Autor Tema: Moj Beograd  (Pročitano 81417 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Moj Beograd
« Odgovor #280 poslato: Mart 03, 2013, 10:06:48 posle podne »
Zvezdarki niko ne brani da kaci svoje fotografije, a ovaj forum tj. vecina  clanova je bila vise nego tolerantna, uvidjavna i dzentlmenski raspolozena kada je u pitanju komentarisanje njenih radova.
Na zalost, to joj ni malo nece pomoci... vec samo odmoci. Uvijanje gresaka u oblande, nije put koji ce joj pomoci  da dobro razmisli pre nego pritisne okidac, ili okaci fotografiju na forum.

Glede njenog prihvatanja komentara, i nase tolerantnosti... kao odgovor od nje smo kao odgovor dobili da postoje izvesni fotografski priznati strucnjaci koji visoko cene njen rad. Ona prezire kompoziciju, prezire tehnicku savrsenost u fotografiji i uopste bilo kakav umetnicki dojam. (citiram nju... da bude jasno)
Ona fotografiju vidi kao dokumentarni zapis, a pritom je za motiv izabrano more potpuno nezanimljivih i besmislenih, ovekovecenih trenutaka, koji apsolutno nemaju nikakve veze sa naslovom teme.

Ili da linkujem onaj drugi forum, gde su je spalili ko zeku posle tek nekoliko okacenih fotografija. Oni uopste nemaju milosti u komentarisanju i ni malo nisu tolerantni prema ovakvim radovima.

To opet govori i o nama i nasoj tolerantnosti.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Moj Beograd
« Odgovor #281 poslato: Mart 16, 2013, 05:20:06 posle podne »
       hmmm, mislim da ste malo prestrogi! Niko od nas se nije rodio naucen, pa i doktori hirurzi kad tek zavrse fakultet ne znaju odmah najbolje i najstrucnije da operisu!? Jel tako? Vremenom se uci, tako i ovdje...uvijek ce biti pocetnika, ali iskusniji clanovi treba da upute na greske u fotografiji(pod uslovom da pocetnik forumas lijepo prihvati konstruktivnu kritiku!?). E ako i dalje nastavi sa komentarima:"E tako sam ja bas htio!"...ili kao na jednom drugom fotoforumu gdje sam uputio konstruktivnu kritiku jednom forumasu a on mi odgovorio;"E pa vidis gospodine Knezevicu umjetnost je toooo, ejjj, umjetnost-ne razumijes ti to gosn Knezevicu!"....onda na kraju treba odustati od takvog forumasa! Ali sve dok forumas ima volje da uci kao sto navodim na primjer Serba-koji je bas uporan i upija sve kritike, pa cak da neko i popljuje njegove radove on ce se zamisliti nad svojim radom i priznat da je pogrijesio, ali sa prihvatanjem kritike i potrudit se da iduci put uradi sto bolje, sto dokazuje njegov rad ka astronomskom usponu u fotografiji!
      Znaci....treba svakom omoguciti na ovom odlicnom foto forumu da se pokaze, pa i sa losijim fotografijama, sa nadom svih nas a i autorovim da ce se potruditi u daljem radu! Toliko!
Хвала најлепше на овако љубазном и добронамерном посту.

Управо је ово прави начин.

Воље за учењем и усавршавањем не недостаје, као што већ рекох,  захвална сам за све сугестије, и само се надам да ће се неки други овде ипак уздржати од неартикулисанијих коментара, с непријатне висине, тог, морам признати, мени несхватљивог начина комуникације. А ако им већ ђаво не буде дао мира, оставићу их, као и до сад, да се сами с њим боре, и нећу трошити време да им одговарам.

А о извесним разликама у општим погледима на ствари, па и на улогу и значај фотографије, биће да ни не вреди расправљати, бар не на овоме месту.

Van mreže ZvezdarkaVracaric

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 331
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Moj Beograd
« Odgovor #282 poslato: Mart 16, 2013, 05:20:34 posle podne »

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Moj Beograd
« Odgovor #283 poslato: Mart 16, 2013, 05:37:51 posle podne »
А о извесним разликама у општим погледима на ствари, па и на улогу и значај фотографије, биће да ни не вреди расправљати, бар не на овоме месту.
Pa Vi onda raspravljajte o tome na forumu pletenje i kukičanje.Ja sam ipak iz ovog Vašeg izlaganja shvatio da ste Vi u nekim visinama u odnosu na ostale.Jednostavno Vašem egu prijaju samo pohvale  :)

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moj Beograd
« Odgovor #284 poslato: Mart 16, 2013, 05:58:57 posle podne »
Postovanje Zvezdarka , otkad sam na forumu pratim sve teme pa sam i vasu ispratio od pocetka do kraja. S vremena na vreme, imate jako interesantne motive, ali uvek fale da budu neke fotgrafske osnove ispostovane. Ja sam dosao na forum kao totalni laik (ni sad nisam maher) ali slusanjem saveta iskusnijih clanova   i citanjem tekstova smatram da sam puno napredovao. Koliko ucestvujem na forumu i koliko citam ,shvatio sam da postoje osnovna pravila i norme koja moraju da se znaju i da se postuju , naknadno ona mozda mogu da se krse ( ja ne volim to da radim) ali svesno, a meni se sve cini da to vi ne radite.


Sto se tice opaske da se ovde ne mogu razmenjivati drugacija misljenja to svakako nije tacno. Ovo pisem iz licnog iskustva , jer na drugim forumima sam ispljuvan u samom startu bez konstruktivne kritike , sto ovde svakako nije slucaj.


 Na mojoj fotografiji kolaca , moj drug cronin je napisao da nije dovoljno ostro , sto me je poprilicno iznenadilo , posto sam mislio da je fotka odlicna. Ipak kada mi je objasnio , dobio sam novo znanje (nisam znao sta je difrakcija) i to danas koristim. Poenta ovih zadnjih par recenica, iako si ubedjen da si uradio odlicnu fotku , kritku ne treba shvatiti negativno vec je prihvatiti i iz toga izvuci najbolje. Ovim postom ni na koji nacin nisam hteo da vas uvredim.


Pozdrav  :)

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Moj Beograd
« Odgovor #285 poslato: Mart 16, 2013, 06:55:15 posle podne »
Eh...Zvezdarka, tvoj odgovor (mislim da možemo da budemo na "ti", znamo se sa drugog foruma) nije zasnovan na realnim činjenicama, već na jednostavnom strahu od kritike i sumnje u vlastiti potencijal. To kažem zbog sebe, vođen sopstvenim primerom. Ovdašnja forumska populacija, ili bar njen deo, zna da sam se na ovom forumu mnogo ponašao, nastupajući agresivno i samopouzdano, bez dovoljno znanja, želeći da jednu vrstu tehničke opreme omalovažim bez ikakvog znanja o ili iskustva sa njom.Misleći da to radim zbog "demokratskog" i preispitujućeg pristupa opremi, zapravo sam to radio iz straha, želeći da tu istu opremu kupim, a razlog je u stvari bio sledeći-da li će se ta oprema, ako je kupim, isplatiti? Ne u smislu zarađivanja s njom, niti u smislu ulaganja-novac, hvala Bogu, nije problem, ali je problem moje znanje: ako sa tom opremom ne budem dobijao fotografije za koje znam da mogu da se dobiju tom opremom, kakav će to udarac mom egu biti? Hoću li onda tu opremu prodati, pokloniti ili razbiti o zid ili će skupljati prašinu? I pritom bio prilično nadrkanog pristupa celoj stvari, te se, ako sam nekog uvredio, ovim putem izvinjavam.


O tome se radi, a što ti ne želiš da prihvatiš, a i meni je trebalo mnogo vremena da to uradim: ako neko ko dokazano zna bolje kaže da su moje fotografije (skulpture, slike, kutlače...) đubre, onda one jesu đubre, i ta činjenica treba da bude polazna tačka za dalje učenje i kretanje sa dna na gore. A ne vidim bolje mesto za raspravu o fotografiji kao takvoj i njenom značaju, ulozi i tehničkim i umetničkim aspektima od fotografskog foruma.Lično, kao laik i amater kažem da 95% tvojih fotografija ne ostavlja nikakav utisak na mene niti na bilo koji način dokumentuje Beograd kao urbae. Taj termin u sebi sadrži i ideju grada kao takvog, njegove trgove, zgrade, detalje na zgradama, svakodnevni život i njegovo dokumentovanje predstavlja izuzetno tečak zadatak, jer, po meni, uključuje i street, i dokumentarnu, i pejzažnu, i arhitektonsku fotografiju, i, iskreno, predstavlja poveliki teret i za grupu fotografa koji znaju šta rade.


No, sve sam to stavio na stranu budući zaokupljen gajenjem male Stalkerice koja je sad malo, vrlo malo porasla (sad će deset meseci) pa dozvoljava i povremene aktivnosti na internetu i bavljenje raspravama o jednoj od najvažnijih sporednih stvari na svetu, fotografiji. Eto mene ponovo, pa ako me primate dobro, ako ne, nikom ništa. :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Moj Beograd
« Odgovor #286 poslato: Mart 17, 2013, 12:18:23 pre podne »
Ima jedna lepa srpska poslovica, koja glasi:  Zlo je ko ne zna a učiti se ne da!
Sto se tice izvesnih razlika u pogledima na ulogu i znacaj fotografije, bojim da si pogresila kada si pomislila da mozes kaciti fotografije, a da one ne mogu i ne smeju biti komentarisane. Ovo je, zamisli... fotografski forum.

Sto se tice tvoje teme, baci oko na temu ''Iz Beograda s ljubavlju'' ... pa razmisli, imas li makar jednu jedinu fotografiju koja bi mogla zadovoljiti kriterijume gospodje kojoj su namenjene.
Ili mislis da treba da joj posaljemo rupe u asfaltu napunjene vodom, bacene flase, kontejnere, slupane prozore, djubretare ... bicikle na terasama?
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Moj Beograd
« Odgovor #287 poslato: Mart 17, 2013, 12:20:45 pre podne »
@Stalker


Tvoj post ipak zasluzuje poseban odgovor. :)
Najpre, cestitke na maloj Stalkerki  :) a zatim i dobrodoslica nazad... i nadam se da cemo dalje nastaviti u duhu ovog foruma. Opusteno i konstruktivno ;)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Moj Beograd
« Odgovor #288 poslato: Mart 17, 2013, 11:50:07 pre podne »
Hvala Zoki. :)
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Moj Beograd
« Odgovor #289 poslato: Mart 17, 2013, 12:56:37 posle podne »
Šta učini dete oš čoveka, ccc...
Dobrodošao ti nama nazad ;)