Autor Tema: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce  (Pročitano 8723 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« poslato: Jul 30, 2011, 03:06:01 pre podne »
u cemu je razlika?

http://www.bmfoto.rs/product_hoya-cpl-72mm-mc_2296

http://www.bmfoto.rs/product_hoya-cpl-pro-1-digital-72-mm_2401


Da li moze neka preporuka za neki tripod do 100 evra koji se moze uzeti kod nas?
I da li mzoe preporuka za neku torbu na rame koja ne vristi na sav glas: " U meni je aparat, i skupa oprema, ukradite me!" :D Takodje da ima kod nas da se kupi!
Hvala! :D

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2011, 08:19:49 pre podne »


Da li moze neka preporuka za neki tripod do 100 evra koji se moze uzeti kod nas?

Gde je 100,tu je i 120  ;D  Stativ za svaku preporuku!
http://pcfoto.biz/vanguard-alta-234ab
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Grizli

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1125
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #2 poslato: Jul 30, 2011, 11:19:29 pre podne »
najbolje ti je tamo gde piše na torbi Vanguard/Samsonite ili šta već da našiješ prišivač ili ga ukloniš ,tako će torba izgledati matorije  8)
hard core punk we live together, resist now and forever
Nikon owner
''Get as much,if not all,done in camera ''-Bryan Peterson

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #3 poslato: Jul 30, 2011, 07:02:43 posle podne »
e svidja mi se tripod,i nosivost je odgovarajuca! tnx svetleca!
celoj ovoj zbrci sa cpl-ovima bih dodao i ovog malisu,za kojeg cu se najverovatnije i opredeliti,ali mi treba potvrda da li vredi dati stotku za cpl...
http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/schneider-bw-cirkulacioni-polarizer-72mm-slim-1307.html

a sto se tice torbe,vidim ja da ce biti natezanja.... :(


Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #4 poslato: Jul 31, 2011, 10:06:11 posle podne »
Meni posao završava i cpl od 30e,tako da iz neke srBske perspektive ja bih razliku novca uvek radije potrošila na nešto drugo od opreme  ;) A što se torbe tiče,da bi ti neko preporučio određeni model moraš definisati ,osim što će se nositi na ramenu,i to šta sve od opreme treba stati u nju.
Jer,složićeš se,posatoji razlika između ova dva modela :


Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #5 poslato: Avgust 01, 2011, 05:25:18 pre podne »
dslr,dva objektiva,blic,rez baterija,laptop,punjac,playboy i imenik pun brojeva zgodnih cica!:D :D :D :D
a sto se tice cpl-a,citao sam po forumima da je bolje uzeti nesto sto valja....ako je razlika vidljiva izmedju onog od 30 i ovog od 100,onda cu se strpiti jos malo i kupiti od sl plate,a ako ne problem resen! :D Valjda ce doci jos neko,da udeli po koju pametnu rec... ;)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #6 poslato: Avgust 01, 2011, 08:39:57 pre podne »
Mozda nesto ovako?

Lowepo SlingShot
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neo

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2890
  • Pol: Muškarac
    • 15250692@N05
    • Pogledaj profil
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #7 poslato: Avgust 01, 2011, 08:59:16 pre podne »
....ako je razlika vidljiva izmedju onog od 30 i ovog od 100,onda cu se strpiti jos malo i kupiti od sl plate,a ako ne problem resen!
Mislim da razlika u ceni vredi tog novca.Schneider B+W su fenomenalni filteri i vrede svakog evra!Razlika je više nego uočljiva u odnosu na jeftinije filtere niže klase.

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #8 poslato: Avgust 01, 2011, 07:08:57 posle podne »
e,ja sam mislio da uzmem nesto ovako
http://www.bmfoto.rs/product_national-geographic-ng-2475-earth-explorer-medium-shoulder-bag_1973
ali imam neku suludu ideju da bi bilo najjeftinije da uzmem neki stari drveni kofer koji mi skuplja prasinu i da ga oblozim sundjerom i tapaciram... :D

Van mreže Vocko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 994
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • bud3 - rekreacija 3a ubr3anu generaciju
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #9 poslato: Avgust 02, 2011, 09:47:54 pre podne »
Ne mogu sada da nadjem link za test CPL filtera, ali su se neka "imena" obrukala naspram (mnogo) jeftinije konkurencije.
Uzeo sam neki "made in Japan", zaboravih ime, CPL u Fotodiskontu i zadovoljan sam rezultatima. Verujem da bi sa nekim kvalitetnijim filterom kvalitet slike bio bolji, ali je pitanje koliko bih to zaista primetio i razlika u ceni nije mala.

S' druge strane sto se tice torbe... Ja ih ne podnosim, imam osecaj ko da nosim kesu ili kisobran, a to izbegavam cak i kada pada kisa :D
Kupio sam Vanguard Uprise48, ogroman ranac, prevashodno da bih mogao da popakujem sve na jedno mesto kada putujem negde, sto se pokazalo vise nego prakticnim kada sam isao na put pre par nedelja. Elektronika u jednu torbu, sve ostalo u drugu, ali...
VG48 nije nikako za svakodnevno nosenje, jer je poprilicno veliki, a i kome svaki dan treba celokupna oprema? Licno bih za te potrebe uzeo neki sling ranac sa bocnim otvorom za brzi pristup aparatu (vrlo korisna stvarcica, a vidim da je Zoran vec predlozio tu varijantu).

Videcu ovih dana da sednem da napisem "test" VG48, posto kao i svaki proizvod ima svojih dobrih i losih strana, pa da stoji kao reference za nekoga koga to bude interesovalo.
\m/(>.<)\m/
Rock on!

///Nikon (ab)user

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #10 poslato: Avgust 02, 2011, 06:30:17 posle podne »
slazem se za torbe,najsigurniji je meni oko vrata,a ako zaglibim po kisi,strpam ga u stari ranac...kofer cu da zbudzim za putovanja! :D realno,treba da kupim jos dosta stvari,sto bih bacao pare na torbu?sto se tice cpl-a, razlike su vidljive,imas dosta primera po netu,a i ovi skuplji se teze izgrebu,sto je bitno ako si seprtlja poput mene! :D sto se mene tice,ovde sam dobio dovoljno informacija i moze da se zakljuca tema,za sledece potrepstine cu otvoriti novu temu kad stigne neka druga plata! :D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #11 poslato: Avgust 02, 2011, 08:14:37 posle podne »
Najveće razlike u kvalitetu CPL (pa i UV, kao i filtera uopšte) se vide kada se montiraju na tele-objektive. Neki filteri su sposobni da bukvalno desetkuju (!!!) kvalitet snimka, kada se koriste na većim žižama.

Na širem uglu je i sa jeftinijim filterima moguće dobiti odlične rezultate, ali ne treba preterivati u štednji i očekivati čuda za male pare. Najveći problem sa jeftinijim filterima (CPL) je što se ne proizvode u "slim" varijanti (tanak profil), pa na UWA objektivima umeju da odsecaju ćoškove. Neko to naziva "vinjetiranjem", ali to zapravo nije vinjetiranje, jer je ćošak bukvalno odfikaren, a ne zasenčen. ;D

Od jeftinijih filtera, preporučujem Fujiyama, Hoya (zelena) i Kenko filtere (mada ovi poslednji mogu biti i malo skuplji).

BTW, vrlo se ne slažem sa idejom da je torba nepotreban trošak - torba u nekim situacijama čuva vrlo skupu opremu, a još češće - dragocene snimke. Pad aparata se lakše preživljava ako je u torbi. ;)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2011, 11:11:12 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Zivotinja Zivotinjska

  • Junior
  • *
  • Poruke: 72
  • Pol: Muškarac
  • slikaj, slikaj slikaj...
    • Pogledaj profil
Odg: Cpl Filteri i jos poneko pitanjce
« Odgovor #12 poslato: Avgust 02, 2011, 08:54:29 posle podne »
hm,bilo kako bilo,cpl-ovci se mogu koristiti za vise objektiva,tako da je bolje uzeti ili plavu hoyu ili bw slim koji sam naveo na pocetku...koja je poenta puci pet ili vise glava za staklo i onda da kupis poklopac za teglu kao filter...
a sto se tice torbe,slazem se,ako nemas kofer ili duks da ga obmotas oko aparata pa strpas u obican ranac!  ;D