Autor Tema: [vesti] Fujifilm X-Pro1  (Pročitano 4455 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
[vesti] Fujifilm X-Pro1
« poslato: Januar 10, 2012, 09:37:24 pre podne »
Fuji je i zvanicno predstavio jedan prelep aparat, koji je ocigledno dizajniran u prostoriji oblepljenom Leica posterima. To naravno nije kritika, vec pohvala za dizajn ... barem sa moje strane. Da je Leica primarna, svedoci i cinjenica da ce prvi adapter koji ce biti pusten u prodaju, upravo biti za Lajkine objektive.
Sto se tice Fujinon objektiva koji su u ponudi, i kako uopste izgleda ovaj prvi talas ... to izgleda ovako:

Fujifilm X-Pro 1 body at Amazon for $1,700

35mm F1.4 Lens (53mm Equivalent) $500
18mm F2.0 Lens (27mm Equivalent) $500
60mm F2.4 Macro Lens (90mm Equivalent) $600

Ispod haube je APS-C (23.6 x 15.6 mm) od 16mp, i EXR Pro procesorom ... i da sad ne nabrajam sve detalje oko ovog aparata, mozete ih pogledati na http://www.dpreview.com/news/2012/01/10/FujifilmXPro1_Preview

Uz sve pohvale za koncept, realizaciju, dizajn ... ovako na prvi mah, bez da vidim neke opipljive izlazne rezultate (mada cisto sumnjam da ce biti razocarenja, kada je to u pitanju), moracu neizostavno da se osvrnem na cenu proizvoda.
A ona je pogodicete, ... naprosto skoro pa divljacki prevelika. i svoje utemeljenje pronalazi u emotivnom delu kupca, iskljucujuci mu RACIO.
Ovo telo po svakoj logici ne bi smelo da prelazi cenu od $1.000 ... taman toliko da mu bude veca cena od entry level dslr-a zbog kvaliteta materijala od kojeg je napravljen.
My 2c
« Poslednja izmena: Januar 18, 2012, 01:44:59 posle podne od strane StORM48 »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fujifilm X-Pro1
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2012, 10:13:18 pre podne »
ovaj ''oldy'' dizajn je vrhunski,aparat izgleda kao tenk! kvalitet slike jel isti ko kod x100? vidim da imaju iste velicine senzore
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Fujifilm X-Pro1
« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2012, 11:44:49 posle podne »
Rodiću,šta misliš o ovom okršaju?

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1042&message=40282265

Sony ima jeftinija sočiva i veći izbor? a fuji nema zoom stakla,verovatno zbog opt.viewfindera ,možda grešim
Al oba peru!
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Fujifilm X-Pro1
« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2012, 08:55:50 pre podne »
Tacno koliko mi se dopada dizajn kod Fujija, toliko Sony smatram ruznim.

Sa druge strane, nikakvu dilemu nemam da je Sony bolje resenje. Bez razmisljanja bih uzeo Nex7 i za ostatak para par lepih staklica, i napravio sistem kakav Fuji moze da sanja.
Stavise, uzeo bih radije i nex5n umesto ovog fujija, koji realno ne vredi vise od 800 dolara.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: [vesti] Fujifilm X-Pro1
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2012, 04:25:09 posle podne »
u pravu si,ovaj Sony je opasan sa 24mpx verovatno ubija na DX senzoru kakve fotke melje! ja jedino zameram što nema kombinaciju 2tražila kao na Fuji.al ne znam da li ima potrebe. Sony je sjajan jer ima 3 točkića ,to me je oduševilo ,i relativno jeftina stakla,osim naravno Zeiss ubice 24mm 1.8   http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921666375213

Ja ozbiljno razmišljam da skupljam za NEX7 ,jer staje u džep,sa sve staklon,i u drugi džep drugo staklo i spreman za vse ! (džepovi od M 65 jakne naravno :D)
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson