Autor Tema: Praznična snepšat žurka  (Pročitano 7952 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Praznična snepšat žurka
« poslato: Januar 09, 2012, 01:12:49 posle podne »
Ovo je jedan kao mali eksperiment..1.put cb tehnika i 1.put toliki iso..nikad ga nedizem iznad 400(a i to vrlo retko) i nikad neslikam monokromno..ljude skoro pa i nepoznam..obrada je tolika da je samo kontrast korigovan a i to minimalno. Meni zanimljiva serija..;)

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2012, 01:18:51 posle podne »
nastavak..

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2012, 01:25:40 posle podne »
i jos..

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #3 poslato: Januar 09, 2012, 01:30:39 posle podne »
i to je to  :P

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #4 poslato: Januar 09, 2012, 04:35:13 posle podne »
Scene iz zivota, lepo za uspomenu i secanje ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #5 poslato: Januar 09, 2012, 05:49:26 posle podne »
Kada slikas sa velikom blendom, nije  prijatno da ima puno zamucenih ljudi ispred i iza subjekta - 9606, 9617, 9644, 9835, 9902 bodu oci.
Decka na 9489 si lepo izvukao iz pozadine. Smeta naslon stolice, i pogresan trenutak u kom si ga uhvatio (izoblicio je lice dok jede, i zaklonio ga rukom).
Kakav se ono erotske misil muvaju po glavi onog coveka na 9793 :)

Ova 9918 je meni najbolja iz serije, ima neku pricu iza sebe.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #6 poslato: Januar 09, 2012, 07:52:49 posle podne »
Kao sto sam i napisao u prvoj turi,sve je radjeno eksperimentalno i kao sto naslov kaze bio je to snapshot..zapravo sam hteo napraviti seriju o obicnim ljudima i situaciji kojoj manje vise se svi nadjemo kad su praznici i kad imamo brdo rodbine oko sebe..isao sam na to da sve bude spontano i prikaze ih se opustene pa cak i sa grimasama na licu..crno bela tehnika isto nije slucajna. Mislim da sam na taj vise docarao same ljude i njihove emocije u trenutku okidanja(ok,kako koja slika).
Na forumu ima jako puno o samoj tehnici i opremi a premalo o nekoj filozofiji..moj utisak o svemu je da sto bolji aparat i objektiv imas to su bolje fotke..o drugoj strani cele te fotografske price bi bila super diskusija. Zato sam i stavio ovako jednu seriju(istina,ne bas poslozenu i sa viskom),tehnicki jako daleku od savrsenstva al opet budi neku emociju i prica pricu..
mozda i gresim,pojma nemam..

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #7 poslato: Januar 09, 2012, 08:13:11 posle podne »
...
Kakav se ono erotske misil muvaju po glavi onog coveka na 9793 :)
...

   Kakve ... ??? ... Ova fotka je  :thumbsup: Govori sve jezike ;) :D

   Ceznjivi pogled na "meso" dok ono baca senku na zamagljena snovidjenja utisnuta na zidu svakodnevnice  ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #8 poslato: Januar 09, 2012, 08:23:06 posle podne »
Ti mene zezas a ja mislim ozbiljno  :'(

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #9 poslato: Januar 09, 2012, 08:51:41 posle podne »
Bez obzira na sve meni cela ova serija prenosi opuštenost prazničnih okupljanja.I sam si svestan tehničkih nedostataka,ali meni i taj detalj daje dodatni šarm celoj priči  :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #10 poslato: Januar 09, 2012, 09:15:37 posle podne »
Ti mene zezas a ja mislim ozbiljno  :'(

   I bre, stvarno mi nije bila namera da te vredjam, :( meni je ta fotka stvarno zanimljiva. Kao sto sam rekao, govori sve jezike. Nisam ironican, mozda mi je samo bliska po duhu  ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #11 poslato: Januar 09, 2012, 09:49:03 posle podne »
Ma ja samo kernuo nesto da prokomentarishem, cisto tehnicki.
Naravno da niko nije mislio nista lose. Nisi uopste pogresio, slobodno kachi dalje kada budes imao inspiraciju.

Desha je bas skoro otvorio temu Umjetnicarenje gde je tehnicki element stavljen u drugi plan.
Takvih i ovakvih tema treba da bude, jer namaju svi ni opremu, ni znanja, a ni vremena da dovedu svoje ideje do savrsenstva, a moze stvarno da se desi da neko ko ima gomilu inspiracije ostane nezapazen pored ovakvih naprednjaka (LoL) kao sto su Devil, Zoran ...


p.s. Fotka sa mesom je bas zabavna, prava igra svetlosnih rechi :)
« Poslednja izmena: Januar 09, 2012, 09:50:58 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #12 poslato: Januar 09, 2012, 10:12:12 posle podne »
Sad sam malo prelistao temu,nisam bas preodusevljen..ne da je tehnicki element u drugom planu nego ga negde nema ni u petom! ali dobro..
Ovo sto je desha rekao je zapravo u pravu. Napisao je to kao šalu(koje je strava!)ali ja sam upravo na to mislio..neki dublji smisao u slici.zar  vi nemislite da treba fotografija imati jedan dodatni elemenat koji se nemeri nikakvim svetlomerom?! ipak je to umetnost..
npr.ova fotografija je tehnicki losa. ali prica neku pricu. i kontam da je objavljena u NG srbija samo zato. ne znam da li sam uspeo poentirati..

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #13 poslato: Januar 09, 2012, 10:28:46 posle podne »
Prvu i osnovnu stvar koju si uspeo na (skoro) svim slikama je, da ne budes u centru paznje, vec iz prikajka
ovekovecis momente, spontane, bezbrizne i koji su se odigrali samo tad i nikad vise.
Jedan pogled u pravcu tvoje kamere, "pokvario" bi iskrenost i opustenost persona, koji su se
ocigledno okupili da proslave i provesele se, a to vise ne bi bilo to.
Kao sto sam prethodno vec rekao, u kracem obliku, "scene iz zivota, za uspomenu i duuuugo secanje" :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1604
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #14 poslato: Januar 11, 2012, 01:41:51 posle podne »
Odlican serija.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #15 poslato: Januar 11, 2012, 02:47:15 posle podne »


    Damire, u dobrom pravcu razmisljas. Dobra pitanja postavljas ispred sebe, samo treba istrajati. Uvek je lepo kad su ti ljudi tema, ali to je i najteze. Zato treba da budes zadovoljan sa ovim fotografijama. Naravno uvek po malo radi i na tehnickom delu ali tako da ne izgubis tu spontanost. :)

Iskreno, kad gledam ove fotke, uvek se setim nekih momenata i kako nije bilo nikog da ih zabelezi. Sad bih bio presretan da potvrdim razne zivotne price ovakvim fotkama. :)

PoZz
   
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #16 poslato: Januar 11, 2012, 04:34:37 posle podne »
Evo,ja sam 1.put koristio aparat u ovoj prilici o kojoj pricas..o tehnici nisam razmisljao i zato sam nabio visoki iso..U principu,ono sto sam hteo sam i postigao..bar s neke moje amaterske tacke gledista.
Mada,definitivno treba iz ove serije izbaciti pojedine fotke..
eto.. :D

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #17 poslato: Januar 11, 2012, 06:51:23 posle podne »
Citat
Mada,definitivno treba iz ove serije izbaciti pojedine fotke..
Nista ja tu ne bi dirao!!
Sto duze posmatram fotografije i osobe na njima, imam osecaj kako ih i sam poznajem :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže djulaga

  • Član
  • **
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #18 poslato: Januar 11, 2012, 07:56:08 posle podne »
gledao sam ovu seriju nekoliko puta, od prvog pregleda me dojmila atmosfera na fotkama. pročitah i cronninov zaista konstruktivan komentar, pa sam se dao u razmišljanje. cilj je, čini mi se i bio da se prenese atmosfera i da se događaj što više približi posmatračima. spontanost ovakvih momenta je po mom mišljenju presudan, a za koju mislim da bi se izgubila, da se  previše truda uložilo u traženju idealnih tehničkih parametara. e sad pitanje je, jesam li u pravu? da li tražiti tehničko savršenstvo ili uživati u predivnoj atmosferi? pitanje se, čini mi se, samo nameće. trenutno dijelim mišljenje sa boletom u zadnjem komentaru. pozdrav. 
- Nikon D700;
- Nikon AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR
- Tamron SP AF 28-75mm F/2.8 XR Di LD Aspherical (IF);
- Nikon AF-S NIKKOR 70-200mm 1:2,8G VR
- speedlight SB-900

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Praznična snepšat žurka
« Odgovor #19 poslato: Januar 11, 2012, 11:19:14 posle podne »
Steta sto za tako nesto covek treba da se iskljuci iz desavanja i koncentrise na ono sto radi, a to nikad nije prijatno u drustvu.
Drugi slave, vesele se, piju, pricaju, a ti kao nabadas neke parametere u trazilu.

Spontanost motiva je za svaku pohvalu, a siguran sam da ce naredne serije biti i bolje.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D