Autor Tema: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚  (Pročitano 8343 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mikronac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« poslato: Septembar 19, 2011, 11:13:04 posle podne »
Da li neko od admina moze da mi da odgovor zasto mi je obrisana poruka koju sam stavio na forumu juce ili prekjuce a tice se BMFota u NS, memorijske kartice i slicno??? NE verujem!
FujiFilm S2800HD

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #1 poslato: Septembar 20, 2011, 07:59:43 pre podne »
Nisam admin, ali odmah mogu da ti kažem da takva tema uvek ima skoro stoprocentnu verovatnoću da preraste u nekontrolisani flejm, u kojem je posle nekog vremena jako teško razlučiti ko piše iz sopstvenog iskustva, a ko piše iz kancelarije suparničke firme.

Naprosto, poučena dosadašanjim iskustvom, verujem da je administracija rešila da preseče odmah dok  stvari ne izmaknu kontroli.

Meni su pre 2 godine  prodali već upotrebljavan laptop, i o tome sam pisao na drugom forumu, a i na svom blogu bez da pominjem ime prodavca
http://zoranrodic.in.rs/blog/2009/12/kupovina-polovnog-po-ceni-novog-uz-garanciju-od-1-godine/

Nadam se da razumeš šta želim reći, pa i to da se ne pronađeš u ovim pisanijama kao optuženi.
« Poslednja izmena: Septembar 20, 2011, 08:32:19 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže mikronac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #2 poslato: Septembar 20, 2011, 10:00:11 pre podne »
Naravno, objasnio mi je Ljubo preko privatne poruke...
Svasta sam se nagledao, radio sam kao serviser racunara i znam kakve se sve petljavine rade, od stavljanja servisiranih ploca do hard diskova kojima je menjana stampana ploca i slicno, ali da je neko pakovao koristenu memoriju u plastificiranu ambalazu i prodaje je kao da je nova.... To jos nisam ni video, ni cuo, dok se licno nisam uverio....
FujiFilm S2800HD

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #3 poslato: Septembar 21, 2011, 01:45:35 pre podne »
Niko nije pakovao koristenu karticu.

Karticu je polomio onaj ko je vadio iz tog pakovanja.

Pred mojim ocima je prodavacica u jednoj prodavnici, u zelji da se napravi pametna, tako slomila karticu.

Danas su kartice jeftine i spadaju u potrosnu robu i nema logickog opravdanja da se bilo kakve mahinacije izvode sa njima.
Kostaju koliko i jedno pice u osrednjoj kafani.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #4 poslato: Septembar 21, 2011, 03:28:35 pre podne »
Bila je zakljucana neko vreme, a onda je verovatno Admin shvatio da moze i da je obrise, jer nije ni zapoceta :)

Ako se krene sa bacanjem hejta ima daleko da doguramo, jer zivimo u ovoj zemlji Srbiji. Ja cak ponekad razmisljam da odem odavde :)
Mozda je bolje da se zadrzimo ne preporukama za mesta gde su ljudi imali pozitivna iskustva.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mikronac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #5 poslato: Septembar 21, 2011, 11:11:26 posle podne »
Zare, kako zapakovana Transcendova kartica moće da ima ime NIKON D3100 i tako zapakovana je meni data u ruke? Kad sam došao kući očima nisam verovao!

Izmena: Pomenutu karticu sam pratio 3200 dinara 15.12.2010 u pomenutoj prodavnici, a pre 5 dana je koštala 2500 dinara.
Ne znam u kojim to "osrednjim" kafanama toliko kosta piće...

Pre 4 godine sam kupio Transcendovu flash memoriju od 2GB i platio je 1200 dinara, a pre 8 godina sam kupio isto Transcendovu memoriju od 256MB i platio je nesto brutalno puno, ne secam se tacno koliko pa necu da lupam. Obe memorije rade i dan danas besprekorno. Sad kad sam kupio 8GB class 10, ne bih da je menjam nakon nepunih godinu dana jer mislim da nije potrebno, ali ako nešto kupim, hoću da to što kupim bude novo i novo i novo, a ne koristeno. U tome je poenta

Još želim da kažem da memorije nisu toliko jeftine kao što to izgleda. Povećava se kapacitet za duplo za približno istu istu cenu na svakih dve godine.

Pre 10 godina kad se koristio Windows 98, njegova instalacija je bila cini mi se cca 300 MB, a danas ako hocu da instaliram Windows 7, i uz to 64 bitnu verziju, ne mogu da prodjem bez 10GB samo sa clean instalacijom... Instalacija Photoshopa 7 nije bila 1.5 GB kao danasnje verzije CS5, toga se sigurno sećate...

Tako mi je i veličina fotke pre 7-8 godina bila je max 800kB na mom malecnom Olympusu C-310 Zoom pa mi je xD kartica od 256MB bila dovoljna i radi i danas, a opaljeno je bar 15000 do 20000 fotki sa njim.
Danas gotovo svaki aparat daje nabudzene fotke (ne govorim o dSLR, nego o ostatku) čija je velicina jedne fotke od 3 do 6-7 MB.

Pod memorijom ovde mislim na memorijske kartice i fleseve i za njih kazem da nisu jeftine... Pa kupih eksterni hard disk od 500GB za 6200 din, a memorijsku karticu od 8GB za 3200... Je l' i dalje jeftino? Ako to dvoje poredimo, ta kartica bi trebalo da košta 80-90 dinara, a košta 30-40 puta više...
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2011, 12:17:22 posle podne od strane mikronac »
FujiFilm S2800HD

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #6 poslato: Septembar 23, 2011, 04:42:37 posle podne »
Pazi, i meni su pre koju godinu negde uvalili koriscenu SD karticu. Provalio sam po kontaktima koji su bili fino izgrebani.
Ne bi mi ni palo na pamet da je gledam, da nije nesto bagovito radila, pa sam mislio da je reklamiram.
Na kraju se ispostavilo da je fotoaparat bio kriv.
Evo je i dan danas radi savrseno.


Razumem tvoje ogorcenje.
Nije nemoguce da u radnju svrati kupac za zamerkom na rad svog gadgeta, i da onda prodavac dohvati prvu karticu sa rafa da bi proverio stanje stvari.
Posle je naravno uredno upakuje u ambalazu i vrati u prodaju.

Isto tako se sigurno desi  da je neko nezadovoljan radom kartice i da resi da je vrati (kolko bese zakonski rok kod nas, 3 ili 7 dana ili tako nesto?)
Par puta se i meni desilo da vratim (blago izgreban) proizvod cijim radom nisam bio zadovoljan.
Gledao sam da prodjem jeftinije, ali se posle ispostavilo da proizvod ne zadovoljava (vec niske ) deklarisane standarde, i da mi je prakticno neupotrebljiv. "Ko ne plati na mostu..." :)
Ne sumnjam da oni sve vracene proizvode istestiraju, i ako se uvere u ispravnost ponovo puste u prodaju.

Nije to nista neuobicajeno, desava se i u zapadnim zemljama. Dosta robe kupljene preko neta se vraca prodavcu, i u zavisnosti od stanja (koliko je osteceno, obijeno ili izgrebano tokom nekih 10 dana koriscenja i transporta) svrstava se u odredjene kategorije i prodaje i po nizoj ceni.

Bitno je da je roba potpuno funkcionalna/ispravna, i da dobijas punu garanciju.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #7 poslato: Septembar 23, 2011, 10:58:50 posle podne »
Ovo sto ti je Cronnin napisao je tacno. Takve se stvari desavaju, nije dzentlmentski al' je trgovacki ;)

Citat
Pod memorijom ovde mislim na memorijske kartice i fleseve i za njih kazem da nisu jeftine... Pa kupih eksterni hard disk od 500GB za 6200 din, a memorijsku karticu od 8GB za 3200... Je l' i dalje jeftino? Ako to dvoje poredimo, ta kartica bi trebalo da košta 80-90 dinara, a košta 30-40 puta više...

I to je u neku ruku tacno, ali ne treba da zaboravis, fotografija je skup hobi ;)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže mikronac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #8 poslato: Septembar 24, 2011, 12:20:49 posle podne »
Fotografija jeste skup hobi, ali korištenje memorijskih kartica nije ograničeno na fotoaparate... Danas gledam cenovnik jedne prodavnice, Transcend/Kingson 8GB, class 10, za 1200 dinara... Kod njih ista 2500 dinara...
Druga je stvar sto u Novom Sadu bukvano na jednom mestu mozes da odes i kupis fotoaparat po normalnoj ceni, dok su gedzeti abnormalno skupi... U ostalim prodavnicama tehnike, gde se fotoaparati prodaju cisto da kazu da ih imaju i da nekog preveslaju, cene su neverovatno visoke... Na Spensu je pre mesen dana Canon 1000D bio cca 55000 din... :D

Karitca jeste funkcionalna i ispravna, ali pre par godina se opekoh na taj način kad mi crče matična ploča 7 dana po isteku garancije... Ako sam ja mogao da ugradjujem u mom servisu nekoristenu robu, a falš roba se vraćala dobavljaču i slično, neverovatno mi je da se to ovde ne radi...

Još sam primetio da ovaj novi zakon o zastiti potrosaca ovde ne pije vode... Upoznati su prodavci s njime ali ne i narod pa ih prodavci veslaju kao blesave... I dalje im pričaju priče kako, kad se reklamira uređaj, da će isti biti popravljen u roku od 45 dana, a ne kažu mu da imaju pravo da vrate to što su kupili u roku od 15 dana i zamene za drugo ispravno (ukoliko nesto ima defekat) ili da traže nazad novac...

Meni je reklamirano sve jer mi nije dao 3 računa, i on to zna pa ćuti...
FujiFilm S2800HD

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #9 poslato: Septembar 24, 2011, 03:19:20 posle podne »
Cini mi se Mikronac da pises pomalo konfuzno, bice da si jos uvek pod utiskom dogadjaja.
Ne mogu tacno da pratim sve sto si napisao. Puno skaces sa dogadjaja na dogadjaj, a ne pravis uvod.

Ako nista drugo, mozes da se pohvalis da zivis u  jednoj od najskupljih drzava na svetu. Nov 1000D je 250E u USA :)

Sto se tice povracaja robe, kod njih je zakon da se tako vracena roba ne sme vise prodavati kao nova.
Ne znam tacno kakav je zakon kod nas.
Mozda bi bas zato bilo korisnije da neko pronadje regulativu i da napise adrese i telefone trzisne inspekcije gde bi se potencijalni nezadovoljan kupac mogao boriti za svoja prava.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mikronac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #10 poslato: Septembar 24, 2011, 06:59:41 posle podne »
Sve sto napisem vazi u ovom, a nazalost i u globalnom slucaju, je tačno, samo ne znam šta je konfuzno pa ću da razjasnim sve što napisah u prošloj poruci:

1. Potvrdio sam da je fotografija skup hobi, i nadam se da se slazete time.
2. Kupovina microSD, miniSD, MMC, xD, SD, SDHC kartice (ili bilo koje druge) u prodavnici gde se prodaju fotoparati i ostala video oprema ne znači da ću istu da umetnem u fotoaparat i da je samo koristim u te svrhe. Mogu da je koristim kao flash memoriju pomoću card readera...
3. Na jednom mestu ne možeš da kupiš sve što ti treba, npr: fotoaparat, karticu, punjač, ruksak, torbu... Ono što bi te odradili u drugoj prodavnici na samom fotoaparatu, u prodavnici video/foto opreme te oderu na memoriji, punjačima, staklima, itd... Sad ja trebam da potrošim još pola dana na hodanje po gradu da vidim gde ću da kupim memoriju za 500 din manje, gde baterije, gde punjač... Nemam taj dan...
4. Primer fotoaparata koji je na Spensu kostao 50-55k dinara je primer onog prethodnog napisanog. U prodavnici foto opreme, naci ces ovaj fotoaparat za manje pare, ali dok kupiš ostalo, doći ćeš na isto... S tim, da kad ga kupiš u skupljoj prodavnici koja prodaje TV-ove ili DVD playere, memorija neće biti 3000 dinara nego 2000 dinara... Nevermind, hoću da kažem da, bar ja, više nikad neću kupiti više proizvoda na jednom mestu!
Nema šanse...
5. Cronnin je spomenuo funkcionalnost kartice... Povezao sam to sa mojim lošim iskustvom o matičnoj ploči... Drži vodu dok majstori odu... Servisiraj je jednom, servisiraj je drugi put, treći put... Kad je trebalo servisirati 4. put... E, pa vama je istekla garancija, kupite novu...
6. Pominjanje zakona o zastiti potrošača je podstaknuto time da narod nema pojma na šta sve ima a na šta nema pravo, dok ja znam šta imam i šta nemam pravo, ali šta da radim kad je meni taj čovek dva puta dao falš/korištenu memoriju? Fotoaparat koji sam kupio je možda korišten, nemam pojma zašto tako ne bi bilo? Drugi primera ima mnogo... Uđite u bilo koju radnju koja prodaje mobilne telefone i pitajte koliko garancije daju... 6 meseci? Svaki uređaj, po novom zakonu mora da ima minimalno 2 godine garancije... Kako svi nesmetano drže radnje i prodaju sa garancijom od 6 meseci? Zato sto se narod ne zali jer nije upućeni ni u šta, pa tek kad vide da su preveslani počnu da reaguju a tad je kasno... A i inspekcije i agencije nisu baš zainteresovane za te slučajeve, pitam se samo zašto...
7. Ne treba tržišna inspekcija nego agencija za zaštitu potrošača...

Ne znam da li sam bio jasniji, ako nisam... Onda sam stvarno konfuzan... Ispitni rok još traje i ubija me u pojam...
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2011, 11:47:14 posle podne od strane mikronac »
FujiFilm S2800HD

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #11 poslato: Septembar 26, 2011, 11:51:35 pre podne »
A i inspekcije i agencije nisu baš zainteresovane za te slučajeve, pitam se samo zašto


Zato sto postoje oni koji traze garanciju od 2 godine i na patike.


P.S. Da podsetim, patike su 10 puta skuplje od kartica.

[Edit by StORM48: Nećemo takve kvalifikacije]
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2011, 09:52:25 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže mikronac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #12 poslato: Septembar 26, 2011, 08:09:28 posle podne »
Žare, ne sviđa mi se tvoj ton nimalo. Kao da provociraš. Nisam pominjao nikakve patike i obuću nego ovde pričam prvenstveno pričam za tehniku.

To sam i rekao: Svaki uređaj MORA imati bar 2 godine garancije (seti se da su i na pcfoto.biz garancije bile jednu godinu pa su 1.1.2011. garancije bile na 2 godine)...

Uostalom, ako postoji radnja koja daje garanciju i na patike, i ako su falš, ti ih ne bi vratio nego bi rekao: Nema veze, i onako su samo 6k ili 10k ili 30k dinara? Ma da... I da li bi platio te iste patike onoliko koliko kostaju a da ih je pre tebe neko nosio a oni ih oprali i prodali tebi??? Opet... MA DA!

I da, ako već porediš kartice sa cenom pića i patikama, red bi bilo da napišeš gde ima tako jeftinih patika i kafića u NS (video sam na forumu da voziš auto NS-ovi tablica) pa bih tu informaciju jako cenio.... Šta ćeš, studentarija...

I prošetaj tim istim Novim Sadom, dovoljno je Bulevarom Oslobođenja, Jevrejskom i pasažima po Jovinoj i Dunavskoj, i javi mi da li neka od onih šupa koje švercuju telefone daje dužu garanciju od 6 meseci i da li dobiješ fiskalni račun?


PS. Žare, nabavi mi 3 karitce od 8GB, class 10, a ja ću ti platiti 3 pića.
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2011, 08:17:38 posle podne od strane mikronac »
FujiFilm S2800HD

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #13 poslato: Septembar 26, 2011, 08:25:49 posle podne »
Žare, ne sviđa mi se tvoj ton nimalo. Kao da provociraš. Nisam pominjao nikakve patike i obuću nego ovde pričam prvenstveno pričam za tehniku.

Sad ti je valjda jasno sto je odmah prva tema spaljena u startu. Uvek se pojavi neko ko Zare i krene da razbacuje hepo kocke.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže mikronac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanje zasto mi je obrisana tema koju sam stavio na ovom forumu?‚
« Odgovor #14 poslato: Septembar 26, 2011, 08:34:17 posle podne »
Sad ti je valjda jasno sto je odmah prva tema spaljena u startu. Uvek se pojavi neko ko Zare i krene da razbacuje hepo kocke.

Jasno mi je da uvek postoje 2 strane, jedna tvrdi jedno, druga drugo, ali mislim da ozbiljna osoba naziva nekog pogrdnim imenima  jer se bori za svoja prava koja su i onako potisnuta negde u stranu...
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2011, 09:54:00 posle podne od strane StORM48 »
FujiFilm S2800HD