ljudi koji ne zele da pricaju o sebi, i ja im tu nista ne zameram, jer je to njihovo pravo. To je jedna od prednosti foruma i interneta u globalu, jer tu mozes da pises sta zelis (ako se ne kosi sa pravilnikom) bez ikakvog ustezanja, jer te niko ne zna, pa je normalno da su ljudi slobodniji.
Sad, ovo sto predlazete da umesto potpisa se bar napise koju opremu koristi clan foruma, to je vec pokusano na nekim forumima, i to mozemo da pokrenemo, ali to svakako nece biti obaveza svakog clana foruma, jer dosta ljudi se uclani da se raspita o kupovini fotoaparata, ili o nekim prakticnim informacijama pri fotografisanju, a da uopste nemaju fotoaparat. Nije resenje ni da njih dovodim u situaciju da moraju da ostavljaju lazne podatke o svojoj (ne) opremi samo da bi se uclanili.
Znaci, sve se na kraju svede na to da ko zeli da napise nesto o sebi, njemu to pravo svakako nece biti uskraceno, a isto tako, ko ne zeli da pise nesto sebi, i njemu to pravo nece biti uskraceno.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 07, 2008, 07:15:16 posle podne »
Ima dosta ljudi koji ne zele da pricaju o sebi, i ja im tu nista ne zameram, jer je to njihovo pravo. To je jedna od prednosti foruma i interneta u globalu, jer tu mozes da pises sta zelis (ako se ne kosi sa pravilnikom) bez ikakvog ustezanja, jer te niko ne zna, pa je normalno da su ljudi slobodniji.
Znaci, sve se na kraju svede na to da ko zeli da napise nesto o sebi, njemu to pravo svakako nece biti uskraceno, a isto tako, ko ne zeli da pise nesto sebi, i njemu to pravo nece biti uskraceno.

Sve je tacno i sve je na mestu...
Sta vise reci... Mozda bih ja samo voleo da znam s'kim pricam, ali je to nemoguce na globalnoj mrezi...
Pozdrav

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 07, 2008, 07:19:16 posle podne »
Uvek postoje PP  ;)

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 07, 2008, 09:18:47 posle podne »
....ko kakvu opremu ima, nebitno je skroz...kvalitet onog sto je u fotografiji (po meni) najbitnije, kompoziciji , od opreme zavisi jako malo ili ni malo...broj piksela, SLR-neSLR, USM, IS, prime, zoom i tako dalje, mogu me zainteresovati tek nakon prvog utiska, kada je oku fotka vec `legla`... opciono, uz avatar i potpis, moze da postoji i polje za `arsenal`, naravno bez ikakvih obaveza kao i do sada...pozzzz

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 07, 2008, 09:56:10 posle podne »
....ko kakvu opremu ima, nebitno je skroz...
I da i ne. Ako se hobiem smatra fotografija sa umetnickog aspekta onda DA. Ako se hobiem smatra fototehnika, koji je potpuno ravnopravan sa bilo kojim drugim hobiem, na primer pecanjem, onda NE.
Danas postoje osobe ili grupacije ciji je cilj iskljucivo fotografija "na papiru", ali isto tako postoje i oni koji se zabavljaju i jednim i drugim, a postoje i kolekcionari kao poseban "ogranak" demokratske partije fotografista.

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 07, 2008, 10:38:35 posle podne »
...ko kakvu opremu ima, nebitno je skroz...

Ali da bi tom nekom fotografija bila hobi, mora imati neki aparat!

...jer dosta ljudi se uclani da se raspita o kupovini fotoaparata, ili o nekim prakticnim informacijama pri fotografisanju, a da uopste nemaju fotoaparat.

Kad bolje razmislite, ovakvi predlozi se mogu odnositi samo na clanove foruma koji su stalno prisutni i koji ucestvuju u temama... I tako nesto moze postojati samo kao opciono. A bar ja za vecinu Vas znam ko sta ima od opreme i kakvim "arsenalom" raspolaze... Pretpostavljam da ste i Vi toga svesni, tako da...

Ja bih u okviru profila stavio kao obavezne stavke, oprema i godine...

Da sam sebe demantujem: A i iskreno kad bolje razmislim zabole me sta neko drugi poseduje od opreme... Jedino je znanje vazna stvar, a ovde se zna ko je sta probao od opreme i ko je koliko upucen u materiju... I da se vrlo lako zakljuciti koji su...
Pozdrav

« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2008, 10:45:25 posle podne od strane MIHAIL0 »

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: Podforum;Novi ste na forumu?
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 08, 2008, 12:40:22 pre podne »
Sad, ovo sto predlazete da umesto potpisa se bar napise koju opremu koristi clan foruma, to je vec pokusano na nekim forumima, i to mozemo da pokrenemo, ali to svakako nece biti obaveza svakog clana foruma, jer dosta ljudi se uclani da se raspita o kupovini fotoaparata, ili o nekim prakticnim informacijama pri fotografisanju, a da uopste nemaju fotoaparat. Nije resenje ni da njih dovodim u situaciju da moraju da ostavljaju lazne podatke o svojoj (ne) opremi samo da bi se uclanili.

moj predlog je bio samo pravljnje podforuma/teme koja bi bila predvidjena u tu svrhu, posto u trenutnoj organizacijii foruma ne postoji. (tipa u froumu PCFOTO.BIZ dodati podforum Predstavljanje novih clanova...)svakako da ne treba traziti od njih/nas pri registraciji ista vise od elementarnih podataka tipa nick/pass/email. sve vise od toga je na dobrovoljnoj bazi...

Jedino je znanje vazna stvar, a ovde se zna ko je sta probao od opreme i ko je koliko upucen u materiju... I da se vrlo lako zakljuciti koji su...

da, za par dana sto se vrtim ovde po frumu, shvatio sam ko je ko  ;D
moram da priznam da sekciju sa fotografijama nisam jos posteno gledao, vec sam se drzao aparata, ali ima vremena.