Autor Tema: Po prvi put pred objektivom...  (Pročitano 4157 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Po prvi put pred objektivom...
« poslato: Novembar 05, 2011, 10:22:30 pre podne »
Pozdrav,

Dragana, Gaga, prvi put se fotografisala studijski. Meni je bilo prijatno iznenadjenje kada sam saznao da se zapravo spremala, gledala tudje slike, poze, citala o sminkanju i slicno. Sasvim je normalno da se to skroz pozitivno odrazilo na celu seansu, a neki izbor slika sam napravio i ovde, jer je stranica na kojoj su objavljene teska preko 40 fotki, a to bi bilo bas, bas previse za temu ovde :)













Osvetljenje nije bilo u punoj formi, odnosno fotografisanje se desavalo u jos nepotpuno funkcionalnim uslovima, ali ne verujem da se to primecuje na fotografijama. Radjeno je sa dve glave i jednim softbox-om, odnosno gridom, jednom zilbericom, matorim 5d i fantasticnom Sigmicom 50mm 2,8 macro ( http://pcfoto.biz/sigma-50mm-f28-ex-dg-macro ). Sve fotke su skroz ostre na 100% kropu, ali to je i inace moj standard kod objavljivanja fotki, sem nekih landscape fotki kojima bas takva ostrina nije bliska stvar. Ovime me zarazio Storm, pa ako neko ima primedbi na to, eto adrese za zalbe :)

Van mreže Shule

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Po prvi put pred objektivom...
« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2011, 10:52:56 pre podne »
Svidja mi se sto nisi u PS-u ispeglao lice ovoj devojci do te granice da to ne bi bila ona kad bi uporedio neobradjenu i obradjenu sliku, nego je ostavljeno prirodno, onako kako je...

Fotke su super, samo nastavi... ;)

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Po prvi put pred objektivom...
« Odgovor #2 poslato: Novembar 05, 2011, 10:59:08 pre podne »
Pozdrav,

hvala svakako. Lica moram da cistim, nisu u pitanju profesionalni modeli kod kojih puder zavrsava posao pa nema ni naknadnog ciscenja lica, ali granica uvek negde treba da postoji. Doduse, jednu fotku jesam napravio prepeglano, upravo radi poredjenja, obzirom na svojevrstan pritisak koji sam malo trpeo od svoje okoline u tom pravcu, pa je posle te obrade pritisak olabavio, i sada su svi srecni&zadovoljni sa ovakvom obradom :)

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Po prvi put pred objektivom...
« Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2011, 12:38:02 posle podne »
lancia88,fotke su po meni dobre,pgotovu 2 zadnje,ako sam provalio dobro predzadnju si malo obradio i ona mi se najviše svidja,a sve su ti slike realne i kao sto bi gore jedan koment nema mnogo PSa
Nije lako slikati ove stvari,ja sam pokusavao al treba doosta svetla,treba buudzeta bas,dobro si iskoristio ono sto imas ,moja zamerka je samo na pozadini ,ali ni one nisu bas jeftine  http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/visico-bp-027-rucno-prskana-100x150-w069-701.html
Pozdrav
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Po prvi put pred objektivom...
« Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2011, 08:56:31 posle podne »
Veci deo dana razmisljam sta da napisem, rasprava krenula u pogresnom smeru, nista konstruktivno oko fotki nije receno, a nije da nema... Cak sta vise, mora ovo dosta bolje!
-WB je gotovo na svim fotografijama drugaciji a pitanje da li je na kojoj pogodjen. Pretpostavljam da si radio sa kineskom rasvetom pa je wb donekle i opravdan...
-Podeksponirane su sve i svetlo je diskutabilno. Diskutabilno u smislu, ne znam da li si hteo da postignes neki slican efekat pa Ti nije poslo za rukom ili nisi imao neku konkretnu ideju pa si svetlo pomerao nasumicno i tako tezio necemu Tebi prihvatljivom.
-Boja koze lica i ostatka tela se razlikuje na svakoj fotografiji, al' to je verovatno do kolicine sminke...
-Pozadina ne valja. Ne zato sto je talasasta (izguzvana-kako god) vec zato sto odvlaci paznju. Negde kao da je osvetljena glavom koja je negde iza modela a negde kao da si na pozadinu zaboravio... A i sama boja je nezahvalna... Postoji razlog zasto vecina ljudi radi na crnoj/beloj/sivoj pozadini...
-Poze i facijalne ekspresije su lose. Na tome si rekao da je radila i trazila po netu, ali Ti kao fotograf joj moras ukazati na greske i na nesto sto ne izgleda prirodno, ma koliko se ona osecala opusteno i mislila da ce to izgledati super...
-Obrada ne valja! Prilicno sam siguran da si koristio portraiture ili neki slican plug-in za automatsko peglanje koze. Ako si vec koristio ovako nesto onda si trebao smanjiti opacity tog layer-a i efekat bi bio mnogo bolji.

Da sumiram... Na sve si mogao uticati. I na svetlo i na pozadinu i na sminku i na poze i na obradu!

I da se ogradim. ;D
Nemojte me pogresno shvatiti... Nije ovo nikakvo pljuvanje, djon, kako ste vec nazvali neumesni komentar novajlije, koji zvuci pomalo zlonamerno.
Trudio sam se da budem sto je moguce konstruktivniji sa zamerkama, iz razloga sto je Tvoj kvalitet u drugim oblastima daleko visi i smatram da ce Ti vise znaciti koliko-toliko iskreno zapazenje nego tapsanje po ramenu...

Sad bih voleo da cujem sta je to uticalo na ovakav rezultat... I za kraj, da se prisetimo da si Ti vec pokazivao ovde neke portrete, kako sa tako i bez rasvete, koji su bili dosta bolji od ovih!

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2011, 08:58:56 posle podne od strane MIHAIL0 »

Van mreže Emilijen

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1604
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Po prvi put pred objektivom...
« Odgovor #5 poslato: Novembar 05, 2011, 09:23:06 posle podne »
Moj favorit peta fotografija. Svidja mi se kako si namestio svetlo na njoj.
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2011, 09:28:40 posle podne od strane Emilijen »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Po prvi put pred objektivom...
« Odgovor #6 poslato: Novembar 05, 2011, 09:51:56 posle podne »
Tema je očišćena od flejma i odgovora na flejm, a nadam se da za brisanjem više neće biti potrebe. Ostavljeni su samo komentari koji nisu bili vezani za nastup novog člana, koga pozivam da se malo upozna sa atmosferom na forumu, jer ovde negujemo sasvim drugačiji tip diskusija.

Žalim što je tema ovakva stajala skoro ceo dan. Jedan deo dana sam bio prisutan posmatrajući sa telefona, ali nisam mogao da moderišem (tehnički uslovi). Sad, šta je tu je. Bolje ikad, nego nikad.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2011, 10:01:16 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Po prvi put pred objektivom...
« Odgovor #7 poslato: Januar 09, 2012, 10:00:39 posle podne »
Nije da je ovo moja oblast zanimanja, ali ajde krenimo redom.

WB, se moze isprobati i dan ranije, pregledati na monitoru, rekalibrisati nakon probnih snimaka sa modelom...
Da li je praksa da se onda zakljuca na neku vrednost i da se tako odradi cela serija ovakvog snimanja?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D