Autor Tema: Pomoć i savet oko fotografisanja  (Pročitano 2627 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Specnaz

  • Član
  • **
  • Poruke: 195
    • Pogledaj profil
Pomoć i savet oko fotografisanja
« poslato: Februar 02, 2012, 12:19:54 posle podne »
Pozdrav svim članovima. Potreban mi je savet od vas, iskusnijih na polju fotografije.

Prihvatio sam se zadatka (više sam ga sam sebi nametnuo  ;) ) da fotografisem jednu demonstraciju borilacke vestine. Juce sam slikao demonstraciju i nisam zadovoljan fotografijama...sreca pa ima jos 4 termina pa cu valjda moci malo da popravim.

Demonstracije se rade u Delta city-ju u Beogradu, gde i nema bas pogodnog svetla za fotografisanje a i demonstratori se mnogo brzo krecu sto dodatno usložnjava stvari.

Koristim Canon S5.... prvo sam pokusao sa sport modom bez blica, ali je ISO isao i do 800 pa slike imaju vise suma nego sto zelim. Nakon toga sam pokusao sa opcijom  Scene/Indor sa blicem (punjenje blica 6 sec .... agonija!!!) koja je dala bolji rezultat, ali ponovo .... nesto mi ne stima u fotografijama, jednostavno ne mogu ostru fotografiju da snimim. Mislio sam sledeći put da ponesem stativ, da pokusam s time.

Nadam se da cete mi dati neki savet ... a i ako sam bio konfuzan ..... recite da pojasnim ako nesto treba :)

P.S. evo jedne od fotografija, jednostavnije je ovako da je okacim, valjda cete svi moci da je vidite.
https://www.facebook.com/?ref=logo#!/photo.php?fbid=3182040630439&set=o.8729498607&type=1&theater
Canon 600D
Canon 18-55mm 3.5-5.6 IS II
Canon 50mm 1.8

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć i savet oko fotografisanja
« Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2012, 12:37:27 posle podne »

   Ma jok, nece moci ... nisu svi na FBu, a zeleli bi da vide borilacke fotke :)
Zasto jednostavno ne iskoristis dole opciju    Priloži:   izaberes fajl sa fotkom sa svog kompa i posaljes ???
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Specnaz

  • Član
  • **
  • Poruke: 195
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć i savet oko fotografisanja
« Odgovor #2 poslato: Februar 02, 2012, 12:45:18 posle podne »
U pravu si, nego nisam kuci,pa nemam najbolje mogucnosti da smanjim fotku. Zaboravio sam da napomenem da fotografije nisu obradjivane ... iskreno, ne znam bas najbolje kako. Ako i imate neku literaturu da preporucite, bio bih vam zahvalan.
Canon 600D
Canon 18-55mm 3.5-5.6 IS II
Canon 50mm 1.8