Autor Tema: Pomoc oko izbora  (Pročitano 4957 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NeleKG

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Pomoc oko izbora
« poslato: Oktobar 30, 2011, 07:14:37 posle podne »
Pozdrav.
Posto sam nov u svemu ovome potrebna mi je pomoc oko izbora aparta do nekih 400e.
Ono sto je meni zapalo za oko je Nikon P500 i Panasonic FZ45. Aparta bi koristi za apsolutno sve :)
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2011, 08:19:01 posle podne od strane NeleKG »

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 30, 2011, 08:58:12 posle podne »
jel ti treba prozumer, ili bi isao na neki dslr(aparat na kome se menjaju objektivi)??

da li ti treba video??

da li ti treba veci zum za pocetak??

da li hoces nov, ili moze polovan aparat ??

ja bih za te pare uzeo canon 450d+18-55is i 50mm f1.8(za portrete) ili bih dodao jos malo para i uzeo 55-250is(zum)...sto se tice prozumera, cini mi se da je fuji hs20 bolji, bar na papiru od panasonica fz45 :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže NeleKG

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2011, 12:53:06 pre podne »
Mozda bi pre isao na nov prozumer mada opet i neki polovan DSLR moze da dodje u obzir ali nista preko 400e i to je neki max koji bi izdvojio za aparat...  Uglavnom ni ga koristio sa snimanje i slikanje na putovanjim i za ubijanje slobodnog vremena :)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 31, 2011, 10:56:49 pre podne »
ako ti treba video, onda je bolje da ides na neki prozumer...ne znam tacno koji prozumer do 400e ima dobar video i dobar kvalitet slike...to ces morati da sacekas nekog ko se vise razume u to :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže NeleKG

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 31, 2011, 05:53:07 posle podne »
U izbor ulazi i Canon SX30 IS pa ako bi mogao neko sa malo vise iskustava da pomogne u izboru :)

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pomoc oko izbora
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 31, 2011, 06:07:03 posle podne »
Canon SX30 IS ima sjajan sistem stabilizacije na svom 35x zum objektivu, verovatno najbolji u toj klasi. Iz tog razloga taj model je moja preporuka za ultra-zum fotoaparat do 400e. Panasonic FZ45 takodje nije los, zapravo razlika u ceni opravdava razliku u kvalitetu fotografija koji isporucuju, ali sa druge strane FZ45 snima RAW fajlove, a i video mu je znacajno bolji (ima wind-cut opciju da ubije buku koja dolazi sa strane).
Ovde mozes da pogledas uporedne primere:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1&ma1=1&mo1=1301&p1=10211&ma2=60&mo2=1233&p2=9661&ph=1

Van mreže NeleKG

  • Junior
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 31, 2011, 07:57:24 posle podne »
Hvala druze izgleda da ce ipak pasti Canon is30 mada je favorit bio Nikon zbog boljeg video zapisa i mogucnosti usporenog snimka (nisam nasoa da li canon ima tu mogucnost) mada ga niko ne preporucuje zbog senzor shift stabilizacije slike pa ako bi mogao da mi kazes koliko se gubi u odnosu na opticku stabilizaciju ?
« Poslednja izmena: Oktobar 31, 2011, 09:32:46 posle podne od strane NeleKG »

Van mreže branislav

  • Junior
  • *
  • Poruke: 33
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora
« Odgovor #7 poslato: Novembar 10, 2011, 12:15:13 posle podne »
Mozda malo kasnim sa odgovorom.Ja sam skoro kupio Sony HX 100V.Uklapa se u tvoj cenovni kapacitet.Posle malog lutanja oko koriscenja mogu da ti kazem da sam prezadovoljan.Kvalitet video zapisa je odlican(full hd).Fotografije u punoj rezoluciji su isto tako odlicne.Da bi doziveo sve sto taj aparat pruza potrebno ti je da imas i podrsku,lap top sa full hd rezoluciojom i hdmi prikljuckom ili lcd tv isto tako sa full rezolucijom i hdmi prikljuckom.
Pozdrav.

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora
« Odgovor #8 poslato: Novembar 14, 2011, 04:18:00 posle podne »
imam kratko pitanjce, vezano za low light na kompaktima.
gledam malo online, ovako, ixus 310HS ima f2.0 objektiv i veoma upotrebljive slike na iso 1600. fuji f500exr koji mi je stalno u oku zbog naprednog senzora nudi upotrebljive slike do iso 3200 u exr modu. ali sad si razmišljam, fuji ima f3.5 objektiv, 2 stopa sporiji od ixusa 310. to znači da ako bi sa ixusom slikao max wide, f2 iso 1600, na fujiju bi morao podesit iso 6400? koji je katastrofa čista. upotrebljiv na 1.3MP za social networking, ali neupotrebljiv za bilo šta drugo.

nažalost ixus nije ultrazoomac. i nema exr. za planirana snimanja tu je pen, ali kao all around fotoaparat koji bi bio zadužen za partijanje, snimanje izlazaka, rođendana i takvih casual zbivanja, ispada da je 310hs bolja varijanta? iako mi fali onih 300+ mm.
i dajte molim vas, testirajte olympus sz11!!! jedini iz sz serije koji ima ccd a ne cmos senzor, prekopao sam cijeli internet i nema nigdje review, a sviđa mi se, i esteski, i zoom rang.

iako, budimo iskreni, svi ti moderni aparati su loši. gledao sam slike od nove godine šta smo se snimali, 3 aparata, moj ixus, panasonic tz7 i neki žnj olympus ultrakompakt  - i ljudi se slažu da su sliek sa ixusa najoštrije i kod slika sa blicom taj blic najmanje para oči, ljudi nisu preeksponirani.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora
« Odgovor #9 poslato: Novembar 14, 2011, 10:30:46 posle podne »
Tehnicki gledano posto Fuji ima veci senzor trebace ti ISO veci za (3.5/2.3)^2 = 2.32x  :)

Znaci vec na ISO 3700 na Fuji-ju bi trebalo da ti da istu osvetljenost. LoL. E sad, senzor jeste drugaciji.

Sa druge strane Canon S95 bi trebalo to da izvuce vec na otprilike ISO 800.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže miko.s

  • Junior
  • *
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc oko izbora
« Odgovor #10 poslato: Novembar 14, 2011, 11:51:04 posle podne »
senzor je veći zanemarivo, 1/2" vs 1/2.3" . a treba uzeti u obzir da su bsi-cmos senzori, barem oni koje canon trpa u HS aparate - dobri. po pitanju iso-a.
ali ajmo staviti da je fuji za 1 stop bolji zbog samog senzora, fuji iso 1600 vs ixus iso 800. morat ću to još malo dublje prokopati, teško je uspoređivati kada nema testova sa istom temom za oba aparata.

ali onda se vidi po samoj optici da je ixus na wide kraju bolji, 24mm f2 vs 24mm f3.5, šta uz onaj 1 stop gore, dolazimo do toga da je ixus 1 stop bolji. na wide kraju. na tele kraju je to nešto sasvim deseto, i fuji je bolji. ali gledam wide, noćne slike su mi uvijek max wide. doduše fujija bi trebalo malo zoomirati, na kojih 26-28mm jer je na 24 previše mutan na rubovima. znači f3.7 stavimo.
neznam :/

ne, canon s95 mi ne treba. imam pena. za 300 eura kupim još jedan epl1 sa kit objektivom. za 330 eura kupim gf1 sa 14mm pancake-om. nije loše, ali imam pena. treba mi mali all around aparatić. recimo, novi ixus 230hs, super stvar. ali su slike iz njega katastrofa. i nije superwide. i nije f2.

dodajmo sz-11 u priču jer mi se sviđa dizajnom i zoom rangom za tako mali aparatić. veći od ixusa, ali 500mm u tako malom aparatu je moć. vidio sam ga u dućanu, super leži, grip je super, dizajn je super... ixus je - ixus. mala cigla ali simpatičan. fuji je svemirac, jedini plus mu je exr. hdr bez muke i nema više preeksponiranih slika. jedino - fale detalji. i na 8MP. ali detalji fale na skoro svim aparatima tih dimenzija.