Autor Tema: Helios - 44M  (Pročitano 3212 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Insanity

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Helios - 44M
« poslato: Januar 28, 2012, 04:34:13 posle podne »
Pozdrav narode.

skroz sam zaboravio na moj Zenit TTL ,inace moj prvi fotoaparat :)  kojeg sam dobio na poklon jos kada sam bio dijete....
Na njemu je nasrafljen objektiv Helios 44M f2 /58mm, greota mi da lezi u prasini pa sam mislio da ga nakacim na moj Canon 7D.
Interesuje me koji adapter odgovara ovom tipu objektiva? Na netu sam vidio da preporucuju adapter M42, da li on zavrsava posao? Ima li neko iskustva sa ovim objektivom? Znam samo da pravi lijep bokeh.. :)
Canon 6D, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XRDi LD ASPHERICAL (IF) MACRO, Canon 50mm f1.4, Canon 85mm f1.8, Canon 70-200mm f4

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Helios - 44M
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2012, 05:05:19 posle podne »
postoje m42 adapteri sa i bez potvrde fokusa...oba kostaju manje od 2000din :D

e sad...neki kazu da adapteri sa potvrdom fokusa nekad ne pokazu tacan fokus, pa puno njih koristi adapter bez potvrde :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Azdaha

  • Junior
  • *
  • Poruke: 64
    • Pogledaj profil
Odg: Helios - 44M
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2012, 01:03:00 pre podne »
Jedan mali savet. Tih 20 evra koje bi dao za adapter lepo stavis u dzep, sacekas da se u tom istom dzepu skupi jos 90 evra, i kupis canon 50mm 1.8. Taj objektiv ce ti doneti neuporedivo mnogo srece od pomenutog heliosa. Taj helios objektiv forsiraj samo ako zelis da ga rabis za snimanje, i to ne toliko zbog optickih kvaliteta, vec zbog velikog hoda fokusnog prstena. Imam taj helios i isto sam ga tako odusevljeno kao i ti sto nameravas nakacio na aparat, ali za fotkanje je.... pa i nije bas zgodno. Za video je... pa i ne bas. Uzeo sam za video pentacon 50mm 1.8(za 15 evra), koji mi je daleko bolji, tako da sad helios cuci u fioci. Mogu za koji dan ako hoces da okacim uporedne fotke ova 3 objektiva, cisto da vidis. Ukoliko zelis adapter, mozes ga naci u moneti.

Pozdrav

Van mreže Insanity

  • Junior
  • *
  • Poruke: 69
    • Pogledaj profil
Odg: Helios - 44M
« Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2012, 07:27:41 posle podne »
Jedan mali savet. Tih 20 evra koje bi dao za adapter lepo stavis u dzep, sacekas da se u tom istom dzepu skupi jos 90 evra, i kupis canon 50mm 1.8. Taj objektiv ce ti doneti neuporedivo mnogo srece od pomenutog heliosa. Taj helios objektiv forsiraj samo ako zelis da ga rabis za snimanje, i to ne toliko zbog optickih kvaliteta, vec zbog velikog hoda fokusnog prstena. Imam taj helios i isto sam ga tako odusevljeno kao i ti sto nameravas nakacio na aparat, ali za fotkanje je.... pa i nije bas zgodno. Za video je... pa i ne bas. Uzeo sam za video pentacon 50mm 1.8(za 15 evra), koji mi je daleko bolji, tako da sad helios cuci u fioci. Mogu za koji dan ako hoces da okacim uporedne fotke ova 3 objektiva, cisto da vidis. Ukoliko zelis adapter, mozes ga naci u moneti.

Pozdrav

Hvala na savjetu. To bi bilo super. Slazem se sa tim da je bolje uzeti 50mm 1.8 , ali stekam pare za 50mm 1.4 :)
Helios  vec imam kod sebe, pa mi glupo da cuci u fioci,barem dok se ne snadjem za neko bolje prime staklo. I sa obzirom na to da imam za sada imam samo jedan objektiv, i Helios ma kakav god bio, mi dobro dodje...
Imam par drugara koji posjeduju neke Takumare i Pentacone ali otom potom, kad nabavim adapter i sve lijepo probam :)
Dje se nalazi Moneta?

Pozdrav
Canon 6D, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XRDi LD ASPHERICAL (IF) MACRO, Canon 50mm f1.4, Canon 85mm f1.8, Canon 70-200mm f4

Van mreže Azdaha

  • Junior
  • *
  • Poruke: 64
    • Pogledaj profil
Odg: Helios - 44M
« Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2012, 08:46:37 posle podne »
Bulevar Kralja Aleksandra 84/III/309

Pozdrav