Autor Tema: Da li da kupim sony a200?  (Pročitano 5921 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zeljkot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Da li da kupim sony a200?
« poslato: Septembar 18, 2011, 11:54:51 posle podne »
Pozdrav, nudi mi se doticni aparat, jako malo koristen, sa 2 objektiva 18-70 i 55-200, i full opremom, kutija....

Kaze da je ispucano maksimalno 300-400 slika.

Koliko ovo vredi realno.

pozzz

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2011, 12:24:01 pre podne »
Zavisi za šta. Ako je za baš male pare i ako planiraš da ga koristiš dok ne crkne, onda je MOŽDA i moguće naći modalitet u kojem bi se takva kupovina mogla svrstati u povoljne.

Ako posle poželiš da pređeš na bolje telo, da uzmeš bolje objektive, očekuje te brodolom, jer je Sony užasno slabo podržan kod nas, za razliku od Canon i Nikon opreme.

Pozdrav

Van mreže zeljkot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2011, 12:34:07 pre podne »
nudi se za 300e, do sada sam bio na sx100 canon, takodje nemam pojma kakvi su to objektivi, koliki je zum na njima...?

koristio bih za kucnu varijantu, klinci, odmor, izlet...

Van mreže lancia88

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 500
    • Pogledaj profil
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2011, 01:18:12 pre podne »
Pozdrav,

pa, za APS-c i nije tako strasno za Sony, jer postoji obilje Minolta AF opreme, koje ga cak cini i provlacnijim od C/N kupovine, ali A200 je nesto sto zaista inklinira ka slepoj ulici u fotografiji. Prelazak na bilo sta bolje podrazumeva i napustanje tog tela, a ne samo objektiva, a iako je svojevremeno 18-70 bio mozda i najisplativiji kit-objektiv, sada je vec debelo prevazidjen i sa Canon i sa Nikon strane, pa je prelazak na bilo sta bolje od pomenute kombinacije zapravo prelazak na ceo drugi sistem. Da li bi to bila A700 ili nesto vise, ili cak drugi proizvodjac - potpuno je svejedno. Kao neko ko se dugo mlatio sa Sony-jem, ukljuciv i sve sto si naveo od opreme&aparature, mislim da danas treba preskociti pomenutu kombinaciju, cak i za manje para. Problem nije u tome da li to vredi tog novca, naprotiv, sasvim sam siguran da vredi i da je sve to dobro, ali bilo kakav pokusaj usavrsavanja i prelaska na visi nivo, tesko je moguce da prodje relativno bezbolno kao kada bi pazario neku drugaciju osnovu od ove.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2011, 01:24:29 pre podne »
@zeljkot
Uff... ne zameri na kontra-pitanju, ali - da li Ti je poznato da je način korišćenja DSLR-ova prilično različit u odnosu na kompakt aparate? Po pitanju naslućujem da bi to mogla biti vrlo pogrešna odluka.

Ako insistiraš na DSLR-u, lako ćeš se uhodati u nekom periodu, ako budeš imao volje da naučiš. U tom slučaju je mnogo bolje potpuno izbeći Sony i potražiti nešto u rangu Canon EOS 1000D sa 18-55 IS objektivom, jer je to oprema koju ćeš moći lako da preprodaš u slučaju da Ti se cela stvar ipak ne svidi, a lakše ćeš dobiti i pomoć od nekoga ko ima iskustva sa Canon aparatima :)

Pozdrav

Van mreže zeljkot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 19, 2011, 11:40:34 posle podne »
Momci mislim da ste skroz u pravu, odustao sam od kupovine A200. Naime, Dslr je zamene jos nepoznanica, tako da...

Van mreže zeljkot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2011, 10:50:15 posle podne »
Samo da javim da sam ipak osta u 2 lizi :), uzeo sam naime Fuji s2950.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 20, 2011, 11:13:43 posle podne »
Čestitke od mene! :)
Ako nisi siguran u potrebe, i bolje je preskočiti DSLR. Kad budeš bio dovoljno motivisan da se ozbiljnije upustiš u fotografiju, lako ćeš uzeti jači aparat. ;)

Samo se Ti nama ovde pridruži, kači fotke u fotografskim temama, a mi ćemo ih komentarisati i pomoći da se što pre domogneš DSLR-a. :)

Pozdrav

Van mreže zeljkot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 21, 2011, 12:56:51 pre podne »
Naravno, cekam da se malo prolepsa pa da krenemo, verovatno neki HDR.
To mi je onako dosta zanimljivo.

pozzzz

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 21, 2011, 10:04:39 pre podne »
samo pazi da ne preteras sa hdr-om...skini program sns-hdr lite, to je lite verzija najboljeg hdr programa... :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže zeljkot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #10 poslato: Septembar 22, 2011, 12:33:44 posle podne »
Što kažemo mi u Bačkoj - Oću, evo upravo skidam taj preporučeni  program :)

nego, imam jos jedno pitanje, posto sam apsolutni amater sto se tice dslr-ova, a ako bih hteo da udjem u te vode, koji bi mi aparat preporucili za pocetak, ciljna grupa fotografije je - makro i pejzaži.

pozzz

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #11 poslato: Septembar 22, 2011, 12:57:51 posle podne »
Pa aparat je tu samo početak priče.U celoj priči mnogo su bitniji objektivi.Moja preporuka je neko entery telo iz Canon ili Nikon tabora.Da li bi kupio novo ili nisi gadljiv na polovno?

Van mreže zeljkot

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Da li da kupim sony a200?
« Odgovor #12 poslato: Septembar 23, 2011, 11:53:40 pre podne »
Pa s obzirom na cenu :) novih , verovatno polovno, šalim se malo.
Nisam gadljiv ni na polovno ako je gazda čuvao aparat kao sto i ja cuvam moju tehniku :) .
Imao sam zadnje 3 godine Canon SX100, mnogo lepih trenutaka sam zabeležio sa njime, posle svega kada sam ga prodao, na sebi bukvalno nije imao tačkicu ili zarez, al se nahvalih ;) , ali tako je.

Znaci ako se ima tako nesto spreman sam za dogovor.