Autor Tema: koji kompakt izabrati  (Pročitano 4286 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
koji kompakt izabrati
« poslato: Novembar 23, 2011, 03:36:33 posle podne »
Kakvo mišljenje imate  o odabiru sledećih aparata:
LX5 Panasonic
G12 Canon
S95 Canon
i naravno moj lični favorit P7000 Nikon

Jedina mana P7000 je sto nema manual fokus,dok S95 je odlican ,al nema trazilo,moj plus za LX5 je najveci senzor (ne znam da li ima i najbolje fotke) a mana mu je sto nema zastitu za socivo (automatsku) . G12 mi se cini isti kao P7000

e sad ajd' javite se ko je degustirao ove aždaje,mislim da pored ova četri aparata i nema nekg veceg izbora
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Dogac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: koji kompakt izabrati
« Odgovor #1 poslato: Novembar 23, 2011, 04:00:17 posle podne »
Pozdrav svima, ovo je moj prvi post na ovom forumu  :occasion14:

Razmišljao sam o nekim od gore navedenih modela, a uz njih i o Canon sx40 HS. Ne mogu da odolim tolikom zumu  :D

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: koji kompakt izabrati
« Odgovor #2 poslato: Novembar 23, 2011, 04:14:01 posle podne »
@Grizli
Gledao sam neke primere fotografija po net-u i čini mi se da p7000 nije nadmašio g12.
DxOMark kaže sledeće na poređenju ta dva modela i EX1:
Citat
In summary, the three cameras show very similar behavior, although the G12 has some slight advantage for very low ISO and a greater advantage for color sensitivity.
Ipak, ne znam koliko često baš ima logike u onome što se na DxOMark može pročitati, al ajd' sad.
U svakom slučaju oba imaju ključan problem, a to je što s95 mnogo lakše staje u džep od njih ;)

Da nemam dslr, svakako bih birao g12.
S obzirom da imam moj pick bi bio s95.

@Dogac
sx40 je nahvaljen, ali bih ipak pre pazario neki od gore ponuđenih modela.
Naime, sx40 traži torbicu kao i dslr, a nije dslr, što znači da ga nećeš baš uvek imati pri ruci.
Ono što pruža je neverovatan zoom, ali moraš znati da na tolikom rasponu nije optički izvodljivo održati neki poseban kvalitet fotografije.
Ipak, ako si spreman na navedene kompromise, svakako ćeš se slatko naigrati s njim ;)

Pozdrav!
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2011, 04:16:19 posle podne od strane Hornet »

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: koji kompakt izabrati
« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2011, 04:58:20 posle podne »
Hornet to sam i ja nalazio po netu za G12 ,aaali pošto ovde večina ima DSLR ,moram da položim oružje i kažem da je S95 za kompakta Bog i batina,ima sve što ti treba kad je DSLR out of use ! i još jedan plus je cena

Dogac ,S95 ispade best choice,ako bas hoces taj sa zumom ,bolje uzmi D7000 ili 7D   ;D ,mala sala,ali najgore sto kad kupis DSLR tad tek treba da se otvoris za stakla i opremi u zavisnosti kojom vrstom fotografije ces da se bavis
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: koji kompakt izabrati
« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2011, 05:00:14 posle podne »
sacekaj malo da dodje s100 kod nas, tada ce da se smanji cena od s95 :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže Dogac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: koji kompakt izabrati
« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2011, 09:08:11 pre podne »

@Dogac
sx40 je nahvaljen, ali bih ipak pre pazario neki od gore ponuđenih modela.
Naime, sx40 traži torbicu kao i dslr, a nije dslr, što znači da ga nećeš baš uvek imati pri ruci.
Ono što pruža je neverovatan zoom, ali moraš znati da na tolikom rasponu nije optički izvodljivo održati neki poseban kvalitet fotografije.
Ipak, ako si spreman na navedene kompromise, svakako ćeš se slatko naigrati s njim ;)

Pozdrav!

Tačno to je predmet mog dvoumljenja... Jasno da ovaj sx40 neću moći da nosim u džepu, neće mi biti pri ruci ako odem sa sestrićem u tržni centar i slično  :D Ali opet, kod prethodnog ixus 90 is , koji sam BTW kupio kod Ljube, najviše me nerviralo što nema bolji zum koji može da se koristi tokom snimanja videa. Imam dobro obučenog psa s kojim često radim profi treninge i takav zum mi je neophodan.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: koji kompakt izabrati
« Odgovor #6 poslato: Novembar 24, 2011, 10:28:18 pre podne »
Mozda Canon Powershot SX230 HS?

Pristojan raspon koji se rasteze od 28mm pa do 390mm, sto je meni potpuno neverovatno za aparat tih dimenzija.
Opticka stabilizacija, 12mp , CMOS senzor, full HD ... a ima i GPS
Nisam probao ovaj aparat, ali mi je ostao u secanju dok sam skoro cituckao neke vesti o novitetima ... a meni retko zapadne za oko neki kompakt.

Sad, mozda ce neko drugi da ti kaze rec vise ... ovo je samo kao predlog.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: koji kompakt izabrati
« Odgovor #7 poslato: Novembar 24, 2011, 10:57:05 pre podne »
@Dogac
Nazalost, ne moze oboje. Kod kompakta veci zum je direktno srazmeran kvalitetu fotografije, tj. na vecem zumu se blenda suzi, mnogo manje svetla pada na senzor i samim ti se mora ici sa manjim brzinama zatvaraca i dizati ISO, a to direktno utice na ostrinu fotografije. Evo zasto npr. jedna Canon G12 i slicni modeli iz njihove prosumer klase imaju maksimalan opticki zum do nekih 5-6x, jer sve preko toga direktno utice na kvalitet slike. Ultrazum modeli su sjajni po dnevnom svetlu, veliki raspon objektiva daje veliku slobodu u radu, jos kada se iskoriste rucne kontrole, gde ces bolje. Ali u nocim uslovima se gleda otvor blende i povrsina senzora.
Pozdrav.

Van mreže Dogac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: koji kompakt izabrati
« Odgovor #8 poslato: Novembar 24, 2011, 11:17:51 pre podne »
Jasno kao dan  :icon_thumright:

Mozda Canon Powershot SX230 HS?

Pristojan raspon koji se rasteze od 28mm pa do 390mm, sto je meni potpuno neverovatno za aparat tih dimenzija.
Opticka stabilizacija, 12mp , CMOS senzor, full HD ... a ima i GPS
Nisam probao ovaj aparat, ali mi je ostao u secanju dok sam skoro cituckao neke vesti o novitetima ... a meni retko zapadne za oko neki kompakt.

Sad, mozda ce neko drugi da ti kaze rec vise ... ovo je samo kao predlog.


Ovaj sx230 je vrlo zanimljiv aparat, sa moje tačke gledišta :D Odličan ti je predlog.