Autor Tema: Problem sa memorijskom karticom  (Pročitano 9471 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nadezica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Problem sa memorijskom karticom
« poslato: Avgust 17, 2011, 03:12:18 posle podne »
Cao svima, imam fuji finepix S2500HD sa Kingston SDHC karticom od 8GB, i problem sa prebacivanjem slika sa odmora na komp. Nije ovo prvi put, isto se desavalo jos dva puta u proteklih godinu dana, ali sad mi je vec malo previse - imam nesto preko 800 slika, u nekom normalnom formatu, i moj komp ne vidi ni jednu kada ih povezem, a ni kod drugara nije video komp nista - samo javlja da je "device busy". Imam pomocno resenje - da prebacujem po nekoliko slika na internu memoriju, izvadim karticu, i onda komp vidi slike...ali interna je majusna, stane svega 5-7 slika, pa kad pomnozim sa mojih osam stotina i kusur, dodje mi da se upucam!
Mislim, izvodljivo je to  :o ali mi nije jasno sto se desava, i kako da sprecim - sad moram da skinem te slike... Kad je manji broj slika, nema tih problema, ali ne znam o kojoj brojci je bas tacno rec, tj, mogla bi da proverim.. mislim da sam je formatirala posle tog prvog slucaja, ali ne secam se tacno :P
Pomagajte, ja ne mogu ocima da gledam taj aparat trenutno!

Van mreže tik-tak

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 689
  • Pol: Muškarac
  • ex djukxxx
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa memorijskom karticom
« Odgovor #1 poslato: Avgust 17, 2011, 03:42:53 posle podne »
mozda ti je komp slab pa ne moze da ucita.
Nikon D90
nikkor 18-105mm, Nikon AF 50mm f/1.8D,
Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG MACRO SUPER 2
SB-900
manfrotto 055xprob,804rc2

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa memorijskom karticom
« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2011, 03:45:17 posle podne »
1. Odes kod nekoga ko ima laptop, ubacis karticu unutra, i prebacis direktno na svoj USB flash (koji poneses sa sobom).
Tako ces i da utvrdis da li ti je sa karticom sve u redu. Ako jeste onda:

2. Kupis card reader. Vidjao sam slicne ovome u Metrou za cirka 200 din.




"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Nadezica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa memorijskom karticom
« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2011, 11:20:56 posle podne »
@cronin: hvaaala - ovo sa laptopom je uspelo!!!
to znaci da je kartica ok - sto je bolja varijanta, mada i dalje nisam sigurna gde je bas problem - mozda u gajtanu fotoaparata? ili u kompu?
moram da priznam da je bilo ipak nesto iznad 6GB slika, a kartica je od 8GB, pa mozda i to igra neku ulogu...
u svakom slucaju, dokopah se slikica ;D

Van mreže Djenka

  • Član
  • **
  • Poruke: 124
    • Pogledaj profil
    • http://www.astronomija.co.rs/
Odg: Problem sa memorijskom karticom
« Odgovor #4 poslato: Avgust 18, 2011, 07:55:47 pre podne »
Nije kabl, a ni komp, cim mozes da prebacis slike iz interne memorije aparata. Probaj da formatizujes karticu.
Fotografija ili Astronomija? Astrofotografija! :)
www.astronomija.co.rs

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Problem sa memorijskom karticom
« Odgovor #5 poslato: Avgust 18, 2011, 10:00:30 pre podne »
Ovo je cest problem kod WinXP i Viste, mislim da su u pitanju driveri, problem je kod prebacivanja vece kolicine podataka odjednom.

Van mreže Nadezica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa memorijskom karticom
« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2011, 10:02:35 pre podne »
@Djenka: formatirala sam je sad kad sam skinula slike, samo se pitam da li ce opet isto da se desi kad naskljocam 6GB sledeci put (priznajem da mi je trebalo 15 dana - tako da je pitanje kad ce se to ponovo dogoditi)?

Van mreže Nadezica

  • Junior
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa memorijskom karticom
« Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2011, 10:05:35 pre podne »
@Crni_bombarder: ima tu istine - na laptopu nije bio XP, vec Windows 7 - vidis! ne bi mi to palo na pamet ;)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa memorijskom karticom
« Odgovor #8 poslato: Avgust 18, 2011, 10:58:35 pre podne »
Kada citas direktno sa kartice, bilo to preko eksternog card readera ili internog koji je ugradjen u laptop, on tu karticu vidi kao eksternu memoriju.
Cak imas i citace koji na to podsecaju :)

Kada je kartica u aparatu, racunar onda komunicira sa karticom preko treceg lica - fotoaparata. Kvalitet ove veze zavisi od toga koliko su dobri drajveri, ali cak i sa najboljim drajverima se desava da hradware fotoaparata ogranicava brzinu/kvalitet prenosa. Posto je veza spora, a u aparatu ima mnogo slika, ponekad mu treba po 10-15 minuta samo da ucita 'preview' i da pokaze sta uopste ima na kartici. Samo prebacivanje moze da traje po sat-dva.

Win7 definitivvno bolje radi sa memorijskim karticama, a verovatno i sa novim fotoaparatima.
Povremeno formatiranje kartice u samom fotoaparatu takodje nije na odmet.
Nabacis neki SDHC USB 2.0 citac i mirna si.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Na mreži Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa memorijskom karticom
« Odgovor #9 poslato: Januar 30, 2013, 12:22:57 pre podne »
@Djenka: formatirala sam je sad kad sam skinula slike, samo se pitam da li ce opet isto da se desi kad naskljocam 6GB sledeci put (priznajem da mi je trebalo 15 dana - tako da je pitanje kad ce se to ponovo dogoditi)?
Iako je tema stara malo prelistavam stare teme i nasao sam ovo pitanje neodlucnosti.Gledaj, negdje sam nasao na internetu da nije preporucljivo puniti memorijsku karticu bas do samog kapaciteta(u tvom slucaju 8 GB!), uvijek ostavi najmanje 3-4 fotografije slobodne i onda zamijeni karticu. Ja tako radim na svadbama i nikad nemam problema sa mem.karticama SDHC!Bitan je povremeno i format, ali to mozes uraditi i jednom mjesecno. ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L