Autor Tema: pomoc!  (Pročitano 5700 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
pomoc!
« poslato: Septembar 06, 2011, 06:44:57 posle podne »
razgovarao sam sa drugom oko kupovine novog aparata. njegova dilema je canon 600 D ili 6o D. kupio je nov 15-85. fotografise svasta nesto.medjutim culi smo razne price.zbunjujuce. kazu da je bolji 600 D od 60 D  iako je 60 D u visoj klasi. pa prosto trazimo pomoc od ljudi koji vise znaju o tome. hvala svima

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 06, 2011, 07:59:08 posle podne »
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2011, 08:02:00 posle podne od strane neo »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: pomoc!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 06, 2011, 08:04:36 posle podne »
Nije bolji, ali je identičan po pitanju kvaliteta fotografija. E sad, fazon je u tome da ni 60D nije ni toliko skuplji, pa ako nekom više godi krupnije, udobnije i brže telo, sa statusnim displejem, većim tražilom, boljim AF-om i elektronskim poravnanjem, onda je je bolje uzeti njega.

Ako je bitno da telo bude manje, onda je 600D rešenje.

Da ponovim - po kvalitetu fotografije se ne razlikuju - razlikuju se "samo" po performansama i udobnošću korišćenja. Nekome to ne znači mnogo, a nekome znači sve. Eto baš drug Neo i njegova draga imaju dva aparata čiji je IQ (image quality) identičan, ali su aparati drastično različitih klasa, pa Ti može pojasniti iz prve ruke. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2011, 08:06:20 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc!
« Odgovor #3 poslato: Septembar 06, 2011, 08:27:46 posle podne »
hvala na konkretnom odgovoru. evo sad me mraci da li da mozda kupi polovan 7 D. nesto je nasao u oglasu oko 30000 okidanja za 800 evra. spasavajte.

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc!
« Odgovor #4 poslato: Septembar 09, 2011, 07:31:39 posle podne »
niste mi nista rekli da li vredi pre kupiti nov caon 60 D il polovan canon 7 D sa 30 000 okidanja? za oko 800 evra.naravno uz aparat bi isao 15-85. hvala jos jednom

Van mreže milas

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 557
  • Pol: Muškarac
    • mmilanovic
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc!
« Odgovor #5 poslato: Septembar 09, 2011, 09:15:45 posle podne »
Probao sam danas 600D i nisam zadovoljan gripom (i dalje), mislio sam da je nesto vise napredovao u odnosu na 500D. Ipak je tu 60D u bitnoj prednosti.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: pomoc!
« Odgovor #6 poslato: Septembar 09, 2011, 10:00:53 posle podne »
@Bodo
Ako nemaš prethodnog iskustva sa DSLR-ovima - NE.
Više puta sam o tome pisao, a ponoviću i sad - aparati klase 7D/D300/D7000 jesu moćni, ali bez dovoljno iskustva dovode do frustracija i okrivljivanja aparata za promašaje koje je uzrokovao fotograf.

7D nosi isti senzor koji su kasnije preuzeli 550D, 60D i 600D, tako da - što se tiče kvaliteta, tu su jednaki. 7D donosi bitna poboljšanja kada je fotografisanje akcije u pitanju. Znači, ekstremno je brz, ima izuzetan AF, robustan je, zaptiven itd, ali i težak za baratanje bez prethodnog iskustva.

@millas
Pa sad... neće on nikad biti kao 60D, ali ne bih baš rekao da nije napredovao. Dimenzije jesu promenjene i jednostavno se oseća razlika. Još kad se natovari baterijski grip...

Pozdrav

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc!
« Odgovor #7 poslato: Septembar 09, 2011, 10:28:26 posle podne »
veoma bih se zahvalio STORM-u 48. momak je krajnje fer i korektan.hoce svakom da pomogne i pravilno ga uputi u tajne foografije pa i same tehnike(mislim na opremu).nije sebican vec pokusava da ljudima skrene paznju na detalje oko kupovine foto opreme da ne bi gresili i bacali pare nepotrebno ili ubrzo prodavali svoju tehniku. bar meni mnogo znace saveti takvih poznavalaca poput njega. hvala jos jednom

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: pomoc!
« Odgovor #8 poslato: Septembar 09, 2011, 10:50:12 posle podne »
Joj... nema potrebe da izazivaš rumene obraze na meni :)

Hvala na komplimentima, forumi za to i služe. Nema sumnje da ćeš jednog trenutka dostići i prestići nivo znanja koji jedan 7D zahteva, ali je bolje da ne bacaš novac sada, ako ćeš ga koristiti na nivou nekog 600D, 60D itd, jer je bolje sačuvati pare, pa onda za neko vreme kupiti neki još bolji - 7D Mark II. ;)

Pozdrav

Van mreže Hornet

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc!
« Odgovor #9 poslato: Septembar 09, 2011, 10:51:12 posle podne »
Eh, to je naš drug član olujni...  ;)

Van mreže Bodo

  • Junior
  • *
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc!
« Odgovor #10 poslato: Septembar 10, 2011, 01:01:08 pre podne »
jako pozitivno uticete na mene i moje prijatelje koji za sada iz prikrajka posecuju ovaj forum.  svi su dosli do istog zakljucka.da ste svi sjajni i da ste kao jedna velika porodica koja se medjusobno pomaze.i da se skoro svi znate.(bar tako deluje) voleo bih da se upoznam sa nekima od vas pa da iskustva iz foto sveta jos bolje prenesemo jedni drugima. pozdrav za sve dobre ljude koji su na ovom forumu.