Autor Tema: FinePix S5600 ?  (Pročitano 3609 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krole

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
FinePix S5600 ?
« poslato: Decembar 22, 2011, 03:52:23 posle podne »
Molim poznavaoce foto tehnike (ima ih dosta na ovom forumu) za savet- uputstvo:
-Kako se na aparatu FUJIFILM FinePix S5600 vrši podešavanje kako bi i na izrađenim fotografijama postojala identifikacija datuma i vremana fotofrafisanja? Dali to podešavanje postoji?
Unapred hvala.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: FinePix S5600 ?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2011, 05:13:46 posle podne »
hmmm...kad pregledas fotke u aparatu, ima settings...vidi da li tu ima date print, ili tako nesto...mada nije mi jasno sta ce ti datum na fotografijama, meni je to bas ruzno :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: FinePix S5600 ?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 22, 2011, 05:23:39 posle podne »
Vreme i datum su zapisani u EXIF-u svake fotografije, sto ce ti iscitati bilo koji foto viewer, kao sto je acd see, irfan view, fast stone ... i slicno.

Ako si mislio da aparat sam upise datum i vreme u donjem desnom uglu svake napravljenje fotografije, ... onda mislim da takva opcija ne postoji. Barem se ne secam da je video.

Inace, mozes datum i vreme, da upises na fotografiju sa nekim od programa te namene ... ako ti je bas stalo do toga.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: FinePix S5600 ?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2011, 06:12:14 posle podne »
Ja mislim da svaka fotografija to ima, pa cak i da su fotke slikane i sa telefonom, nije bitno, samo reci radniku koji ti bude izradjivao slike da ti datum i vreme (ili ime fotke) stavi na poledjinu i to je to, bar sam ja tako resio taj problem  ;)
pozdrav

Van mreže krole

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: FinePix S5600 ?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2011, 06:53:36 posle podne »
Hvala odgovorima i savetima. Datum na fotografijama mi je privremeno potreban radi snimanja objekata za sudsko veštačenje, inače i ja ne volim da to stalno koristim. Ako to ovaj aparat ne poseduje koritiću drugi koji to ima-Praktika luxmedia 10-xs.
Pozdrav.