Autor Tema: Koji kompakt... Dilema, trilema...  (Pročitano 4662 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srkee

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Koji kompakt... Dilema, trilema...
« poslato: Jun 18, 2011, 10:56:49 posle podne »
Pozdrav svima,

Vecite teme oko kupovine aparata :), ali i meni bi trebala mala pomoc od vas iskusnijih i koji se doznajete u ovo.
Hteo bih da uzmem neki kompaktni aparat (ultrazum varijanta najverovatnije), do nekih 300e (gore/dole koji euro), pa ne znam za sta da se odlucim. Pregledao sam gomilu review-a, sample slika i sta sve ne, ali i dalje nisam nacisto oko toga sta uzeti, jer nijedan nisam probao, niti video (posto zivim u ZR gde je izbor sveden na par aparata do 10k dinara i to je to)
Par modela mi je interesantno a to su: Canon SX220 HS, Sony HX5v, Fuji F500/550EXR i Ixus 220 HS (mada on ne pripada ultrazum varijanti, ali moze doci u obzir).
Aparat bih uglavnom koristio za svakodnevna porodicna slikanja, klinci, putovanja i jos stosta. Vazno mi je takodje da ima dobar video.
Kod svakog od ovih mi se ponesto svidja, ali ima i ponekih nedostataka zbog kojih se lomim. Naglasio bih da nisam totalni amater, volim da pravim lepe fotografije i da eksperimentisem sa aparatom. Jos uvek sam vlasnik starog dobrog Canon-a S3, koji i dalje pravi dobre fotke, ali bi mi bas dobro dosao neki kompakt, koji cu lakse nositi sa sobom i koristiti.
Ja sam nekako najvise za Canon, jer sam do sada samo Canon-e koristio, ali bih voleo da cujem i vasa misljenja i predloge. SX220 mi je po svemu naj, ali me brine njegova ergonomija (bar po review-ima), ne znam kako lezi u ruci, jer do sada kompakte nisam koristio...

Da ne davim vise... :)

Hvala unapred na odgovorima...

Van mreže interista

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Koji kompakt... Dilema, trilema...
« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2011, 03:18:14 posle podne »
Pozdrav svima!

Prvi put sam ovde na forumu, zelim da udjem u svet fotografije, da to postane jedan ozbiljan hobi. Pre svega me zanima slikanje prirode, kako detalja (na pr. vocni plodovi, gljive...) tako i pejzaza (suncani dani, kisa, oblacno vreme, suma, more...). Video mi nije bitan. Imao sam jos 2004 digitalni aparat canon a70, sada bih hteo da se malo posvetim ozbiljnim fotografijama, stalno sam u prirodi, uzivam u prirodi...

Molim za savet, ne dolazi u obzir dslr, to mi je prerano i preskupo. Sa kojim aparatom bih mogao da pocnem da ucim a da nije skup! Voleo bih da to bude neki prosumer. Da li je bolje da pocnem na primer sa canon sx130, cena mi je ok, ali ne bih da menjam aparat narednih 4-5 godina. Gledao sam nesto poput fuji s2800hd, canon sx20 se ne proizvodi vise, a zanima me samo nov aparat. fuji hs10 i canon sx30 su mi malo skuplji, mozda i ne vredi da pocetnik daje toliki novac ??? Naravno, ove aparate sam onako pogledao, nisam vezan za marku, dolazi sve u obzir sto ispunjava moje prohteve.

Hvala.

Pozdrav!
« Poslednja izmena: Jun 22, 2011, 04:09:34 posle podne od strane interista »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Koji kompakt... Dilema, trilema...
« Odgovor #2 poslato: Jun 23, 2011, 08:24:01 pre podne »
@srkee
Mislim da bi se posle S3 IS najbolje snasao sa nekim Canon modelom, jer imaju jako slican Menu. Canon SX220 i Ixus 220 koje si nabrojao nisu losi, ali ako trazis dzepni fotoaparat koji ce da pravi dobre fotke, a da nije skup, onda ti predlazem da obratis paznju na Canon Ixus 300 HS, ima "brz" objektiv cija blenda krece od f/2 i CMOS senzor kombinovan sa viskom osetljivoscu (HS).

@interista
Mislim da ce tebi najvise leci Canon SX130, SX210 ili Sony H70, svi su tu u nekom slicnom cenovnom rangu i odlicno su resenje za svakodnevnu, porodicnu, turisticku upotrebu. Svakako je pozeljno da, koji god da uzmes, koristis rucne kontrole maksimalno na njemu.

Van mreže interista

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Koji kompakt... Dilema, trilema...
« Odgovor #3 poslato: Jun 23, 2011, 10:09:17 pre podne »
Hvala na odgovoru!

Juce sam gledao nesto fujijeve modele s3300 i s4000, za 2011 godinu, stekao sam utisak da za te pare nude najvise u odnosu na konkurenciju ili su me samo zavarale neke specifikacije kao ultrazoom i sl ???
« Poslednja izmena: Jun 23, 2011, 10:16:27 pre podne od strane interista »

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Koji kompakt... Dilema, trilema...
« Odgovor #4 poslato: Jun 23, 2011, 08:09:05 posle podne »
uzmi ovo sto je crni bombarder preporucio..fuji ne pravi vise aparate kakve je pre pravio :D
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com