Autor Tema: Totalni amater  (Pročitano 4425 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ringep

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Totalni amater
« poslato: Oktobar 19, 2011, 10:25:45 pre podne »
Dobio sam na poklon od prijatelja Nikon D40x i njegov osnovni objektiv nikkor 18-55mm. Pa sam uradio neku fotku cisto da vidite kako ja to radim. Svaka kritika je dobro dosla jer zelim da napredujem!!! ::)




Nikon D40x

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Totalni amater
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 19, 2011, 10:38:05 pre podne »
Peco,
nije trebalo da izvodiš ovaj nespretni blur/boke' efekat ;)
Kad si već dobio dslr-čić baci se malo na proučavanje:
1) Upustva za aparat,
2) Stručne literature,
3) Foruma...

Za početak moraš da znaš šta je to ekspozicija, koje kreativne modove imaš na aparatu (av, tv, m, p), šta je balans bele boje (white balance) i kako ga koriguješ, koju fokusnu tačku da koristiš, kako upravljaš merenjem svetla i u kojim situacijama... Onda, s obzirom da ne težiš profesionalnom usavršavanju (bar za sada), pogledaj po netu kako se postavlja kompozicija u određenim situacijama (portreti, pejzaži, marko...) itd. Za to bih ti preporučio da izguglaš "zlatni presek" i "pravilo trećina", al će desha da me nagazi za ovo drugo ;D

Potpis ubacuješ na fotku tek kad nešto malo više naučiš - za sada nemaš bojazni da će neko poželeti istu da ti ukrade ;) :D

Gde god zapneš javi se da pomažemo, pozdrav i svako dobro!

Van mreže ringep

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Totalni amater
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 19, 2011, 11:00:07 pre podne »
potpuno se slazem sa tobom... Sto se tice usavrsavanja razmisljam da zapocnem neki kurs ili neku skolu cisto da naucim nesto jer sam totalni duduk... sto se tice photoshopa i za to si totalno u pravu... obrada fotografije mi je katastrofa... Jedini problem imam gde otici na usavrsavanje... Ja sam iz Beograda...
Nikon D40x

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Totalni amater
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 19, 2011, 04:05:10 posle podne »
Web je tvoj saveznik :) Imaš ovde u odeljku literatura nekoliko zanimljivih kniga,recimo http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/literatura/skola-fotografije-dulijano-belic/  .Autor na baš jednostavan način uvodi čitaoca u svet fotografije i podešavanja aparata.Obrada je jako loša pa potraži na netu neke PS tutoriale.
Pozdrav

Van mreže ringep

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Totalni amater
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 19, 2011, 05:57:45 posle podne »
Web je tvoj saveznik :) Imaš ovde u odeljku literatura nekoliko zanimljivih kniga,recimo http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/literatura/skola-fotografije-dulijano-belic/  .Autor na baš jednostavan način uvodi čitaoca u svet fotografije i podešavanja aparata.Obrada je jako loša pa potraži na netu neke PS tutoriale.
Pozdrav

jeste ... ne snalazim se bas najbolje u PS jer ga drugi put otvaram u zivotu... sto se tice tutorijala ne mogu nigde dobar tutorijal da nadjem!!! ako imate nesto rado prihvatam :)... a aparat ne znam ni da drzim... salu na stranu ... trudicu se a vi procenite da li ima napredka :)
Nikon D40x

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Totalni amater
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 19, 2011, 06:04:36 posle podne »
Pise se photography, cisto da znas za sledeci potpis... :)

Van mreže ringep

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Totalni amater
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 19, 2011, 06:05:36 posle podne »
Pise se photography, cisto da znas za sledeci potpis... :)
hvala mihailo :) znam...
Nikon D40x

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Totalni amater
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 21, 2011, 12:13:13 posle podne »
Ne bih primenjivao tako agresivnu obradu za pocetak.
Prvo malo fotografishi bez PS, taman dok upoznas aparat i odradis sve ovo sto je Hornet nabrojao.

A sa PS-om se lagano upoznaVaj. Za vecinu stvari postoje gotovi tutorijali na Googlu ili YouTube-u.
Samo otkucas 'How to (do something)' , 'How to use (gradient tool)' i dodas 'in Photoshop CS5'.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže ringep

  • Junior
  • *
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Totalni amater
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 21, 2011, 01:10:28 posle podne »
Ne bih primenjivao tako agresivnu obradu za pocetak.
Prvo malo fotografishi bez PS, taman dok upoznas aparat i odradis sve ovo sto je Hornet nabrojao.

A sa PS-om se lagano upoznaVaj. Za vecinu stvari postoje gotovi tutorijali na Googlu ili YouTube-u.
Samo otkucas 'How to (do something)' , 'How to use (gradient tool)' i dodas 'in Photoshop CS5'.


hvala mnogo :)... bas ste super sto nama pocetnicima izlazite u sustret
Nikon D40x