Autor Tema: šetnjica  (Pročitano 3721 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
šetnjica
« poslato: Decembar 04, 2011, 10:55:37 posle podne »






Pa da čujemo?
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: šetnjica
« Odgovor #1 poslato: Decembar 05, 2011, 12:03:02 pre podne »
druga je dobra,ove stepenice su zanimljive,mogla si jos malo da dignes aparat da ne odseces drvece,al i ovako je dobra fotka 8)
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: šetnjica
« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2011, 02:17:09 pre podne »
Stepenice jesu zanimljive. Bilo bi bolje da si mogla da odes 10m pozadi, pa onda da odes 3m u vis :) al sta je tu je.
Probaj sledeci put da uhvatis vise razlicitih kadrova. Okreni recimo aparat uspravno pa uhvati i drvece, ili ostavi samo stepenice a odseci drvece. Posle kada dodjes kuci ces videti sta ti se vise svidja. Verovatno ces onda vremenom razviti svoj neki stil.
Cini mi se da ima problema sa fokusom - dal je do aparata, fokusne tacke, manuelnog fokusa, kompresije, cega god, ali slike su mi nejasne.
I treba im dodati malo zivosti u PS-u.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: šetnjica
« Odgovor #3 poslato: Decembar 05, 2011, 11:25:01 pre podne »
Sa prvom i trećom  sam se malo više igrala u Cr-u a drugu nisam mnogo dirala.
I ja sam primetila da imam malo problema sa fokusom što se nadam da ću sa više treninga da otklonim.
Pregledavanjem slika sam i ja skontala da sam za neke trebala okrenuti aparat uspravno i ispucati još koju sliku,ali šta je tu je-biće popravnog.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: šetnjica
« Odgovor #4 poslato: Januar 03, 2012, 03:40:26 posle podne »
Nisam uspela nebo malo više da sredim,ako neko može da odradi-ako treba i napiše mi  šta treba da se radi.





“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: šetnjica
« Odgovor #5 poslato: Januar 03, 2012, 03:59:28 posle podne »
Sanja, prvo i osnovno CPL filter.
Drugo, mogla si da meris svetlo na Nebo, pa da malo korigujes ekspoziciju u minus.
Ako nista drugo, onda PS...
Ovo sam odradio na brzinu, nije reprezentativno, ali cisto kao primer :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: šetnjica
« Odgovor #6 poslato: Januar 03, 2012, 04:13:44 posle podne »

    Dobro si ti to Bole obradio ali ja bih jos obrisao tu crnu dzidzu na sredini i obalu od preko stavio na sredinu, a samim tim ova nasa bi morala da se malo secne dole i to bi bilo to.  ;) :D :)
... Normalno, sve treba da se nivelise, da ne bi donosili kantice  ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže zzzolja

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 363
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: šetnjica
« Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2012, 10:03:56 posle podne »
Nisam uspela nebo malo više da sredim,ako neko može da odradi-ako treba i napiše mi  šta treba da se radi.


Evo pomoci sto se tice sredjivanja neba
Gradient mozes da stavis i sa plavom bojom, ako na svojoj fotografiji nemas dovoljno plave
Creating a dark Blue Sky in Photoshop

Van mreže Lackie

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 429
    • Pogledaj profil
Odg: šetnjica
« Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2012, 10:59:17 posle podne »
Ako imaš Camera RAW u sklopu Photoshopa, imaš jedan super način da potamniš nebo.
Ideš na onu ikonicu, i staneš mišem na nebo, povučeš dolje ako želiš da potamniš ili gore ako hoćeš da posvijetliš nijansu neba.
« Poslednja izmena: Januar 03, 2012, 11:02:33 posle podne od strane Lackie »

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: šetnjica
« Odgovor #9 poslato: Januar 05, 2012, 05:28:08 posle podne »
Sanja, prvo i osnovno CPL filter.
Drugo, mogla si da meris svetlo na Nebo, pa da malo korigujes ekspoziciju u minus.
Ako nista drugo, onda PS...

Imala sam ga u torbi ali eto nisam ga namontirala,a zašto-pa ni sama neznam.Otićuću neki dan da odradim popravni.
Hvala vam svima na pomoći.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen