Autor Tema: Šta vozite?  (Pročitano 32223 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #40 poslato: Januar 15, 2012, 07:28:05 posle podne »
 
  Ni ja ga ne bih prodavao ;) ... cudo kako radi taj Samsung GT-S5600, pazi na ono GTS kao Golf-GTSport :D :)
   
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Vito

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 635
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #41 poslato: Januar 15, 2012, 09:02:55 posle podne »
 :)
“Less is more” (Ludwig Mies van der Rohe)
Sony A7

Van mreže mange

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 339
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #42 poslato: Januar 15, 2012, 09:29:11 posle podne »
Bas udobno vozilo, extra je  ;)  :icon_thumleft:

Van mreže Vito

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 635
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #43 poslato: Januar 15, 2012, 11:25:14 posle podne »
Bas udobno vozilo, extra je  ;)  :icon_thumleft:
I dobro nam služi na putovanjima ;)
“Less is more” (Ludwig Mies van der Rohe)
Sony A7

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #44 poslato: Februar 23, 2012, 11:07:56 posle podne »
HAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAAHHAHAA

Dati za staklo, ili dati za ovo?

To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #45 poslato: Februar 23, 2012, 11:35:55 posle podne »
@Stalker
Eh, pa kad bih birao između stakla i ovoga, izabrao bih staklo. :D
Da me ne razumeš pogrešno, nisam besan, ali mogu i mlađa kola da se kupe za te pare... PUUUUNO mlađa. I da ne osediš od stanovanja u servisu. ;D

Pozdrav

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #46 poslato: Februar 23, 2012, 11:40:55 posle podne »
ML i servis? Storm, budimo ozbiljni. :) Tu se menjaju samo standardne stvari.

Možeš, ima i E 220 CDI za manje od 8000.

Nova? Imaš Dačiju, samo izvoli. ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #47 poslato: Februar 23, 2012, 11:48:50 posle podne »
Stalker, budimo ozbiljni :), u toj klasi "standardne stvari" koštaju toliko da prosečna ljudska jedinka doživi mini-šlog i ispusti dušu kad čuje cenu. A to da se ne kvari, to su samo urbani mitovi. Veruj mi, been there, done that. ;)

Pozdrav

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #48 poslato: Februar 24, 2012, 12:04:54 pre podne »
No shit!? Istina živa, moj advokat pre dve godine platio ML 320 CDI 75k evra, pa evo ti sad ne vredi 25k. Ne što ne valja pa ga prodaje, nego kupio nov model.A moj otac i stric ceo život voze Mečke, pa sam nekako i upućen u to šta je Mečka.
Mislim, cenim ja tvoje fotografsko odnosno tehničko znanje, kao i Rodićevo, ali nemoj da dospeš u situaciju sličnu njegovoj, u kojoj mi je imputirao da bi me naš kućni prijatelj zajebo za avans za opremu koju mi donosi.
A ne verujem da bi prosečna ljudska jedinka doživela mini-šlog i ispustila dušu kad bi čula cenu kočionih pločica za ML 230 koja iznosi 3.145,99 dinara (naravno 4 komada) ili pak cenu filtera za vazduh koja iznosi  2.469,00 dinara.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #49 poslato: Februar 24, 2012, 12:43:00 pre podne »
@Stalker
Ma važi... ja sam takve stvari menjao u njihovom servisu u Omladinskih Brigada, pa mi je cenovnik poznat. To može da bude cena samo za delove (i pitanje da li su originalni). A ruke? Pozovi ovlašćeni servis i pitaj. Neće Ti se svideti ono što će Ti reći. Pitaj i za veliki servis za taj ML, a njega moraš da uradiš. Inače, poznato mi je i koliko košta menjač na tom ML-u ako rikne (a ume da rikne)... toliko da se prekrstiš i gurneš ga u Dunav dok niko ne gleda. Zamena druk ležaja i par senzora na A150 (2004) košta 110000 dinara (nije višak nula, samo da se razumemo). Jeftino? Ne bih rekao. Za E i ML je jeftinije? Ni to ne bih rekao.

To su automobili koji se voze dok su novi (tipa 5-6 godina), pa onda menjaju, ako ne želiš da bankrotiraš. Ako neko kupi nov, pa Ti proda kao prvi vlasnik, a pritom ga i poznaješ, onda i može da se uklopi u neku logiku, pod uslovom da si spreman da platiš registraciju 2000 evra. A servisi su užasno skupi. Veze to nema sa 123 i 124 serijama.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 24, 2012, 12:46:24 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #50 poslato: Februar 24, 2012, 01:31:05 pre podne »
@Stalker
Ma važi... ja sam takve stvari menjao u njihovom servisu u Omladinskih Brigada, pa mi je cenovnik poznat. To može da bude cena samo za delove (i pitanje da li su originalni). A ruke? Pozovi ovlašćeni servis i pitaj. Neće Ti se svideti ono što će Ti reći. Pitaj i za veliki servis za taj ML, a njega moraš da uradiš. Inače, poznato mi je i koliko košta menjač na tom ML-u ako rikne (a ume da rikne)... toliko da se prekrstiš i gurneš ga u Dunav dok niko ne gleda. Zamena druk ležaja i par senzora na A150 (2004) košta 110000 dinara (nije višak nula, samo da se razumemo). Jeftino? Ne bih rekao. Za E i ML je jeftinije? Ni to ne bih rekao.

To su automobili koji se voze dok su novi (tipa 5-6 godina), pa onda menjaju, ako ne želiš da bankrotiraš. Ako neko kupi nov, pa Ti proda kao prvi vlasnik, a pritom ga i poznaješ, onda i može da se uklopi u neku logiku, pod uslovom da si spreman da platiš registraciju 2000 evra. A servisi su užasno skupi. Veze to nema sa 123 i 124 serijama.

Pozdrav

Ko je ikad pomenuo 123 i 124? :D Registracija za ML230 je 600 evra, moj otac i stric pojma nemaju, a i da ne spamujemo više, nema veze, u pravu si, kao i za sve i uvek. ;D
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #51 poslato: Februar 24, 2012, 10:25:42 pre podne »
Izvinjavam se, ja sam govorio o registraciji za ML320 (ona je preko 200 hiljada dinara!). Pomenuo si jedno 3-4 modela, između ostalog i ML320, pa sam napisao koliko košta za taj. A ko voli da vozi krševe umesto mlađih automobila, samo napred - nemam ništa protiv. Pare i tako nisu moje. ;)

Nije niko pomenuo 123 i 124, nego samo kažem da današnji automobili nisu toliko trajni, kao što su bili dotični. I servis košta po 10 puta više nego što je nekad koštao. I sve je toliko zakomplikovano do te mere, da kod komšije automehaničara možeš samo da odeš na kafu, a od popravke slabo ima vajde. Nešto može, ali mnogo toga ne može ni da pipne, ako nema specifičan alat.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 24, 2012, 10:41:41 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže borko1206

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 310
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #52 poslato: Februar 26, 2012, 04:51:10 posle podne »
Ako pricamo o ceni servisa u ovlascenim servisima onda je storm sto posto u pravu.Ako neko vozi ML-a i vozi ga na servis kod djure i pere onda je malo sebe precenio.Znaci da taj auto nije za njega.To treba da vozi onaj koji kad dodje vreme za servis nece da dozivljava stresove i da trazi polovne delove i gume.Vidjao sam mnogo slucajeva da ljudi voze skupa kola a stavljaju polovne gume,sto je meni nezamislivo.Licno sam imao priliku da vidim cenu servisa kad je brat odvezao tuarega 2007 god u autokomerc.Samo da se srede kocnice bilo je 64.000 din.E sad ce neko reci mogao je da uzme tamo i tamo i  da prodje jeftinije.Naravno da je mogao ali pricamo za odrzavanje kola u servisu ovlascenom.Prednji branik i jedan far...sa nekim sitnicama koje su se iskrivile unutra..kostalo je skoro 600.000 dinara...sreca pa je osiguranje platilo jer je imao kasko.Kolega je za mercedes A klase platio set kvacila preko 1000 evra.E sad da je mercedes kvalitetan to stoji,ali i da se kvari to isto stoji.Ta A klasa je sad na 500.000 km a mislim da je 2003 god.A zet moj je vozio novu E klasu pre par godina i otisao diferencijal posle mesec dana kad je izasao iz fabrike.Sve zavisi od slucaja do slucaja.

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #53 poslato: Februar 26, 2012, 05:56:23 posle podne »
Da vozim ML-a svakako bih izbegavao ovlasceni servis jer su oni obicno bacanje para. Ima dovoljno dobrih servisa gde su cene normalne. Naravno tamo cena nije 90% manje nego u ovlascenom ali nekako ne zelim da se osecam kao idiJot kada ima placam racun koji veze nema sa kvalitetnom uslugom. Iskustva drugara u Nemackoj gde je ovlasceni BMW servis napravio vise *ranja i problema nego da je bio u nekom boljem neovlacenom servisu i da ne govorimo...
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže sanja

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 504
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #54 poslato: Februar 26, 2012, 10:05:58 posle podne »
Moja krstarica.
“Fotografija, kao što znamo, uopšte nije realna. Ona je iluzija realnosti kojom kreiramo naš lični svet” – Arnold Njumen

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #55 poslato: Februar 26, 2012, 10:44:50 posle podne »
@Stellanova
Ovlašćeni servis ≠ glavni servis.
Imaš gomilu manjih servisa koji korektno rade i OVLAŠĆENI su, to znači sertifikovani od strane fabrike. Ne volim generalizacije, a pogotovo ne kad su rekla-kazala. Kad kupiš nov auto, servisiranje u nekom neovlašćenom servisu poništava garanciju. A da ne pominjem što i ja isto tako znam gde su jeftiniji servisi ugrađivali boga-pitaj-čije delove. Ne postoji ništa da je crno-belo u ovoj priči, pa ni pitanje servisa.

Ovo što je Borko naveo je uobičajena cena. Toliko košta GDE GOD da odvezeš tog Tuarega ili tu A klasu. Sa oba imam iskustva i znam koliko šta košta. Tim pre što nisam neko ko olako prepušta stvar slučaju. Tuareg je bio moj, a A klasu vozi sestra. Nema servisa gde će popravka A klase da košta kao popravka Punta. Svako ko misli drugačije je prilično naivan. NHF, ne mislim ni na koga lično. Uzgred, jedan od najboljih servisa BMW-a u širem regionu se nalazi u Zagrebu. A njihova usluga košta. Ali se posle te usluge i mirno spava.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 26, 2012, 10:48:05 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže STELLANOVA

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
  • Never stop exploring
    • slobodanmiskovic
    • Pogledaj profil
    • Personal portfolio
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #56 poslato: Februar 27, 2012, 09:18:38 pre podne »
Pa nije rekla kazala, imam fotografije i fakture gde su drugaru naplatili "dijagnostiku kvara"?!? dodatno iako kvar nije bio dijagnostikovan. Cena, 800e + ruke i neke sitnice = 1300e i na kraju nisu sredili problem, odlazak u LIMP mode. Posle toga uradjen zimski servis koji je naplacen 1500e i koji je kao posledicu imao lomljenje OBE brizgaljke za ciscenje bi-xenon farova jer su debili razblazivali tecnost sa vodom.

Sve ovo se desava u DE, mogu da zamislim kako bi bilo u Srbiji...
Nikon D7000 | Nikon F50

Nikkor AF 300/4 IF-ED |Nikkor AF 35-70/3.3-4.5 | Nikkor AF 50/1.8 D | Nikkor AF-S 18-55 f/3.5-5.6 G DX VR | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR  | TOKINA AF12-24MM F/4 AT-X 124AF PRO DX | Tokina 100mm f/2.8 Macro AT-X PRO D AF | Voigtlaender Ultragon AF II 19-35mm f/3.5-

Van mreže Dogac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #57 poslato: Novembar 30, 2012, 11:49:51 pre podne »
Da skinem paučinu  8)

Već dugo godina veran Renault-u (a i admin sam na renoovom forumu)


Van mreže lecko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 318
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #58 poslato: Novembar 30, 2012, 01:22:48 posle podne »
E kad se već admin Dogac hvali da ga i GM prati  ;D ;D ;D

Prezadovoljan vlasnik Renault Kangoo II - za moju mnogobrojnu familiju  :hello2:




Van mreže Dogac

  • Junior
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Šta vozite?
« Odgovor #59 poslato: Novembar 30, 2012, 04:08:21 posle podne »
Tako treba!