Autor Tema: Pocetak stock prodaje  (Pročitano 9891 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Seyo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Pocetak stock prodaje
« poslato: Januar 25, 2012, 11:51:21 posle podne »
Pozdrav i postovanje za sve fotografe. Ovo je moj prvi post na ovom forumu. Hteo bih da pocnem da se bavim stock prodajom pa bi mi dobro dosli saveti :)
Do nekle sam upoznat sa kriterijumima,ali me zanima koje sve agencije za pocetak? Najvise me zanima isplata :D kako to ide za Srbiju? Posto jos uvek nema paypal kod nas,pa me interesuje kako se prebacuje novac "ovamo"?

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2012, 08:03:00 posle podne »
evo ja cu ti nesto reci..posto vidim da tek razmisljas o tome..
iz nekog egoizma i valjda da dokazem sebi da mi je kvalitet dostojan takvih sajtova,pokusavao sam upasti i pored svih odbijanja..i upao sam. Na istockphoto imam jednu u prometu i 10ak koje cekaju da zavrsim onaj dokument o modelu. Na fotolia imam 30ak fotki.. downloadova imam 0(nula)!
Prvo,konkurancija je brutalna..ekipa koja ubire lovu,kida sa idejama i kvalitetom. Znaci,moras bas da rasturas...I treba da radis ciljano.uzmes jednu temu i iscrpis je. Odradis sve moguce varijacije na tu temu..pokusaj da ukucas keyword na trazilicu nekog sajta..izleti ti bezbroj odlicnih fotki..
ja sam u principu odustao o takvog vida fotografije jer sam svestan da nemam sanse..
do isplate,nisam stigao. znam jednog novosadskog stokera,njemu salju cekove..
Sretno!

Van mreže Shuma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2012, 10:22:34 posle podne »
Sto se tice placanja mislim da bi moglo da se vrsi preko moneybookers-a... Nisam iskreno dizao nista sa stocka (mislim na novac) ali generalno znam da moze da se salje na MB i tu ne bi trebalo da bude problema... Dovoljno je da otvoris devizni racun u banci i da se verifikujes na MB. Pogledaj uostalom za MB na netu, ima dosta objasnjenja sta i kako :)
Srecno!

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2012, 11:28:45 posle podne »
Poslao sam Seya, pre par dana, na referentan domaći stock forum, tako da pretpostavljam da mu džabe odgovarate. Neće se vratiti ;D

Van mreže Shuma

  • Junior
  • *
  • Poruke: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2012, 12:21:06 pre podne »
Ako nije problem podeli i sa nama. Interesuje me o cemu se radi :)

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #5 poslato: Januar 29, 2012, 01:51:16 pre podne »
Radi se o mestu na kome se skupljaju neki hard core stokeri.
Koliko se sećam pokačili su se nešto sa adminima, oko politike banovanja, na Zoni i osnovali svoj stock only forum: http://luminaschool.com/
Čista secesija ;D

Prijateljski savet: Nemoj da ih smaraš ako ne osećaš da si na odgovarajućem nivou i ako nećeš da se baviš stock-om ozbiljno ;)
Znači, cilj Lumine nije da se na njoj uči fotografija.

Van mreže Seyo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #6 poslato: Januar 30, 2012, 04:51:20 posle podne »
Poslao sam Seya, pre par dana, na referentan domaći stock forum, tako da pretpostavljam da mu džabe odgovarate. Neće se vratiti ;D


 ;D Hvala na savetima. Poceo sam da pripremam fotografije,nadam se da ce da pane koja kinta :-p

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2012, 08:47:44 posle podne »
E, ljudi je l mogu da se dizu pare kod nas sa moneybookersa? Zapoceo bih na istocku neku pricu, pa mi treba sto vise informacija. Hvala unapred!

Van mreže borabajk

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 10, 2012, 10:04:43 posle podne »
Da moze... otvoris devizni racun u banci (ja sam u intesi), prijavis se na Skrill (moneybookers) popunis sve kako ti kazu, potvrdis i pare stizu...
Procedura mozda deluje malo komplikovano ali ako sve polako natanane procitas, no frks.

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 10, 2012, 10:42:52 posle podne »
hvala druze :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 11, 2012, 09:54:27 pre podne »
 Svi u Srbiji i primaju pare preko Moneybookersa, barem koliko ja znam. Ja imam PayPal, al to je nesto sasvim drugo.
Ako imas kakvih pitanja, mozes mi slobodno poslat poruku.
Iskreno, tesko je i na pocetku se nemoj mnogo nadat, ima mnogo velikih igraca, ali da se moze zaradit, moze se.
Ja radim video a od skora i Ilustracije :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 11, 2012, 09:57:21 pre podne »
Ako si ubrao parica na iStock-u, mozes traziti/dobiti od njih payoneer karticu, pa preko nje dizati na bankomatu.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 11, 2012, 04:28:50 posle podne »
za sad sam otvorio nalog samo i cekam pismo za verifikaciju kucne adrese, ali hvala vam sto mogu da racunam na vasu pomoc. :)

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 11, 2012, 04:54:47 posle podne »
A joj bas ces se nacekat :)
adresa ide brzo, jesi li skenirao pasos i licnu i poslao ;)
Ako jesi to ce za najvise 7 dana da ti odobre, zatim imas prijemni za proc, prvo u vidu testa (lako je) a zatim treba da poslajes 3 slike i sve tri moraju da prodju, ali moraju da bidi vrhunske, alergicni su i na najmanju sitnicu?
Oko 7 dana treba da pregledaju prijemne radove, ako ih prodjes mozes pocet s uploadom radova za prodaju, a tada ces morat cekat i po mjesec, nekad i vise (ja zadnju seriju cekam da pregledaju vec nekih 1mj i 10 dana) da pregledaju to, zato pazi sta i kako saljes, znaci zele kvalitet, kao sto sam vec rekao i zbog najmanje sitnice ce da ti najure fotku :D
Poz

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 11, 2012, 08:04:44 posle podne »
pasos i licina karta netreba za moneybookers? za stock sajtove nisam jos nista radio, hteo sam prvo moneybookers da otkacim,pa dok cekam potvrdu da odlucim sta cu da saljem i da potrazim neki sajt za stock prodaju...znam dai ma istock, kazu da je on najbolji, ali kontam da je najbolje slati na sto vise njih?
:D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pocetak stock prodaje
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 11, 2012, 08:33:55 posle podne »
Ja za sad saljem na vise njih, i mogu ti rec da mi je IS najslabiji  :o
Previse je ljudi tamo, previse exluzivaca, previse jakih ljudi, samim tim IS te gazi, mjesec dana cekas da pregledaju radove, sramota, drugim sajtovima treba od pola sata pa do 15 dana, najvise :D
Za papire sam mislio na IS registracija :D