Autor Tema: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100  (Pročitano 9516 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« poslato: Januar 06, 2012, 09:45:59 posle podne »

Prvi koraci Canon PowerShot S serije datiraju još od davne 1999. godine, kada je predstavljen prvi u nizu pod nazivom PowerShot S10. Ubrzo nakon njega usledio je i PowerShot S20, kojim je i završeno obitavanje u Point And Shot klasi. Septembra 2001. godine predstavljen je PowerShot S30, uvodeći celu buduću seriju u prosumer klasu. Međutim, oktobra 2005. godine sa modelom S80  linija se zaustavlja, a Canon daje prioritet razvoju nekih drugih serija aparata.

Četiri godine kasnije, sa potpuno drugačijim vizuelnim identitetom, na tržištu se pojavljuje aparat koji od prethodnika zadržava skromne dimenzije, ali koji u sebi nosi snagu G serije. Canon PowerShot S90 postaje aparat o kojem se priča, i želja svih onih koji vape za kompaktnim telom, manuelnim kontrolama, raw formatom i odličnim izlaznim rezultatom. Shvativši da su na pravom putu, Canon godinu dana kasnije lansira naslednika, i još jednom predstavlja S90, ali  pod novim imenom ... PowerShot S95[ Razlike su više nego simbolične, što nikako nije slučaj kada je u pitanju model o kome ćemo tek pričati.

Septembra 2011. godine, na iznenađenje mnogih, novi Digic 5 procesor, predstavljen je upravo u novom modelu PowerShot S100. To je bio prvi znak da će ovaj model ipak imati osetnije izmene i unapređenja, u odnosu na svoje prethodnike. Lista noviteta je počela da liči na listu ispunjenih želja, pa je tako izbačen CCD senzor, i konačno zamenjen sa novim CMOS senzorom.

To naravno nije sve ... ali krenimo redom, pregledom uporedne tabele između PowerShot S100 i PowerShot S95:


Aparat dolazi u standardnom i prepoznatljivom pakovanju u kome se nalazi:

- PowerShot S100
- Litijum jonska  NB-5L baterija
- Pripadajući punjač CB-2LXE
- USB kabl za povezivanje sa računarom
- Uzica za nošenje aparata oko ručnog  zgloba
- CD sa besplatnim softverom i uputstvom u elektronskom obliku
- Garancija



Ostatak teksta → Canon PowerShot S100
« Poslednja izmena: Januar 06, 2012, 11:17:45 posle podne od strane StORM48 »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot S100 ... Na prvi pogled
« Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2012, 11:16:51 posle podne »
Ljubav na prvi pogled, a posle vise nego dobrog i uspesnog testa, bice to "Love story" na duze staze.
Zorane, lepo si to ovo iscedio, svaka cast ;)
Inace, jurim ovaj model jos od pocetka Decembra i ne mogu da ga nadjem.
Ljubo, otvaras li uskoro neku filijalu na zapadu!? :D
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2012, 11:19:06 posle podne »
Hahhahaha, pa nisi se javio pravoj osobi... šta da Ti kažem. ;)

Ljubo, de javi se ovom finom čoveku sa zapada. :D

Pozdrav

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2012, 09:33:51 pre podne »
Inace, jurim ovaj model jos od pocetka Decembra i ne mogu da ga nadjem.

Pazi da ga ne ujuris u Kini ... tamo ga prodaju u verziji bez GPS risivera :)

Nosi oznaku PowerShot S100V

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #4 poslato: Januar 08, 2012, 01:18:09 pre podne »

Pazi da ga ne ujuris u Kini ... tamo ga prodaju u verziji bez GPS risivera :)

i,...



 ;)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #5 poslato: Januar 08, 2012, 10:34:42 pre podne »
Siguran sam da ce ova osakacena i slepljena PRC (People's Republic of China) made verzija ovog aparata, ipak ostati u granicama te zemlje i da ih nece prelaziti.
Uostalom, lako je prepoznatljiva pa ce i zabuna biti daleko manje.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #6 poslato: Januar 08, 2012, 11:32:11 pre podne »
Zanimljivi je da i na njoj pise Made in Japan, ali sa nesto drugacijim karakterima. Inace, doznao sam da se ove poslednje generacije "japanskih" aparata proizvode, pored toboze Japana, u jos dve zemlje: Kini i Indoneziji.
Nakon "Cunamia" mnogi japanski brendovi, deo svoje proizvodnje sele na Taiwan; ne navodi se o kojim proizvodjacima je rec. Moguce da je i Canon medju njima pa se uskoro moze ocekivati i cetvrta verzija, poreklom sa Taiwana.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #7 poslato: Januar 08, 2012, 12:33:56 posle podne »
Canon nema jedan proizvodni pogon. Ima ih više i njihove namena je koncipirana tako da može da se proizvodi bilo šta, bilo gde. Jedino su DSLR-ovi i objektivi predviđeni za proizvodnju samo u par japanskih pogona. Izuzetak su entry-level tela i neki kit objektivi, koji se proizvode u pogonima na Tajvanu i Tajlandu.

Kod ostalih proizvođača je situacija nategnuta, jer su im primarni pogoni stradali.

Pozdrav

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2012, 09:35:20 pre podne »
Zoki,

jedno pitanje, zasto su ovi semplovi sa S95 dosta mutni kad se gleda na 100%? Npr. ova fotka: http://pcfoto.biz/images/testovi/Canon_S100_preview/051_S95_JPG_ISO_100.JPG. Razlika je drasticna u odnosu na S100, ako je ovo tacno.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2012, 10:15:12 pre podne »
Pazi, tako je kako je. Verovatno je do primerka, jer sam ISO test ponavljao nekoliko puta upravo zbog njega, i probao sam ga na raznim ziznim daljinama i uvek je bio manje ostar od s100.

Ne moze se izvuci sad generalni zakljucak, kako je u s95 inferiorniji opticki u ovoj meri u odnosu na s100, ali moramo prihvatiti da postoje i varijacije u primercima.
Uostalom, i dpreview je imao slicna iskustva i to bas sa s100 ... http://www.dpreview.com/reviews/CanonS100/page5.asp
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže s_kid

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #10 poslato: Januar 17, 2012, 12:53:06 posle podne »
Pošto koristim s95 već nekoliko meseci, ova fotka iz testa mi je zaista neverovatna. Ja takva zamućenja nisam dobijao ni na jednom snimku, a bilo ih je u zaista raznim uslovima.
Ovaj tripod liči kao da je izašao sa neke fotografije napravljene mobilnim telefonom.

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #11 poslato: Januar 18, 2012, 07:50:30 pre podne »
Definitivno je neki problem sa testnim primerkom. Ovde sam okacio primer sa drugog S95 sa istim parametrima: http://www.megaupload.com/?d=T8M3YHDV.

Razlika se vidi i na 100%:

original



test

« Poslednja izmena: Januar 18, 2012, 07:52:55 pre podne od strane millas »

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #12 poslato: Januar 23, 2012, 12:41:43 pre podne »
Na zvanicnom sajtu Canon-a za SAD (usa.canon.com) stoji da je cijena Canon PowerShot S100 ista kao i za Canon sx40 HS, a to je 430 dolara. Zanima me koliko su razliciti ova dva modela (osim u optickom zumu,naravno) i da li ta cijena odrazava njihovu slicnost?

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #13 poslato: Januar 23, 2012, 08:45:48 pre podne »
Osim sto ih je Canon predstavio istog dana, i to sto imaju novi Digic 5 procesor ... slabo da imaju mnogo toga zajednickoga. Naprosto, ta dva aparata su namenjena razlicitim kategorijama kupaca. Odmah upada u oci razlika u gabaritima, sto direkno utice na ergonomiju. SX40 HS ima pokretni ekran, dok S100 ima bolji LCD ... a opet manju autonomiju rada od SX40HS ...itd. 
Kao sto si primetio, i objektiv znacajno utice na razlicitost ta dva modela. Takodje S100 ima veci senzor i blenda mu pocinje sa f2, sto ga cini upotrebljivijim u losijim svetlosnim uslovima. 
Uglavnom, vise o SX40 mozes procitati ovde ... tekst je napisan u istom stilu kao i ovaj za s100, tako da ce ti biti lako da uocis sve prednosti i mane koje dolaze sa razlicitoscu ova dva modela.

http://pcfoto.biz/canon-powershot-sx40-preview
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #14 poslato: Januar 23, 2012, 12:20:29 posle podne »
Procitao sam testove za oba aparata i uocio sam razlike, pa me samim tim jos vise cudi da je Canon postavio,bar u Americi, istu cijenu za oba modela. Mozda je samo greska na sajtu. U svakom slucaju u SAD su nekih sto eura jeftiniji nego kod nas...Samo treba doci do SAD:)))

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #15 poslato: Januar 23, 2012, 04:59:12 posle podne »
A sta je tu cudno?
I Yugo je u Americi bio jeftiniji nego kod nas. Skoro duplo jeftiniji.

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #16 poslato: Januar 23, 2012, 06:15:56 posle podne »
@Dionis: vec je bilo diskusije o tome ovde na forumu, uglavnom se to sve svodi na to da oni imaju (daleko) veci promet, manje poreze, itd. A sto se tice naseg Yuga u USA, to je opste poznato sta je Zastava time pokusala i naravno kako je prosla.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #17 poslato: Januar 23, 2012, 07:03:26 posle podne »
Procitao sam testove za oba aparata i uocio sam razlike, pa me samim tim jos vise cudi da je Canon postavio,bar u Americi, istu cijenu za oba modela.

Ne treba to da te cudi, jer su oba u vrhu klasa kojima pripadaju, i ne sudaraju se u  kombinacijama ... kao sto nisu ni konkurent jedan drugom.

Neko banalno poredjenje bi bilo, ... kao kada bi za istu sumu mogao da biras izmedju karavana, kupea i limuzine sa 4-oro vrata


EDIT
Onaj ko kupuje SX40 HS najcesce zeli rezultate koje sam prikacio ... dakle jak zum.
Kupac S100 zeli nesto sasvim drugo.

« Poslednja izmena: Januar 23, 2012, 07:19:38 posle podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Na prvi pogled... Canon PowerShot S100
« Odgovor #18 poslato: Januar 23, 2012, 10:56:04 posle podne »
Zahvaljujem Zoranu na objašnjenju, jasnije mi je za taj njihov cjenovnik. Naravno, odavno mi je potpuno jasno zašto je u SAD mnogo toga jeftinije nego u Evropu.
Ove slike su odličan primjer šta mogu i zašta su ovi aparati.