Autor Tema: Tehnika, oprema i nacin snimanja onoga sto me zanima - Izvolite  (Pročitano 19122 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže SpelingMistakes

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Tehnika, oprema i nacin snimanja onoga sto me zanima - Izvolite
« Odgovor #40 poslato: Januar 28, 2012, 08:36:42 posle podne »
Samo objektivi vrede barem 10 ako ne i 15 hiljada ... ili gresim :)

Video sam jedan Sigmin za oko 20.000 eura koji se radi specijalno po narudzbini tako da ...  Malo sale nije na odmet ...  kroz ovu diskusiju sam uspeo da naucim neke stvari - Osim sto sam ovde postao clan sam ujedno dosao do nekoliko linkova a clanovi su se potrudili da pomognu - svako na neki sebi svojstven nacin - sto izuzetno cenim ... Odluku nisam doneo jer sad tu ima jos nekih stvari o kojima moram da se raspitam  koje su vezane za autofokus - pokrenuo sam temu u delu za objektive - sto je vezano za jedan projekat na kom radim ... - kako to neko ovde rece - Radim za NASA-u :)

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Tehnika, oprema i nacin snimanja onoga sto me zanima - Izvolite
« Odgovor #41 poslato: Januar 28, 2012, 10:23:32 posle podne »
Nisu baš dobro kadrirane ali mogu da prođu kao početničke.Panasonic DMC-FZ8





“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Tehnika, oprema i nacin snimanja onoga sto me zanima - Izvolite
« Odgovor #42 poslato: Januar 28, 2012, 10:34:26 posle podne »
Ne mogu da prođu.Ovi avioni su ti pozirali,a i fotografisala si sa kompaktom  ;D
Skroz dobre fotografije Sanja!

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Tehnika, oprema i nacin snimanja onoga sto me zanima - Izvolite
« Odgovor #43 poslato: Januar 28, 2012, 10:59:24 posle podne »
@SpelingMistakes - tu jedan objektiv može da košta 10 - 15.000€ (mrzi me da ih identifikujem).
Btw. sviđa mi se što ti znaš šta hoćeš, ali mi se ne sviđa što ne poštuješ baš mnogo stav onih koji nešto više znaju o fotografiji od tebe. Naime, ako se neko razume u foto tehniku to je na ovom forumu Storm i njegove savete ne bih uzimao olako. Njegovo mišljenje se itekako uvažava i na drugim referentnim mestima.
Izgleda da je nama mnogo lakše da shvatimo tvoje potrebe, nego tebi da ne možemo da ti preporučimo opremu koja zadovoljava većinu tvojih zahteva ispod 3.000€.
Prošli put sam ti preporučio 70-300 i 40d, za sumu kojom raspolažeš, međutim deluje da te takva kombinacija ne interesuje, bez obzira što je najbolja moguća za dati novac. Ako i dalje insistiraš na tome da su avioni brzi i da su daleko, a nećeš da čuješ šta o foto opremi govore ljudi koji o tome znaju, onda ne znam šta da ti kažem. Brzim se sportom baviš, ali nisi jedini i to je realan pravac u fotografiji. Metak koji ti fotkaš nije brži od metka koji fotkaju fotografi. Namerno kažem fotografi, s obzirom da ti sebe tako ne definišeš. Ne možeš tim da se baviš valjano, a da se ne razumeš u fotografiju, odnosno da si bar ozbiljan foto amater. Recimo, svako ko se i malo bolje snalazi u foto svetu ne zazire od polovne foto opreme. Ako znaš kako da proceniš polovan primerak, jednostavno teško da ćeš moći da omaneš. Polovna tela nisu mačka u džaku (za razliku od mnogih drugih stvari), za onog ko zna ili želi da sazna šta treba da proveri. Objektivi, ako je njima rukovano na iole normalan način (što je takođe proverljivo) gotovo su večita stvar.
Takođe, u fotografiji važi pravilo da su prava vrednost objektivi, a da se tela konstantno menjaju. Iz tog razloga sam ti predložio onaj 70-300, koji ti je odličan za tvoje potrebe, a za početak možeš da se pickaš sa rabljenim 40d, koji ima 6,5fps i samo 9, ali svih krstastih (sa naglaskom na krstastih) fokusnih tačaka. Kad dođeš do nekog novog novca, taj rabljeni 40d, koji si kupio sa svega 20.000 okidanja za 380€, možeš da prodaš za 300€ sa 100.000 okidanja, dodaš parice i kupiš brže telo. Suštinski to je minimalni gubitak, a i dalje imaš odličan objektiv za svoje potrebe, koji radi odlično, kao i prvog dana.
E sad, ima još nekih sitnica koje mogu da pomognu u high speed fotografiji: http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/ostala-oprema/uredaj-za-high-speed-fotografiju-by-lord-ivanhoe/
Ako ne grešim, a u to se stvarno ne razumem i izvinjavam se u napred, taj zvučni senzor bi ti odradio vrhunski posao za ispaljivanje projektila (što metaka, što raketa) i doprineo da ti je svaka fotka uspešna.
Elem, vrhunsko rešenje za tvoje potrebe ne postoji u sumi novca koji imaš. Video moraš odmah da izbrišeš, ako želiš ultimativnu fotografiju. Ako ti posao vrši foto mediokritet, onda pazari neki ultrazoom sa hd videom i Bog da te vidi.
Ne vredi dalje da se natežemo za tih soma evra ;) :D

Over & out!

Van mreže cronnin

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 4113
    • Pogledaj profil
Odg: Tehnika, oprema i nacin snimanja onoga sto me zanima - Izvolite
« Odgovor #44 poslato: Januar 29, 2012, 06:32:31 pre podne »
@ Neonka

Ma znam. Predlozili smo mu polovan 40D kao vrlo dobar kompromis u donosu na 7D koji je trenutno aktuelan i kao stvoren za ono sto trazi.
Nek sam odluci koliko je para spreman dati. Ima tu i dosta opcija izmedju. Vidjao sam i polovan 50D do 500E, pa jos u garanciji.
Ako hoce da ustedi pare da bi imao za dobar objektiv, u principu jeste pametno izbegnuti poslednje modela sa trzista (7D, 60D, 600D).

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Tehnika, oprema i nacin snimanja onoga sto me zanima - Izvolite
« Odgovor #45 poslato: Januar 29, 2012, 12:37:23 posle podne »
Bez para ni u crkvu ne mozes vise :P tako da nema tu mnogo price..