Autor Tema: Izlozba - "Svecnjak"  (Pročitano 4436 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Izlozba - "Svecnjak"
« poslato: Decembar 21, 2011, 08:28:13 posle podne »

   U maloj galeriji Singidunum od 28.decembra odrzava se izlozba pod nazivom Svecnjak u kojoj ucestvoje i moja malenkost. :)
Zanimljiva je zato sto je pred sve clanove ULUPUDSa, bez obzira kojoj sekciji pripadaju, stavljen zadatak da osmisle svecnjak, odnosno, daju svoje vidjenje svecnjaka.
Umetnici ciji su radovi odabrani za izlozbu, morali su da priloze i fotografiju za katalog. Ja sam pokusao sam da odradim fotku pa bi da je podelim sa vama i ujedno da vas pozovem da pogledate izlozbu. :)

Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba - "Svecnjak"
« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2011, 08:28:30 posle podne »
Evo stigle su i prve kritike posle otvaranja izlozbe. ;D
http://www.arte.rs/sr/aktuelno/svecnjak-7162

...
Slikarski par Irina i Dejan Radosavljević u zajedničkom eksperimentu najdalje su otišli. Od mrkih voštanica, koje neizbežno referiraju na čin paljenja sveća u crkvi, i ready-made materijala, konstruisali su dva groteskna svećnjaka. Uvezanošću ozbiljnog i banalnog proizveli su efekat bizarnog. Iako njihov rad može biti atraktivan u diskursu ’’ljute postmoderne’’ on ipak pokazuje izvesnu diskrepanciju izmedju maštovitog htenja i krajnje izvedbe.
 :P ;D

...Ali ja ne dobih vasu kritiku moje fotografije... ;) :D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba - "Svecnjak"
« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2011, 09:22:22 posle podne »
Cek, jel' mi treba da kritikujemo fotografiju, ili ono sto je na njoj?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba - "Svecnjak"
« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2011, 09:45:55 posle podne »
U bre desho :)
Fina simetrija i motiv na fotografiji.Nedostaje još malo svetla,ali nisam siguran da si baš mogao da se zezaš sa tim na izložbi ;)
Nego daj još neku,ako je suditi prema ovoj tvojoj fotografiji ima verovatno dosta zanimljivih svećnjaka pa podeli to sa nama :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba - "Svecnjak"
« Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2011, 10:29:46 posle podne »
Svecnjak je super, od ideje do realizacije.
Fotografija ... nekako mi ne odgovara ugao, a ni belo nije belo ... tako bolje da preskocim. ;)

Ali svecnjak je skroz zanimljiv da ga uglavis u neku kompoziciju sa jos necim, i da to bude savrsena table top fotografija.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba - "Svecnjak"
« Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2011, 10:42:15 posle podne »

   Svi kojima su odabrani radovi su morali da priloze fotografiju za katalog. I ako imamo fotografsku sekciju u udruzenju niko nije angazovan, nego smo se sami dovijali i ovo je moj pokusaj. Ja sam hteo da prokomentarisete fotografiju pre nego sto udje u katalog. Ostaje mi da se nadam da ce da se koriguje u pripremi za stampu, ali to ne zavisi od mene. :-\
Kad budem isao ponovo do galerije videcu da fotografisem jos po nesto, mada je to za mene tezak zadatak. ???
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba - "Svecnjak"
« Odgovor #6 poslato: Decembar 29, 2011, 11:07:21 posle podne »
U stampi to bolje izgleda nego na ekranu, ...

Malo popeglati pozadinu, ... u donjem levom uglu ima neku vinjetu, a gornjem desnom zuckasta je malo intenzivnija.

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba - "Svecnjak"
« Odgovor #7 poslato: Decembar 29, 2011, 11:07:39 posle podne »
Nije ti ovo Desho bas za katalog, gledano iz fotografskog ugla.
Sad, verujem da slikati na licu mesta u galeriji, nisi imao mnogo mogucnosti za eksperimente, ugao nije bas najzahvalniji.
Sto se obrade tice, uvek moze malo da se glacne ;)
Najbolje je, ti nastavi da pravis ove skulpture, a vec se da se nadje neko od kolega da ovekoveci ;) :)
Malo sam se igrao...
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba - "Svecnjak"
« Odgovor #8 poslato: Decembar 29, 2011, 11:09:46 posle podne »
  Hvala Zorane,  :)
svecnjak jeste ready-made, ali ideja je vise Brankusijevska, mada i ova kritika sa linka je skroz zanimljiva. :D
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2011, 11:16:00 posle podne od strane desha »
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Izlozba - "Svecnjak"
« Odgovor #9 poslato: Decembar 29, 2011, 11:13:13 posle podne »

  Bole  :icon_king:, obrada je  :icon_thumright:
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100