Autor Tema: Pipl!  (Pročitano 4007 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Pipl!
« poslato: Oktobar 07, 2011, 05:25:04 posle podne »
Evo i nesto portreta od mene..
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2011, 05:28:20 posle podne od strane Damir plavotic »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pipl!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 07, 2011, 07:19:48 posle podne »

  Jako mi se dopada na koji nacin prilazis kompoziciji, ne samo na ovim fotkama, nego inace. ;) :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Pipl!
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2011, 07:45:11 posle podne »
Hvala desha ;)
mada moram priznati da nepreracunavam kompoziciju nesto specijalno..npr.video sam na ovom forumu u temi mrtva priroda neke linije..neznam kako se to na taj nacin izracunava.jednostavno pogledam kroz aparat i namestim kadar.nekako da mi bude ugodno oku,bez nekog razmisljanja..
a obrada!? cini mi se da imam neku cudnu obradu..pokusavam da fotku sto manje obradjujem al one uvek ispadnu tako..pojma nemam..uglavnom tnx ;)

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pipl!
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2011, 09:52:44 posle podne »
Nekako ima tu dosta tehničkih detalja za popraviti (recimo osvetljenost lica na prvoj), ali je Desha svakako u pravu. Imaš retko interesantan pogled kroz tražilo i samo napred!

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Pipl!
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2011, 10:04:53 posle podne »
Tehničke detalje prepuštam ostalima,ali ja samo mogu da primetim da gospođica na poslednjij fotografiji neverovatno liči na
Hilary Swank!
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Pipl!
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 08, 2011, 01:38:02 pre podne »
Na poslednjoj nije dobra kompozicija - previše si spustio aparat i odfikario čelo na najnesrećniji mogući način. Čela nema, zakačio si i naočare itd, a ukupna scena je takva da ne dopušta ovoliko kasapljenja. No offense. ;)

Sa trećom si hteo neku klasiku, ali nisi baš nekako uspeo da se uklopiš. Višak elemenata u kadru nekako smeta, svetlo nije toliko upečatljivo...

Ali zato si sa prve dve navukao dovoljno plusića da se prethodne zamerke i ne osećaju u zbiru. Sjajne kompozicije, lep kontrast... odlično! :)

Pozdrav

P.S. Prijateljski savet: poradi na potpisu, tj. njegovom maksimalnom suzbijanju - previše šljašti, napadan je.
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2011, 01:41:03 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Pipl!
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 08, 2011, 08:47:27 pre podne »
Na prvoj je senka s drveta padala na lice osobe,a ostala je svetlost na podrucju ociju,meni je to ok,senke sam malo ublazio i zadrzao atmosferu kakva je bila..recimo o atmosferi vodim racuna,da je zadrzim na slikama.znaci,neskiadam senke samo da bi ih skinuo.mozda sam mogao da ih pojacam al onda bi se to odrazilo na ostatak slike..a da to izbegnem..nisam jos takav maher i obradi  ;D slikano sa canon 500d i 50mm f1.4
Sto se tice druge,meni recimo smetaju vrata i kvaka koji su preblizu glave..jbg,to mi je bio negde 2-3.nedelja sa dslr-om...tad jos nisam obracao paznju na detalje te vrste..dali je svetlo lose il ne...atmosfera je nedirnuta.slikano sa canon 500d i 18-55mm,onaj kit(a) objektiv.
Ova 3 sa snegom...je definitivno najvise obradjivana od svih...retusiranje i boje.recimo nebo je bilo potpuno spaljeno..slikano isto kao prethodna.
I zadnja sa Hilari Svonk..to je moj 1.dan sa acr.imao sam onaj bibble 5 sto mi je neko preporucio..al sam skinuo posle dana acr a bibbe 5 obrisao..na toj mi je ciljano takav kadar osim sto sam mrvicu naocara odsekao.to je verovatno zato sto sam sa posudjenim teletom slikao (55-200mm).jedino me boje zbunjuju na njoj,nekako mi fotka izgleda kao lizalica...moram jos da naucim baratati sa acr-om.
eto,malo da pojasnim... ;D

PS-zamenio sam drugu i trecu..al shvatili ste  :P
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2011, 08:49:26 pre podne od strane Damir plavotic »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pipl!
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2011, 05:25:54 posle podne »

  Stvarno sam bio nedorecen sa izjavom u vezi kompozicije, pa se sad izvinjavam.
  Elem, sve sto je StORM48 rekao stoji, a sto se tice nacina na koji Damir prilazi kompoziciji mi je zanimljiv jer imam utisak da sagledava (ocigledno intuitivno) odnos tonsko-valerski povrsina u kadru. To je vrlo neobicno i vrlo likovno. Prve dve fotke su celovite, a druge dve mi lice na pokusaj reklame, zelje da se nesto kaze vise, (kao na primer, plakat) i nije slucajno sto je stavljen potpis (koji je totalno neprikladan za fotografiju) tamo gde bi mogao da ide neki tekst. Posto su prve dve fotke skladnije potpis kao imitacija teksta je suvisan dok na druge dve "zamenjuju" ili upotpunjuju pricu ili prazan prostor.
Slicni kadrovi se "prave" kad je u pitanju strip ili story board. Ne znam da li je Damir ljubitelj stripa ili reklama ali kao da to ima uticaj na njega.
  Sto se tice"paukove mreze", to mozemo nekom drugom prilikom, ako nekog zanima. ;)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže dax plavers

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 591
    • Pogledaj profil
Odg: Pipl!
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2011, 05:52:44 posle podne »
Imao sam vec jednom objasnjenja mojih fotki tj.citanja kako je to tip nazvao..ja nemam bas znanja da teoretisem..jednostavno,ugodnost oku je to sto mi fotografiju cini dobrom..i da,dobro si to rekao,inutitivno...to je definitivno tako.a stripve,nikad citao..samo fanzine! ;)
i tnx za vreme sto si utrosio na analizu radova  :D