Autor Tema: Koja torba za aparat??  (Pročitano 8318 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Koja torba za aparat??
« poslato: Mart 04, 2012, 12:09:08 posle podne »
Verovatno cu uskoro dobiti neke pare, pa cu da uzmem 18-55is, ali ce mi verovatno ostati para za neku torbu...planiram za nju da dam do nekih 3000din...gledao sam malo po netu i nekako mi se kao najbolji izbor namece I-case dslr digicase...u nju moze da stane d300(u mom slucaju 40d, koji je slicnih dimenzija) sa 50mm, i jos 2 objektiva i 2 blica, a posto sam planiram da imam sistem od 18-55is, 55-250is i 50mm, i jos neki blic, ova torba mi je nekako najbolji izbor...

http://www.fotodiskont.rs/test-modela/i-case-dslr-digicase-torba-2390l-397.html

Glupo mi vise da drzim aparat u rancu za skolu...a i ranac iznutra ima neki grub materijal, pa moze da izgrebe ekran :D

Da li ima neka bolja torba do 3000din ? :D


Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #1 poslato: Mart 04, 2012, 01:09:19 posle podne »
Tu torbu ima moj drugar, veoma je korektna ono malo sto sam je pregledao i ispipao.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #2 poslato: Mart 04, 2012, 02:47:55 posle podne »
Nesto mi se ne svidja takav tip torbe.Cini se velika i nezgodna za nosenje.A i cini mi se da ako nemas punu torbu da ce da leti aparat po njoj. Moja preporuka bi bila torba slicna ovoj sto ja imam.To je model lowepro flipside 200. Bas kvalitetno uradjena,ne mnogo velika i prakticna. E sad ne znam koja joj je trenutna cena ,kupio sam je pre 2 god.Verovatno jeste skuplja od 3000 dinara.Cisto ti kazem da je taj tip torbe dobar,prakticniji nego onaj sto mislis da uzmes,pa vidi razmisli malo da li ima nesto u tom cenovnom rangu koji si spreman da izdvojis.

LOWEPRO Flipside 200 & 300.mp4

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2012, 03:14:40 posle podne »
Vocko...hvala :D

borko1206...hahaha...flipside 200 kosta 80-85e...o'kle mi tol'ke pare za torbu/ranac...imao sam lowepro i znam sta je kvalitet, ali opet, mnogo je skupo...meni treba nesto sto je bolje od mog kineskog ranca za skolu, kojeg nosim vec 4 godine...pa mi se ova i-case torba ucinila odlicna za te pare...ima i test i kazu da je kvalitetna, mada na netu nisam nista vise nasao o njoj :D

Ako mi je torba polu prazna, napunicu je s necim(flasom vode, slatkisima, itd :D )
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #4 poslato: Mart 04, 2012, 03:41:55 posle podne »
Kako godine prolaze, ja sam skontao da nikad neću biti zadovoljan samo jednom torbom (ko neka žena). :D

Tako sam sada vlasnik čitave plejade raznih torbi i rančeva, jer se ispostavilo da su neki tipovi torbi bolji u nekim situacijama. Recimo, za dugotrajno tegljenje je ranac majka. Međutim, ako radim sam i nosim dosta opreme, torba poput Lowepro Nova 4/5 mi mnogo više odgovara, jer sve mogu da spustim na patos i da lagano izmenjam objektive, nakačim blic itd, a da ništa ne isprljam ili rizikujem da ispadne. To sa rančevima nije moguće. Još je flipside i najbolja fast-switch varijanta (ja imam 400 AW), jer se rotira oko struka i otvara naopako, ali ipak - i to funkcioniše dok ne menjam objektive većih gabarita, koje onda nemam gde da spustim. Onda se tu opet nameću torbe tipa Nova (to je isti ovaj tip kao što se i Unique-u sviđa).

Nisu loši ni Slingshot rančevi, ali pošto su jednorameni, ne treba uzimati veći od 200AW (i naslednike istog), jer su preveliki. Kad se opterete do maksimuma, gube poentu, a opterećuju samo jedno rame.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 04, 2012, 04:05:41 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2012, 03:51:47 posle podne »
To stoji,mislio sam da posto unique93 nema toliko mnogo opreme ,da je mozda bolje da ima torbu tipa ranac.Sto se tice tih lowepro torbi jesu skupe ali su dobre.
A ta flipside 200 je taman za dva objektiva i aparat sa manjim objektivom. E sad posto ja imam metar preko ledja malo izgleda smesno kad je ja nosim :) pa bi valjalo da imam vecu :) da ne izgleda kao da sam je oteo nekom detetu :)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2012, 04:05:35 posle podne »
Meni odgovara i torba preko ramena i ranac...mada nekako mi je bolja torba preko ramena, mozda zato sto sam je vise koristio nego ranac...nekako mi je lakse da brze uzmem aparat iz nje, nego iz ranca... :D

Ranac je mozda i losiji, narocito sto ce sad leto, pa onda ledja budu mokra...sa torbom se mnogo manje oznojis :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #7 poslato: Mart 05, 2012, 12:05:11 pre podne »

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2012, 01:18:55 pre podne »
Video sam to, ali mi se cini da nije prostrana kao i-case i nova sa garancijom moze da se uzme za 300din vise...nemam pojma...razmislicu jos...mada kako mi se cini, izgleda da cu uzeti i-case :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2012, 10:59:53 posle podne »
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #10 poslato: April 11, 2012, 06:36:20 posle podne »
Za manje kompletiće opreme (telo + 2 do 3 objektiva) uvek ali uvek ću preporučiti sling varijantu jer bolje od toga ne postoji. Nosi se lako, aprat sve vadi/vraća lako i veoma je sigurno u smislu da ne može da se desi da slučajno spadne sa ramena ako se propisno nosi. Praktična je za lagane šetnje, praktična za motor/biciklu, praktična za grad, a i za prirodu.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #11 poslato: April 11, 2012, 08:11:05 posle podne »
DuxX imas li neki konkretan predlog, mozda iz iskustva, za tu sling varijantu. ???
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže DuxX

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1455
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #12 poslato: April 11, 2012, 09:20:24 posle podne »
Postoji više sling varijanti. Sve zavisi od toga da li ti pored opreme treba i mesto za laptop ili recimo i stativ? Od čistih sling varijanti imao sam priliku da probam Lowepro, Kata i Vanguard i što se tiče odnosa cene i kvaliteta ja bih se recimo uhvatio za Vanguard. Ako se ne varam tj ako se sećam dobro u Vanguard ponudi postoje dve veličine od kojih jedna može da nosi laptop i stativ, a ova druga je manja. To su neke jeftinije, a vrlo praktične i kvalitetne varijante.

Imaš i drugu varijantu o kojoj sam već pričao koja je skuplja ali je fenomenalna. To je varijanta kombinovanog ranac-slingshot rešenja čiji sam pobornik. Ja već neko vreme imam Tamrac Evolution 8 ranac/sling koji je fenomenalan upravo zato što objedinjuje oba rešenja. Kada pakujem više opreme sa laptop-om onda ga nosim kao ranac,  kad idem u vožnju biciklom ili neku laganiju foto turicu često ga nosim kao sling. Recimo kad fotkam po kiši i snegu prebacujem ga na sling varijantu jer aparat po fotkanju uvek vraćam u torbu i sling opcija mi tu mnogo znači jer mi je vratiti aparat u nju vrlo jedostavan zahvat koji traje 3 sec. To ne može ni jedan ranac.

Ako se odlučiš za ovu varijantu što je moja topla preporuka meni su poznata dva jako dobra rešenja. To je ovaj Tamrac i Kata 3 in 1. Meni se više dopao Tamrac ali je problem što ga ovde nema, odnosno nije ga bilo u vreme kada sam ga ja jurio. Na kraju čekao sam da stigne u Mađarsku i tamo ga kupio.
Ako ipak ne planiraš kupovati i nosati veću količinu opreme u skorije vreme, a treba ti praktično rešenje kako za pasivniju ali i aktivniju fotografiju - slingshot i to onaj Vanguard-ov je ono što bih izbrao ja.

Nadam se da sam bio od neke pomoći ;)

P.S. zaboravih da napomenem da ovaj Tamrac zadovoljava avio standarde svojim dimenzijama tako da se može unositi u putnički prostor.
« Poslednja izmena: April 11, 2012, 09:47:11 posle podne od strane DuxX »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #13 poslato: April 12, 2012, 12:54:21 pre podne »
Nadam se da sam bio od neke pomoći ;)
Naravno, hvala ti  :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Tyler Durden

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 497
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #14 poslato: April 12, 2012, 09:25:48 pre podne »
Uh, ove Kate mi se sviđaju mnogo...

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #15 poslato: April 24, 2012, 01:20:42 posle podne »
gde ima da se nadje ova i-case dslr digicase torba 2390l? Zvao sam fotodiskont oni nemaju,je l ima neka druga radnja?
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #16 poslato: April 24, 2012, 04:50:16 posle podne »
Ne znam, ali preporucujem ti da pogledas Lowepro modele.
Pre neki dan sam ih u radnji gledao, stvarno odlicna izvedba, bukvalno nenadmasna.
Ako nisi imao prilike da vidis uzivo, svrati do neke radnje pa ih overi, uvideces i sam.

Ima reicmo Nova 160 AW za 40 EUR.
Staje aparat sa kit staklom plus dva manja objektiva (do oko 110 mm duzine).
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže doktor035

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 580
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #17 poslato: April 24, 2012, 04:52:53 posle podne »
mnogo mi je to 40e :/ ova torba mi se uklapala u budzet,a sad ne mogu da je nadjem nigde....ove sto sam zvao nemaju :S
canon 1100d
EF-S18-55mm
Pentacon 135mm
Helios 44-2

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #18 poslato: April 30, 2012, 04:26:58 posle podne »
Znam da u prvom trenutku deluje mnogo dati npr. 7 tisuca dinara na malu torbu, ali ako se unutra nalazi oprema koja je 10x skuplja onda je investicija vrlo pametna. Ta torba ce posluziti svojoj svrsi mozda samo par puta (naravno, sve zavisi od kertanja i navika), ali tada ce te postedeti kupovine novog aparata ili objektiva.

Zato je vrlo kreativno dodati sada jos 30E i uzeti dobro izradjenu, podrobno tapaciranu torbu, sa kvalitetnim ruckama, kaisem i alkama.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3841
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koja torba za aparat??
« Odgovor #19 poslato: Maj 01, 2012, 10:48:17 pre podne »
Znam da u prvom trenutku deluje mnogo dati npr. 7 tisuca dinara na malu torbu, ali ako se unutra nalazi oprema koja je 10x skuplja onda je investicija vrlo pametna. Ta torba ce posluziti svojoj svrsi mozda samo par puta (naravno, sve zavisi od kertanja i navika), ali tada ce te postedeti kupovine novog aparata ili objektiva.

Zato je vrlo kreativno dodati sada jos 30E i uzeti dobro izradjenu, podrobno tapaciranu torbu, sa kvalitetnim ruckama, kaisem i alkama.
Potpisujem! ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L